Rektör Budak: Ege Üniversitesi, tam akredite ve araştırmacı bir üniversite olarak yeni döneme hazır Rektör Budak: Ege Üniversitesi, tam akredite ve araştırmacı bir üniversite olarak yeni döneme hazır

Yeni eğitim öğretim yılına hazırlık için denetimli serbestlik yükümlüleri okulları temizledi. Bu çalışma Manisa Valiliği ve Cumhuriyet Başsavcılığı işbirliği ile yapıldı.

Okulların eğitim öğretim dönemine hazırlık çalışmalarına denetimli serbestlik yükümlüleri katkı sağlıyor. Yükümlüler okulların temizlik, bakım ve onarım hizmetlerini yaparak topluma yararlı bir iş yapıyor. Bu çalışma hem yükümlülerin suçtan uzaklaşmasını hem de topluma uyum sağlamasını teşvik ediyor. Bu çalışma Manisa Valiliği ve Cumhuriyet Başsavcılığı işbirliği ile gerçekleştiriliyor. Denetimli serbestlik yükümlülerinin oluşturduğu ekipler, okulların bahçe ve sınıflarını temizliyor. Eğitim öğretim dönemi başlamadan önce Yunusemre, Şehzadeler ve Saruhanlı ilçelerindeki okullara hizmet veren ekipler, Saruhanlı’nın Hacırahmanlı köyündeki okulda ilk çalışmayı tamamladı. Tatil boyunca diğer okullar da temizlenecek. 

Kaynak: İHA