Barbie filminde 'Denizkızı Barbie' yi oynayacak olan Dua Lipa Kimdir? Dua Lipa Kaç Yaşında? Dua Lipa Nereli? Dua Lipa'nın Aldığı Ödüller? Dua Lipa'nın Sevgilisi Kim? Dua Lipa'nın Annesi Kim?  sorularının cevapları haberimizde mevcuttur.

Dua Lipa Kimdir?

Dua Lipa, şarkıcı ve şarkı yazarıdır. 1995 doğumludur. İki kardeşi vardır. Erkek kardeşinin adı Gjin Lipa, kız kardeşinin adı ise Rina Lipa'dır. Kariyerine modellik yaparak başladı ve 2015’te Warner Music Group ile anlaşma imzalayarak şarkıcılığa atıldı. 2017’de kendi adını taşıyan çıkış albümünü piyasaya sürdü. Dua Lipa’nın ismindeki “Dua” kelimesi Arnavutça bir kelime olup “Seni seviyorum”, “istiyorum” veya “ihtiyacım var” gibi anlamlara gelir.

dua2-1

Dua Lipa Kaç Yaşında?

22 Ağustos 1995’te Londra’da doğdu. 27 yaşındadır.

Dua Lipa Nereli?

Dua Lipa, İngiliz ve Arnavut’tur. Ailesi Kosova’dan etnik birer Arnavut’tur.

Dua Lipa Aldığı Ödüller?

dp

Dua Lipa, kariyeri boyunca çeşitli ödüller kazandı ve aday gösterildi. Bazı önemli ödülleri şunlardır:

3 Grammy Ödülü (En İyi Yeni Sanatçı, En İyi Dans Kaydı, En İyi Pop Vokal Albümü)

3 BRIT Ödülü (Britanyalı Kadın Solo Sanatçı, Britanyalı En İyi Çıkış, Yılın Şarkısı)

2 MTV Avrupa Müzik Ödülleri (En İyi Yeni Sanatçı, En İyi Pop Sanatçısı)

1 NRJ Music Award (Uluslararası Yılın Kadın Sanatçısı)

Ahmet Biliktan kimdir? Ruhat Mengi'nin eski eşi Ahmet Biliktan ne iş yapıyor? Ahmet Biliktan kimdir? Ruhat Mengi'nin eski eşi Ahmet Biliktan ne iş yapıyor?

1 Bambi Ödülü (Uluslararası Müzik Onuru)

Dua Lipa’nın Sevgilisi Kim?

Dua Lipa’nın şu anki sevgilisi Romain Gavras adında bir Fransız yönetmendir. İkili, 2023 yılının başında birlikte görüntülenmiş ve Cannes Film Festivali’nde kırmızı halıda birlikte poz vererek aşklarını ilan etmişlerdir.

DUA LİPA SEVGİLİSİ Romain Gavras, 2012 yılında Rita Ora ile de birliktelik yaşamıştır. Dua Lipa’nın önceki sevgilisi Anwar Hadid ise 2019-2021 yılları arasında sevgili olduğu Gigi ve Bella Hadid’in erkek kardeşi ve bir mankendir.

Dua Lipa'nın Annesi Kim?

Dua Lipa'nın annesi Anesa Lipa'dır. Annesi de babası gibi Kosovalı Arnavut kökenlidir. 

Kaynak: Hatice Zeybek