“Chilling Adventures of Sabrina” ve “Gen V” dizilerindeki rolleriyle tanınan Chance Perdomo'nın hayatı ve biyografisi araştırılıyor. Detayları haberimizde açıkladık...

Chance Perdomo kimdir?

Chance Perdomo, 19 Ekim 1996’da Los Angeles, Kaliforniya’da doğmuş ve Southampton, İngiltere’de büyümüş bir Amerikan-İngiliz aktördür. 2018 yapımı BBC Three filmi Killed by My Debt ile Britanya Akademi Televizyon Ödülü’ne aday gösterilmiş, Netflix’in Chilling Adventures of Sabrina dizisinde Ambrose Spellman karakteri ve Amazon Prime’ın Gen V dizisinde Andre Anderson karakteri ile tanınmıştır. Perdomo, çocukken annesiyle birlikte ABD’den İngiltere’ye taşınmış, hem İngiliz hem de Amerikan vatandaşı olup, Latin kökenli bir aileden gelmektedir.

Hatay'da Deprem! Hatay'da Deprem!

Chance Perdomo Kimdir

Eğitimine yerel Redbridge Community School’da başlayan Perdomo, burada okul müdürü olarak görev almış ve tiyatroya olan ilgisini keşfetmiştir. Ardından Winchester’daki Peter Symonds College’a devam etmiş ve burada öğrenci birliği başkanı olarak seçilmiştir. Hukuk eğitimi almayı düşünse de oyunculuğa yönelmiş, kazandığı parayla Londra’ya taşınarak Ulusal Gençlik Tiyatrosu’na katılmış ve Kimlik Oyunculuk Okulu’nda eğitim almıştır. Televizyon kariyerine 2017’de Hetty Feather"ın CBBC uyarlamasında Henry Goodall rolüyle başlamış, ardından 2018’de Killed by My Debt filminde Jerome rolünü üstlenmiş ve bu performansıyla En İyi Erkek Oyuncu dalında Britanya Akademi Televizyon Ödülü’ne aday gösterilmiştir.

Chance Perdomo Kimdir (1)

2018 Şubat’ında, “Chilling Adventures of Sabrina” dizisinde düzenli olarak Ambrose Spellman karakterini canlandıracağı duyurulmuştur. Daha önce “Riverdale” dizisinde Jughead Jones rolü için seçmelere katılan Perdomo, bu rolü Cole Sprouse’a kaptırmış, fakat seçmeler sırasında serinin yaratıcısı Roberto Aguirre-Sacasa tarafından o kadar beğenilmiştir ki, Sabrina’nın Ambrose karakteri onu düşünülerek yazılmıştır. 2019 yılında Screen International tarafından Yarının Yıldızı ve BAFTA Çığır Açan Brit olarak seçilmiştir.

Chance Perdomo Kimdir (2)

Perdomo, “After” film serisinin üçüncü filmi After We Fell ile ilk uzun metrajlı film deneyimini yaşamış, serinin “After Ever Happy”  ve “After Everything” filmlerinde Landon Gibson karakterini yeniden canlandırmıştır. Ayrıca, Finlandiya yapımı “Moominvalley” animasyon dizisinin üçüncü sezonunda Snork karakterini seslendirmiştir.

En son rolü, “The Boys” dizisinin yan ürünü olan "Gen V"de Andre Anderson karakteri olmuştur. Ancak, Perdomo’nun vefatı sonrasında dizinin ikinci sezon prodüksiyonu süresiz olarak ertelenmiştir.

Chance Perdomo öldü mü? Chance Perdomo neden öldü?

İngiliz ve Amerikan kökenli ünlü, Los Angeles’ta dünyaya geldi ve Southampton’da yetişti. 2019 yılında Bafta Televizyon Ödülleri’nde en iyi erkek oyuncu dalında adaylık kazandı.

Yöneticisinin belirttiğine göre, “Hayata olan büyük tutkusu, onu tanıyan herkes tarafından derinden hissediliyordu.” Kazaya dair bilgiler henüz açıklanmadı. Perdomo, Netflix serisinde Ambrose Spellman isimli büyücü karakterini canlandırmasının yanı sıra, Amazon Prime’ın süper kahraman temalı dizisi Gen V’de Andre Anderson karakterine hayat verdi.

Chance Perdomo Kimdir (3)

Hukuk eğitimi alan Perdomo, 2017’de CBBC’nin Hetty Feather dizisiyle oyunculuk kariyerine adım attı. Chilling Adventures of Sabrina’daki performansıyla 2019’da Bafta’nın “Yükselen İngiliz Yıldızları” listesine girdi. Aynı yıl en iyi erkek oyuncu dalında Bafta adaylığı aldıktan sonra, Perdomo BBC Newsbeat’e, Londra’da kurye olarak çalışan Jerome Rogers’ın borç yüzünden yaşamına son vermesini anlatan “Killed by My Debt” belgeseline gelen olumlu tepkilerden duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Perdomo, o zamanlar Southern Daily Echo’ya yaptığı açıklamada, “Bulunduğum konuma şöhret peşinde koşarak değil, oyunculuğa olan sevgim sayesinde ulaştım” ifadesini kullandı.

Perdomo’nun temsilcileri Shelter PR tarafından yapılan açıklamada ise şunlar söylendi:

“Sanata olan aşkı ve hayata karşı bitmek bilmeyen hevesi, onu tanıyan herkes tarafından algılanabiliyordu. Sevgisi, en çok değer verdiği insanlarda yaşamaya devam edecek. Sevgili oğullarının ve kardeşlerinin yas sürecine saygı gösterilmesini ve ailenin mahremiyetinin korunmasını rica ediyoruz.”

Chance Perdomo rol aldığı dizi ve filmler

Başarılı oyuncu Chance Perdomo birçok dizi ve filmde rol almıştır. Şu şekildedir;

 • 2016    Uzun Alan Sürücüsü
 • 2017    Cildin Önemi
 • 2021    Düştükten Sonra   
 • 2022    Mutlu olduktan sonra    
 • 2023    Herşeyden Sonra
 • 2017    Hetty Tüyü
 • 2018    Shakespeare ve Hathaway: Özel Dedektifler
 • 2018    Borcum Tarafından Öldürüldü
 • 2018    Midsomer Cinayetleri 
 • 2018–2020    Sabrina'nın Tüyler ürpertici Maceraları    
 • 2022    Moomin Vadisi    
 • 2023    Nesil V
Kaynak: Haber merkezi