ABD'li Rapçi Doja Cat'in, Grammy'de kendisini hazırlayan Türk modacı Dilara Fındıkoğlu'nun ismini alnına dövme olarak yaptırması üzerine bir anda gündem olan  Dilara Fındıkoğlu aslen nereli? Kaç yaşında? Hangi ünlülerin modacılığını yaptı? Dilara Fındıkoğlu'nun en en ünlü tasarımları neler? İşte detaylar...

Dilara Fındıkoğlu, 1990’da İstanbul’da dünyaya gelmiş bir Türk moda tasarımcısıdır. 2021 yılında 31 yaşındadır. Londra’da Central Saint Martins’te moda tasarımı okumuştur. Mezuniyet defilesindeki protestosuyla ilgi çekmiştir. Rihanna, Madonna, Lady Gaga, FKA Twigs, Lorde, Natalia Vodianova, Lena Headey gibi dünya çapında ünlü kişiler için tasarımlar üretmiştir. Ayrıca Game of Thrones dizisinin oyuncuları Time dergisinin kapağında onun tasarladığı kıyafetleri giymiştir.

Dilara Fındıkoğlu'nun en en ünlü tasarımları neler?

Game of Thrones Time Kapağı: Dilara Fındıkoğlu, Game of Thrones dizisinin oyuncularının Time dergisinin kapağında giydikleri kıyafetlerin tasarımcısıdır. Bu kıyafetler, dizinin hayali ve gotik havasını yansıtırken, oyuncuların kişiliklerini de belirginleştirmiştir. Bella Hadid Bella Hadid Paris Moda Haftası: Dilara Fındıkoğlu, Paris Moda Haftası’nda Bella Hadid için kıyafet tasarlamıştır. Bella Hadid, Fındıkoğlu’nun siyah deri ve metal ayrıntılı korse elbisesine, siyah çizme ve kırmızı rujla eşlik etmiştir. Bu görünüm, Fındıkoğlu’nun isyankar ve cesaretli tarzını göstermiştir.

Rihanna Anti World Tour: Dilara Fındıkoğlu, Rihanna’nın Anti World Tour turnesinde giydiği kıyafetlerden birinin tasarımcısıdır. Rihanna, Fındıkoğlu’nun beyaz dantel ve inci ayrıntılı kısa elbisesini, beyaz bot ve şapka ile tamamlamıştır. Bu kıyafet, Rihanna’nın hem duygusal hem de güçlü taraflarını sergilemiştir.

Uyuşturucu Baronu Urfi Çetinkaya kimdir aslen nereli? Uyuşturucu Baronu Urfi Çetinkaya kimdir aslen nereli?

Editör: Haber Merkezi