Ramazan Hocanın ölüm haberi gündeme bomba gibi düştü. Vatandaşlar Ramazan Hoca hakkında çok fazla soru soruyorlar. İşte Ramazan Hoca kimdir? Ramazan Hoca öldürüldü mü? Ramazan Hoca neden öldürüldü? Gibi soruların cevapları sizlerle...

Ramazan Hoca kimdir? Ramazan Pişkin kimdir? Kaç yaşında ve nereli?

Diyarbakırlı 43 yaşındaki Ramazan Pişkin, kendini İslamiyet’e adamış. Küçük yaşlardan beri İslam’ı araştırıp dini kitaplar okuyan Ramazan Pişkin, bir süre sonra çevresinden “Deli” damgası yemeye başladı.

Hiç kimseyi umursamayan Ramazan Pişkin, küçük yaşlardan araştırıp öğrendiği bilgileri Ulu Cami’de vatandaşlara anlatmaya başladı.

Küçük yaşlardan itibaren edindiği bilgileri Ulu Cami’deki vatandaşlarla paylaşan ve ‘Filozof Ramazan’ olarak anılan Pişkin’in vefatı üzerine savcılık bir soruşturma başlattı.

Atakan Irmak’ın Sabah gazetesindeki haberine göre; Ramazan Pişkin, İstanbul’un Fatih ilçesindeki çay ocağında hayatını kaybetti. Eczacı olan komşusunun ihbarı üzerine polis ekipleri olay yerine intikal etti ve konuyla ilgili inceleme başlattı.

Savcılık, bıçakla yaşamını yitiren Ramazan Pişkin’in ölüm sebebini belirlemek amacıyla soruşturma açtı.

Ramazan Hoca Kimdir Ramazan Hoca Öldürüldü Mü

Ramazan Hoca öldürüldü mü? Ramazan Hoca neden öldürüldü? Ramazan Pişkin nasıl öldürüldü?

Diyarbakır’ın Ulu Cami’sinde, küçük yaşlardan itibaren edindiği bilgileri halka aktaran ve bu sayede sembol bir kişiye dönüşen Ramazan Pişkin’in, İstanbul Fatih’teki çay ocağında hayatını kaybettiği belirlendi.

TC sonu 0 2 4 6 8 olanlara müjde: Beklenen destek ödemeleri başladı! TC sonu 0 2 4 6 8 olanlara müjde: Beklenen destek ödemeleri başladı!

Çevresi tarafından ‘deli’ olarak nitelendirilen Filozof Ramazan, hiçbir eleştiriye aldırış etmeden yıllarca araştırmalarını sürdürdü. Küçük yaşlardan itibaren öğrendiklerini Ulu Cami’deki vatandaşlara aktarmaya başlayan Filozof Ramazan, adeta Diyarbakır’ın sembol isimlerinden biri oldu.

Öğle saatlerinde, Ramazan Pişkin’in eczacı olan komşusunun emniyet güçlerine yaptığı ihbar üzerine, Pişkin’in sahibi olduğu çay ocağının içerisinin boş olduğu ve camlarda kaz izlerinin bulunduğu belirtildi.

Ramazan Hoca Öldürüldü Mü Ramazan Hoca Neden Öldürüldü Ramazan Pişkin Nasıl Öldürüldü

İhbarın ardından polis ekipleri hemen olay yerine gelerek incelemelere başladılar. Çay ocağındaki incelemeler sonucunda, Ramazan Pişkin’in bıçaklanarak hayatını kaybettiği tespit edildi.

Cinayetin çözülmesi için çevredeki güvenlik kamerası kayıtları incelenmeye alındı. İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, olayla ilgili olarak soruşturma başlattı.

Diyarbakırlı Ramazan Hoca evli mi kaç çocuğu var?

Ramazan Hoca evli ve 2 çocuk babasıydı.

Kaynak: Haber Merkezi