CHP’nin İzmir Büyükşehir Belediye Başkanlığı için adayı Cemil Tugay olarak belirlendi. CHP Genel Başkanı Özgür Özel, genel merkezde kendisiyle bir araya geldiği İzmir Büyükşehir Belediye Başkanlığına talip olan ve şu anda Karşıyaka Belediye Başkanlığı görevini yürüten Cemil Tugay’a “İzmir Büyükşehir Belediyesi için sizi aday gösterdik.” ifadesini kullandı. CHP Parti Meclisi de Cemil Tugay’ın adaylığına onay verdi. Peki Cemil Tugay kürt mü aslen nerelidir?  İşte ayrıntılar...

Cemil Tugay kimdir?

Cemil Tugay bir öğretmenin ve bir ev kadınının oğlu olarak, 1967’de babası askerlik görevindeyken Van’da doğdu. 1980’de İzmir İnönü Lisesi’nin orta bölümünden, 1983’te ise lise bölümünden mezun oldu. 1989’da Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun oldu. Çorum ve Tire’de dört yıl boyunca genel hekim olarak çalıştı. 1993 ile 2000 yılları arasında Plastik Cerrahi alanında uzmanlaştı ve 2000 yılında İzmir Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde uzman doktor unvanını aldı. 1997 yılında Amerika Birleşik Devletleri’nde, Cleveland Clinic’te bir yıl boyunca araştırmacı doktor olarak görev yaptı.

Erkan Can kimdir ve kaç yaşında? Erkan Can hangi partiden? Erkan Can kürt mü alevi mi? Erkan Can kimdir ve kaç yaşında? Erkan Can hangi partiden? Erkan Can kürt mü alevi mi?

Cemil Tugay Kürt Mü Aslen Nerelidir Cemil Tugay Alevi Mi (2)

Uzmanlık sonrası 2001 ile 2005 yılları arasında Karşıyaka Devlet Hastanesi’nde, 2005 ile 2009 yılları arasında ise İzmir Çiğli Kent Hastanesi’nde Plastik Cerrahi uzmanı olarak çalıştı. 2009 yılında Karşıyaka’da kendi muayenehanesini açtı ve belediye başkanı olarak seçildikten sonra Alsancak’taki muayenehanesini kapattı. Ayrıca Fransızca ve İngilizce konuşmaktadır.

Cemil Tugay siyasi hayatı

Cemil Tugay Cumhuriyet Halk Partisi’ne 2010’da katıldı. 2011’de CHP İzmir il sağlık komisyonunda görev aldı. 2012-2016 arasında, İzmir Tabip Odası ve Türk Tabipler Birliği’nde özel hekimlik komisyonlarının başkanlığını ve yöneticiliğini yaptı. 2013-2014’te CHP İzmir İl Ar-ge Kurulu’nda üye ve başkan olarak çalıştı. 2014’te Karşıyaka Kent Konseyi Yürütme Kurulu’na seçildi ve bir yıl boyunca katkıda bulundu.

Cemil Tugay Kürt Mü Aslen Nerelidir Cemil Tugay Alevi Mi

2015’te CHP Karşıyaka İlçe Yönetim Kurulu’nda bilişim, seçim ve hukuk işleri sorumlusu oldu. 2016’da Karşıyaka İnönü Mahallesi delegesi seçildi ve CHP Karşıyaka İlçe Yönetim Kurulu’nda sivil toplum kuruluşları ve meslek odaları başkan yardımcısı olarak görev yaptı. 2016’da Türk Plastik Cerrahi Derneği Yönetim Kurulu’na, 2017-2018’de Ege Bölgesi Plastik Cerrahi Derneği Yönetim Kurulu’na seçildi ve bu görevleri yerine getirdi.

Sıkca Sorulan Sorular

Cemil Tugay kürt mü?

Cemil Tugay kürt değildir. Türk kökenli bir ailede doğmuştur.

 Cemil Tugay alevi mi?

Cemil Tugay'ın alevi olup olmadığına dair bir bilgi bulunmamaktadır.

Cemil Tugay evli mi?

Cemil Tugay, Öznur Tugay ile evlidir ve 3 çocuk babasıdır.

Cemil Tugay eşi Öznur Tugay kimdir?

Öznur Tugay, Akhisar, Manisa doğumlu ve İzmir’de ikamet eden bir kişidir. Karşıyaka Belediye Başkanı olan Cemil Tugay ile evlidir. Öznur Hanım, mesleği hemşireliktir. Eşi Cemil Tugay ile çalıştığı hastanede tanışmışlardır. Başlangıçta iş ilişkisi olan bu tanışma, ilerleyen zamanlarda daha samimi bir ilişkiye dönüşmüştür. Tugay çifti, bu evliliği ‘kader’ olarak görüp, kaderin kendilerini birleştirdiğini düşünmektedir.

Cemil Tugay Kürt Mü Aslen Nerelidir Cemil Tugay Alevi Mi (4)

Öznur Tugay, eşi Cemil Tugay’ın iyi bir cerrah olduğunu ve sonrasında Karşıyaka Belediye Başkanı seçilerek yaşamlarına farklı bir yön kazandırdığını anlatmıştır. Onların ilişkisi, iş ortamından aşk ortamına geçmiş ve bu ilişki, 1 Ağustos 2008 tarihinde nikah masasına taşınmıştır.

Cemil Tugay aslen nereli?

Cemil Tugay aslen İzmirli olduğu bilinmektedir.

Kaynak: Muhabir- Hatice Zeybek