Türkiye Futbol Federasyonu'nda yönetici olan Dr. Cem Satman'ın hayatı ve biyografisi araştırılıyor. Birçok spor dalıyla ilgilenen Cem Satman kimdir hangi takımlı? İşte detaylar...

Kurtlar Vadisi Zülfikar Ağa'ya Bugatti hediye eden Azeri iş adamı Hacı Nuran kimdir, Kaç yaşında ve serveti ne kadar? Kurtlar Vadisi Zülfikar Ağa'ya Bugatti hediye eden Azeri iş adamı Hacı Nuran kimdir, Kaç yaşında ve serveti ne kadar?

Cem Satman kimdir?

Dr. Satman, Beden Eğitimi ve Spor Lisansını, Eğitim Psikolojisi Yüksek Lisansını ve Doktorasını Ankara Üniversitesi’nde tamamlamış, İngiltere’de de dil eğitimi almıştır. Futbolcu olarak Ankara Demirspor altyapısında forma giymiş, Beden Eğitimi Öğretmenliği yapmış, Süper Lig ve FIFA Yardımcı Hakemliği görevlerinde bulunmuştur. Ayrıca, futbol hakemliği, eğitim ve eğitim psikolojisi konularında kitaplarının ve makalelerinin çevirmenliğini ve yazarlığını yapmıştır. Dr. Satman, UEFA Fitness Direktörü Werner Helsen’in fitness ekibinin de bir üyesidir.

Cem Satman Kimdir Hangi Takımlı (1)

Cem Satman, hakemlik hayatına dair TFF’nin web sayfasında yer alan bir söyleşide, tüple dalıştan doğa sporlarına, skydivingden yamaç paraşütüne kadar pek çok macera sporunu denediğini belirtti:

"Gelecek planlarım sadece hakemlikle ilgili değil. İngiliz spor psikoloğu Dr. Richard Cox'la 2000 yılında tanışmıştım. Halen de görüşmeye devam ediyorum. Bana kariyer planlamamı 5'er yıllık yapmam tavsiyesinde bulunmuştu. Benim yaşamımda 2010'dan 2015'e kadar bir plan var. Ancak bu noktada hakemlik çok önemli bir renk olsa da ana renk değil. Zaten hakemliği ana renk olarak alırsanız mutsuzluğa davetiye çıkartırsınız. Benim için hedef bir sonraki maçımı başarıyla tamamlamak. Yaşadığım sıkıntılı süreç bana onun ötesinde bir hedef koymamayı öğretti. Bir sonraki maç benim için en önemli maçtır ve uzun vadeli hedeflere ulaşmak için ilk önce bu görevin başarıyla tamamlanması gerekir. Hakemliğimde bugünümü dünüm belirledi, ancak yarınımı belirleyecek olan da bugünüm. Elbette geçmişteki başarılarınız bir miktar kredi sağlıyor ama en önemli şey bugünkü performans düzeyiniz."

Cem Satman Kimdir Hangi Takımlı (2)

Cem Satman hangi takımlı?

Cem Satman'ın hangi takımlı olduğu net olarak bilinmemektedir. Fakat bir sosyal medya hesabında çıkan görselde Galatasaraylı olduğu cümlesi dikkat çekmektedir.

Cem Satman

Kaynak: Haber Merkezi