Ankara'nın karanlık sokakları, yeraltı dünyasının karmaşık ilişkileri, politikanın kulisleri... Bu karmaşada isimler, ilişkiler, dostluklar ve düşmanlıklar birbirine karışıyor. Dayı Levent Çiçek'ten Ayhan Bora Kaplan'a, Süleyman Soylu'dan Sedat Peker'e kadar birçok ismin etrafında dönen hikayeler, Türkiye'nin gündemindeki sıcak başlıkların başında geliyor. Bu isimlerin geçmişteki ilişkileri, bugünkü durumları ve gelecekte ne olacağı merakla bekleniyor. İşte bu hikayede öne çıkan başlıca aktörler ve aralarındaki ilişkilerin kısa bir özeti..

Dayı Levent Çiçek kimdir?

Dayı Levent Çiçek, Ankara Haymanalı bir iş adamı ve Osmanlı Ocakları Gençlik Kolları Genel Başkanlığı yapmıştır. Kendisi, ticari başarıyı yakalamış, karakteri ve duruşu ile sevilen, adaletli ve yardım sever bir kişi olarak tanınmaktadır. Halk arasında Dayı Levent lakabını hakkıyla taşımaktadır. Osmanlı ruhunu yeniden canlandırmak adına önemli bir mücadele vermektedir. Ayrıca eski milli futbolcu Tanju Çolak’ın suç örgütü üyeliği davasında da adı geçmektedir. Dayı Levent Çiçek hakkında daha fazla bilgi için YouTube videolarını izleyebilirsiniz.

Dayı Levent Çiçek Kaç yaşında

Levent Çiçek’in doğum tarihi ve yaşı hakkında net bir bilgi bulunmamaktadır. Ancak, 2023 yılı itibariyle en az 30 yaşından büyük olduğu bilinmektedir. 

Levent Çiçek, aynı zamanda Osmanlı Ocakları Gençlik Kolları Başkanıdır. 2015 yılında yaptığı bir açıklamada, “Şahsiyetin değil muhabbetin şöhretiyiz” demiştir. Osmanlı Ocakları, Türkiye’de milliyetçi ve muhafazakar bir sivil toplum kuruluşudur.

Levent Çiçek'in Kurtlar Vadisi Dizisi ile bir alakası var mı ?

Levent Çiçek, Kurtlar Vadisi Pusu dizisinde bir mafya babasının oğlunu canlandıran İmdat Zazaoğlu karakterini canlandıran Levent Çiçek ile karıştırılmaktadır. Dizideki Levent Çiçek ile Osmanlı Ocakları Gençlik Kolları Başkanlığı görevinde bulunmuş Levent Çiçek arasında herhangi bir ilişki yoktur. 

  Levent Çiçek Nereli?

Levent Çiçek'in doğum yeri ve etnik kökeni hakkında kesin bir bilgi yoktur. Daha çok Ankara'da bilindiğive tanındığı için Ankara veya yöresinde olma ihtimali yüksektir. 

Ayhan Bora Kaplan ile ilişkisi var mı?

Levent Çiçek'in Ayhan Bora Kaplan'ın oğlunun sünnet düğününe katılıp birlikte halay çekmesi dikkat çekti. Videonun sosyal paylaşım platformlarında yayılması Levent Çiçek'in Ayhan Bora Kaplan ile ilişkisi var mı sorusunu gündeme getirid. Bilindiği kadarıyla ikilinin iş ilişkisi bulunmamakta.

Ancak Levent Çiçek ve Ayhan Bora Kaplan'nın birlikte göründüğü en meşhur pozları olan 15 Temmuz gecesi TRT önünde ellerinde ağır silahlar olduğu halde çekilen fotoğraf kamuoyunun kafasını karıştırdı. Türkiye İşçi Partisi İstanbul Milletvekili ve gazeteci Ahmet Şık, bu fotoğraf üzerinden dönemin eski İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'ya sorular yöneltmiştir. Ahmet Şık Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, "Sorulara hâlâ yanıt yok ve yeni sorularda birikti. Tekrar anımsatalım: Ankara Çinçin'in torbacısı iken son 5 yılda 'baronluğa' terfi eden Ayhan Bora Kaplan ile İsmail Altınok ve Levent Çiçek'i 15 Temmuz gecesi başka birinin telefonundan TRT önüne çağırdınız mı?" ifadesini kullandı.  

Ayhan Bora Kaplan Levent Çiçek 15 Temmuz gecesi TRT Önünde

Yenişehirlioğlu, Kılıçdaroğlu beyanına açıklık getirdi Yenişehirlioğlu, Kılıçdaroğlu beyanına açıklık getirdi

Ankara’nın yeraltı dünyasının önemli isimlerinden biri olan Ayhan Bora Kaplan’ın Eski İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile bir ilişkisinin olduğu ileri sürülüyor. Eski İçişleri Bakanı Süleymen Soylu yaptığı açıklamalarda bu iddiları sert bir dille yalanladı. Bazı kaynaklara göre, Kaplan, Soylu’nun kuzeni Sadık Soylu ile yakın dostluk kurduğu ve devlet içindeki gücünü artırdığı ileri sürülüyor. Ancak son zamanlarda aralarında anlaşmazlıklar çıktığı ve ilişkilerinin soğuduğu iddia ediliyor.

Kaplan’ın 2015-2022 yılları arasında Sadık Soylu ile ortak işler yaptığı ve Ankara’nın yeraltı dünyasında etkin bir konuma geldiği öne sürülüyor. Kaplan’ın aynı zamanda 15 Temmuz darbe girişimi sırasında Süleyman Soylu’nun talimatıyla silahlı milislerinin liderliğini yaptığı ve darbeye karşı çıktığı belirtiliyor.

Ancak Kaplan’ın 2022 yılında Kıbrıs’ta kumarhane işine girmesi ve organize suç örgütü lideri Sedat Peker ile ilişkisi gibi konularda Süleyman Soylu ile anlaşmazlıklar yaşadığı ve ilişkilerinin bozulduğu iddia ediliyor. Kaplan’ın devlet içindeki bağlantıları ve suç dosyasının ne zaman açılacağı merak konusu olmaya devam ediyor.

Kaynak: Enes Kocatürk