Dilek Taşı, 1980’lerin İstanbul’unun renkli ve dramatik bir hikayesine sahne oluyor. Hikayenin merkezinde Aras Rona ve Rüçhan Rona adlı zengin ve güçlü bir aile var. Aras Rona, kızı Dilek’i çok seviyor ve onun mutluluğu için her şeyi yapmaya hazır. Ancak Dilek’in hayalleri ve aşkı, babasının istekleriyle çatışıyor. Dilek, babasının karşı çıktığı bir adamla evlenmek istiyor. Bu durum, aile içinde büyük bir krize yol açıyor. Dilek Taşı, aşkın, tutkunun, ihanetin ve fedakarlığın hikayesini anlatıyor. Peki, Dilek Taşı Rüçhan Rona kimdir gerçek adı? Özge Özberk kim kaç yaşında nereli kardeşi kim? merak edilen tüm soru ve cevaplar haberin devamında...

Dilek Taşı Rüçhan Rona kimdir gerçek adı? Özge Özberk kim kaç yaşında nereli kardeşi kim?

Dilek Taşı dizisinde Rüçhan Rona karakterini canlandıran Özge Özberk, dizinin en dikkat çeken isimlerinden biri. Rüçhan, zengin ve güçlü bir aileye mensup olmasına rağmen mutsuz bir evlilik yaşayan bir kadındır. Kızı Dilek’i sevmeyen ve onun hayatına müdahale eden Rüçhan, dizide önemli bir rol oynayacaktır. 

One Piece Netflix 2. Sezon ne zaman çıkacak? One Piece Netflix 2. Sezon ne zaman çıkacak?

Dilek Taşı Rüçhan Rona kimdir gerçek adı Özge Özberk kim kaç yaşında nereli kardeşi kim (1)

Özge Özberk, 13 Ağustos 1976’da İstanbul’da doğan bir Türk oyuncudur. Özberk, çocukluk yıllarından beri tiyatro ile ilgilenmiştir. Müjdat Gezen Sanat Merkezi’nde eğitim aldıktan sonra İstanbul Üniversitesi’nde Şiir Tiyatrosu Kulübü’nün yönetmenliğini yapmıştır. Televizyon kariyerine Bizim Ev, Sır Dosyası ve Bizimkiler gibi dizilerde rol alarak başlamıştır. Sinemada ise ilk başrolünü Yıldız Tepe filminde oynamıştır. Özberk, Beşiktaş Kültür Merkezi’nde Otogargara ve Sen Hiç Ateşböceği Gördün mü? gibi müzikallerde yer almıştır. Cem Yılmaz’ın G.O.R.A filmindeki “Ceku” rolüyle büyük beğeni toplamıştır. Babam ve Oğlum filmindeki “Birgül” rolüyle de duygusal bir performans sergilemiştir. Çağan Irmak’ın 1980’lerin Türkiye’sini anlattığı Çemberimde Gül Oya dizisinde “Genç Yurdanur” karakterini canlandırmıştır. Kırık Kanatlar dizisinde “Nazlı” rolüyle izleyici karşısına çıkmıştır. Nâzım Hikmet’in hayatını konu alan Mavi Gözlü Dev filminde Nazım’ın sevgilisi "Münevver"i oynamıştır. Özberk, Geniş Zamanlar dizisinde “Zehra” karakteriyle başrol oynamıştır. Halide Edip Adıvar’ın Sinekli Bakkal romanından uyarlanan aynı adlı dizide “Rabia” rolünü üstlenmiştir. Ancak dizi beşinci bölümde yayından kaldırılmıştır. Çağan Irmak’ın yazdığı Yol Arkadaşım dizisinde “Ayla” karakterine hayat vermiştir. Canım Babam dizisinde “Cansu” rolünü oynamıştır. Pis Yedili dizisinde başrol oyuncusu olarak yer almıştır. Kardeşi Özgür Özberk ile birlikte Özgür Yapımlar adlı bir yapım şirketi kurmuştur. Bu şirketin ilk filmi olan N’apcaz Şimdi? filminde de rol almıştır. Hayat Ağacı dizisinde Fikret Kuşkan ve Onur Saylak ile başrolü paylaşmıştır. Evlenmeden Olmaz adlı sinema filminde oynamıştır. Kalbimdeki Deniz adlı dizide başrol oyuncusu olarak televizyon ekranlarında görünmeye devam etmiştir. Özge Özberk, 2007 yılında maden işletmecisi Hayim Sadioğlu ile evlenmiş ve 2010 yılında Leo adında bir oğlu olmuştur. 2012 yılında boşanmıştır.

Kaynak: Haber-Hatice Zeybek