Dövme sevenlerin en merak ettiği konu dövme fiyatları oldu. 2024 yılında dövme fiyatları kalıcı ve geçici olmak üzere iki çeşit dövmeye göre değişiklik göstermektedir.

Minimal dövme modelleri ve fiyatları ile birlikte 2024 dövme fiyat nasıl hesaplanır soruları ve tüm diğer merak edilenleri sizin için araştırıp haberimizin içinde paylaştık…

dovme-fiyatlari

Dövme Fiyatları 2024 Güncel Ücretler

Dövme tutkunları için fiyat bilgileri güncelliğini kaybetmeyen sorulardan... Dövme yaptırmak isteyenler için fiyatlar çeşitli etkenlere bağlı olarak değişmektedir.

Dövme fiyatlarını etkileyen faktörler aşağıdaki gibidir:

 • Dövme fiyatları mevzu bahis olunca; dövmenin boyutu, rengi, modeli, yaptırılan yer ve kullanılan malzemeler fiyat skalasında değişiklik yaratıyor.

2024 yılında dövme fiyatları ortalama olarak şu şekildedir:

 • Kalıcı dövmelerde fiyatlar 400 TL ile 8.000 TL arasında değişmektedir.
 • Geçici dövmelerde ise 50 TL ile 400 TL arasında bir ücret çıkarılıyor.
 • Dövme sildirme fiyatları ise lazerle yapılan bir işlem olup, dövmenin özelliklerine göre 1.000 TL ile 15.000 TL arasında değişmektedir.

Minimal Dövme Modelleri ve Fiyatları 2024

minimal-dovme-fiyatlari

Dövme fiyatlarını etkileyen en önemli faktörler arasında boyutunun yer aldığından bahsetmiştik. Minimal dövme fiyatları ise büyük ve uzun işlem gerektiren dövme tasarımlarına göre çok daha uygun fiyatlı oluyor.

Minimal dövme fiyatları 2024 yılında aşağıdaki gibidir:

 • Minimal dövme fiyatları 100 TL ile 1.500 TL arasında değişiklik göstermektedir. .

Minimal dövme, en sevilen oldukça hoş ve zarif bir görünüm elde etmek isteyenlerin tercih sebebidir. Dövmenin yapılma süresi 15 dakika ile 5 saat arasında değişmektedir.

Avrupa ve Türkiye’yi şok eden karar Avrupa ve Türkiye’yi şok eden karar

Dövme yaptırmak isteyenler için iki seçenek bulunmaktadır: Kalıcı dövme veya geçici dövme. Geçici dövme fiyatları, kalıcı dövme fiyatlarına oranla daha uygun olmaktadır.

Not: Geçici dövme yaptırmak isteyenler 50 TL ile 400 TL arasında fiyat ödemesi gerekmektedir.

2024 Dövme Fiyatı Nasıl Hesaplanır?

renkli-dovme

Dövme fiyatları, dövmenin boyutu ve rengi gibi faktörlere göre değişmektedir. Dövme fiyatını hesaplamak için dövmenin boy ve en oranını sabit bir değerle çarpmak gerekir.

Sabit değer her kurum tarafından farklı belirlenebilir. Ayrıca farklı renkler için ek ücret ödenmesi gerekebilir.

Kol kaplama dövme fiyatı hesaplaması örneği şu şekildedir:

 • Kolunuzun boyu 40 cm ve dövme modelinin eni 6 cm ise, ödemeniz gereken tutar 3.000 TL ile 4.000 TL arasında olabilir.

Not: Renkli dövme yaptırmak isteyenler fiyata ek ücret ödemelidir.

Dövme Yaptırmadan Önce Nelere Dikkat Etmeliyim?

dovme-sildirme-fiyatlari

Yapılacak olan dövmenin fiyatı kadar önemli olan bir diğer konu ise dövme yaptırmadan önce nelere dikkat etmeliyim sorusunun cevabıdır.

Dövme yaptırmadan önce dikkat edilmesi gerekenler şu şekildedir:

 • Dövme modelini seçerken aceleci davranmayın ve kendinize uygun bir tasarım bulun.
 • Dövme modelini Google veya Pinterest gibi sitelerden aratmayın, çünkü herkesle aynı dövmeye sahip olabilirsiniz. Instagram üzerinden size ilham veren sanatçıları takip edin.
 • Dövme sanatçısını araştırın ve daha önceki işlerine bakın. Dövme yaptıracağınız yerin hijyenik ve güvenilir olduğundan emin olun. Dövme yaptırmadan önce mekâna uğrayın ve kullandıkları malzemelerin kalitesini kontrol edin.
 • Dövme fiyatını önceden sorun ve bütçenize uygun olduğundan emin olun. İyi bir dövme ucuz değildir ve ucuz bir dövme iyi değildir. Dövme fiyatı dövmenin boyutu, rengi, şekli, yaptırılan yer ve sanatçının emeğine göre değişir.
 • Dövme yapılacak bölgeyi iyi seçin ve dövmenin orada nasıl duracağını görmek için geçici dövmeler deneyin. Dövmenin yapılacağı bölgeye göre acı hissi de değişir. Kaburganız, ayaklarınız ve poponuz en çok acırken, omzunuz ve kalçanızın arası en zor bölgedir.
 • Dövme yaptırmak için doğru zamanı bekleyin. Dövme yaptırmadan iki ay önce güneşlenmemiş olmanız veya solaryuma girmemeniz önerilir. Ayrıca dövme yaptırmadan önce alkol almamalısınız, çünkü alkol kanı incelttiği için daha çok kanamasına sebep olur.
 • Dövme bakımına dikkat edin. Dövmenizi yaptırdığınız ilk gün, üç saat içerisinde streç filmi çıkartın ve ılık suyla yıkayın. Sonra kurulayın ve nemlendirici krem sürün. İlk günler Bepanthen kreminizi yanınızdan ayırmayın.

Sık Sorulan Sorular

Dövme fiyatları ile birlikte aşağıdaki sorular da dövme severler için önem taşıyor. Merak edilenler aşağıdaki gibidir:

Dövmeden Sonra Ciltte Gözlemlenen Değişiklikler Neler?

Dövmenin ilk olarak işlenmesinin ardından boyanın büyük bir çoğunluğu derinin epidermis tabakasında kalıyor. En üst katmanda bulunan boyalı deri ise bir süre sonra dökülüyor. Dövme yaptırdıktan birkaç gün sonra kabuklanma ve dökülme aşamalarını yaşayabilirsiniz. 

Dövme Yaptırdıktan Sonra Yapılmaması Gerekenler Nedir?

Dövme yaptırdıktan sonra bazı davranışlardan uzak durmanız gerekmektedir. Bunları şu şekilde sıralayabiliriz:

 • Dövmenizin ilk uygulanışının ardından önlem açısından ilk iki hafta boyunca o bölgeye dokunmamalı ve kaşımamalısınız.
 • Havuza girmemelisiniz.
 • İlk iki hafta dövmenizin olduğu bölgeye sıcak suyu doğrudan değdirmemelisiniz.
 • Dövmenizi direkt olarak güneşe maruz bırakmamalısınız.
 • Çok terlememeye çalışmalısınız. 
Kaynak: Hatice Zeybek