Erdoğan, emekli vatandaşların maaşlarında bir artış olduğunu, ekstra ödemelerin yapıldığını ve bu ay içinde 5 bin liralık bir ikramiye ödemesi yapılacağını belirtti. Ayrıca, asgari ücretli çalışanlar için tarihte eşine rastlanmamış bir zam gerçekleştirdiklerini, ara zamla işçilerin yükünü hafiflettiklerini ve enflasyonun üzerinde bir artış yapmayı planladıklarını ifade etti.

Erdoğan, enflasyonla mücadele konusunda kararlı olduklarını ve bu alanda başarılı sonuçlar elde ettiklerini de ekledi.

Emeklilerimizi rahatlattık

Erdoğan, emeklilerin maaşlarını yükselttiklerini ve ek ödemeler yaptıklarını belirterek, “Biliyorsunuz emeklilerimizi kısa vadede rahatlatacak 5 bin liralık ikramiye ödemelerini de bu ay içerisinde yapmayı planladık.” dedi. Erdoğan, emeklilerin bu ödemeyi alarak bayram yapacaklarını ifade etti. Erdoğan, emeklilerin maaşlarının enflasyon karşısında erimemesi için gerekli tedbirleri aldıklarını da vurguladı.

Asgari ücret zammı

Erdoğan, asgari ücrete cumhuriyet tarihinde yapılmamış oranda zam yaptıklarını hatırlatarak, “Asgari ücret konusunun kendi takvimi var biliyorsunuz. İşçilerimizi ara zamla rahatlatmıştık, şimdi de işçi ve işveren kesimini bir araya getirip en makul çözümü bulacağımıza inanıyorum.” diye konuştu. Erdoğan, asgari ücretin enflasyonun üzerinde artırılacağını vurguladı. Erdoğan, asgari ücretin artmasıyla işçilerin refah seviyesinin yükseleceğini ve ekonomiye katkı sağlayacaklarını söyledi.

Demirci atıksu arıtma tesisi yakında tamamlanıyor Demirci atıksu arıtma tesisi yakında tamamlanıyor

Enflasyonun belini kırdık

Erdoğan, enflasyonla mücadelede kararlı olduklarını ve başarılı sonuçlar aldıklarını söyledi. Erdoğan, “Enflasyonun belini kırdık, etkilerini de önümüzdeki süreçte sileceğiz. Biz hep çalışanlarımızı ve emeklilerimizi enflasyona ezdirmeyeceğiz dedik ve hamdolsun sözümüzü tuttuk.” ifadelerini kullandı.

Erdoğan, enflasyonun düşmesiyle faizlerin de gerileyeceğini ve ekonomik büyümenin devam edeceğini belirtti. Erdoğan, enflasyonla mücadele için tüm kesimlerin işbirliği yapması gerektiğini de hatırlattı.

Kaynak: Haber Merkezi