Arama motorlarında sıkça aratılan filmlerden biri olan Casus Oyunu (Spy Game) filminin konusu ve oyuncuları araştırılıyor. Bugün  ekranlara gelecek olan filmle ilgili detaylar haberimizde...

Casus Oyunu (Spy Game) filminin konusu ne? 

1991 yılında Amerika Birleşik Devletleri ve Çin büyük bir ticaret anlaşmasına çok yaklaştılar ve Başkan anlaşmayı imzalamak için Çin'i ziyaret edecekti. Merkezi İstihbarat Teşkilatı (CIA), varlığı Tom Bishop'un Suzhou'daki Halk Kurtuluş Ordusu hapishanesinde tutuklandığını ve ABD hükümeti onu talep etmediği ve serbest bırakılması için pazarlık yapmadığı sürece 24 saat içinde idam edileceğini öğrenir. Bishop'ın CIA tarafından onaylanmayan eylemleri anlaşmayı tehlikeye atma riski taşıyor. Bir grup CIA yöneticisi, kıdemli bir vaka memuru ve Bishop'un akıl hocası olan ve günün sonunda Teşkilattan emekli olmayı planlayan Nathan Muir'i çağırır. Yöneticiler, Bishop'la olan geçmişini öğrenmek için Muir ile röportaj yaptıkları iddia edilirken, Bishop'un hapsedilmesine müdahale etmemek için bir bahane arıyorlar. Onların bilmediği bir şekilde Muir'e, Bishop'ın Hong Kong'da CIA gazisi arkadaşı Harry Duncan tarafından yakalandığı bilgisi verildi.

Casus Oyunu (Spy Game) Filminin Konusu Ne Oyuncuları Kim Ne Zaman Çekildi

Muir , kamuoyu baskısının Amerikan müdahalesini zorlayacağına inandığı için Hong Kong'daki MI6 bağlantısı olan Digby 'Digger' Gibson aracılığıyla hikayeyi CNN'e sızdırıyor . Operasyonlardan Sorumlu Direktör Yardımcısı Charles Harker'ın FCC'ye yaptığı telefon görüşmesi , CNN'in hikayeyi bir aldatmaca olarak geri çekmesiyle sonuçlanmadan önce kısa bir süre oyalanırlar . Muir, Bishop'la 1975 yılında, Bishop'un Vietnam Savaşı sırasında Birleşik Devletler Deniz Piyadeleri İzci Keskin Nişancısı olduğu sırada tanıştı.

Casus Oyunu (Spy Game) Filminin Konusu Ne Oyuncuları Kim Ne Zaman Çekildi (5)

Yasak Krallık (Forbidden Kingdom) filminin konusu ne? Oyuncuları kim? Ne zaman çekildi? Yasak Krallık (Forbidden Kingdom) filminin konusu ne? Oyuncuları kim? Ne zaman çekildi?

Muir, Bishop'a yüksek rütbeli bir Kuzey Vietnam askeri subayını ortadan kaldırma görevi verir . Bishop ve gözcüsü Tran, tehlikeye atılmış olmasına rağmen hedefe suikast düzenleyebilir, ancak Bishop, takip eden bir düşman saldırı helikopterini ortadan kaldırır. Bishop, yaralı Tran'a güvenli bir yere kadar eşlik ederek Muir'i etkiler. 1976'da Muir, Bishop'u Batı Berlin'de bir CIA varlığı olarak işe aldı ve burada Bishop, Doğu Almanya'daki varlıkları tedarik etmekle görevlendirildi . Daha sonra Bishop'un 1985 yılında Kamplar Savaşı sırasında birlikte son görevleri olan Beyrut'taki casusluk çalışmalarını anlatıyor .

Bir dizi geriye dönüşte Bishop, Muir'in, bir görevi tehlikeye atan sivil "varlıkların" "çoğunluğun iyiliğini" korumak için feda edilmesi gerektiği yönündeki inancından rahatsız oluyor. Bishop, bir varlığın hayatını kurtarma görevi sırasında Muir'e karşı emir vermeye çalıştıktan sonra Muir, muhalefete tolerans göstermeyeceğini ve Bishop'u "rezervasyon dışı" giderken yakalanırsa kurtarmayacağını vurguluyor. Lübnan'daki bir görev sırasında , foto muhabiri kılığına giren Bishop, yardım görevlisi Elizabeth Hadley ile tanışır. Görev için bir varlıkla bağlantı kurmak için onu kullanırken romantik bir ilişki kurdular.

Casus Oyunu (Spy Game) Filminin Konusu Ne Oyuncuları Kim Ne Zaman Çekildi (6)

Muir, Hadley'e güvenmez ve Bishop'a onun Birleşik Krallık'tan sürgün edildiğini açıklar . Hadley daha sonra Bishop'a, Britanya'da boş olması gereken ancak Çin vatandaşlarının bulunduğu bir Çin binasının bombalanmasına karıştığını itiraf eder. Bishop, Hadley'e gerçek kimliğini açıklar. Muir, görevleri uğruna bir kez daha sivil bir varlığı feda etmeyi seçer ve Bishop, Muir ile profesyonel bağlarını keser. Hadley'nin Teşkilat'ı ve potansiyel olarak Bishop'u tehdit edebileceğinden korkan Muir, Çinlilerle bir anlaşma yaparak Hadley'i tutuklanan bir ABD'li diplomatla takas eder. Çinli ajanlar Hadley'i kaçırır ve bir Sevgili John mektubu düzenlenerek Bishop'a bırakılır.

Casus Oyunu (Spy Game) Filminin Konusu Ne Oyuncuları Kim Ne Zaman Çekildi (4)

Şu anda Muir, Bishop'un Hadley için Çin'e gittiğini fark eder. Bir dizi yanlış yönlendirme sonucunda, Bishop'un Hadley'i kurtarmak için kendi girişimi için bir "B Planı" olarak geliştirdiği bir SEAL ekibinin öncülük ettiği bir kurtarma görevi olan "Akşam Yemeği Operasyonu"nu başlatmak için Merkezi İstihbarat Direktörü tarafından imzalanan bir direktifi uydurur. . Hayatı boyunca biriktirdiği 282.000 doları ve Çin kıyı şeridi uydu görüntülerine ilişkin uygunsuz bir dosyayı kullanan Muir, Duncan'dan Çinli bir enerji yetkilisine hapishanenin elektriğini 30 dakika süreyle kesmesi için rüşvet vermesi konusunda yardım etmesini ister; bu sırada SEAL kurtarma ekibi Bishop ve Hadley'i geri getirecektir.

Casus Oyunu (Spy Game) Filminin Konusu Ne Oyuncuları Kim Ne Zaman Çekildi (1)

Harker, Muir'in CIA'ya karşı çalıştığından şüpheleniyor, ancak toplanan yöneticilerin önünde Muir'le yüzleştiğinde Muir, yapmayı planladığı huzurevi hakkında bilgi toplamak için şirket kaynaklarını profesyonelce olmayan bir şekilde kullandığını "itiraf ediyor" ve bunu destekleyecek kanıtları çarpıtıyor. Bishop, Hadley ile birlikte kurtarılır ve helikopter pilotunun, aynı zamanda Bishop'ın Muir'e doğum günü hediyesi almak için kullandığı bir operasyonun kod adı olan "Dışarıda Akşam Yemeği Operasyonu"ndan bahsettiğini duyduğunda onu kurtarmaktan Muir'in sorumlu olduğunu tahmin eder. Lübnan'daydı. CIA yetkilileri kurtarma konusunda gecikmiş bir şekilde bilgilendirildiğinde Muir binayı çoktan terk etmiş ve güvenli bir şekilde kırsal bölgeye doğru giderken görülüyor.

Casus Oyunu (Spy Game) Filminin Konusu Ne Oyuncuları Kim Ne Zaman Çekildi (3)

Casus Oyunu (Spy Game) filminin fragmanı

Casus Oyunu (Spy Game) filminin oyuncuları kim?

Filmin oyuncuları şunlardır:

 • Robert Redford , CIA Vaka Görevlisi Nathan D. Muir rolünde
 • Brad Pitt, CIA Operatörü Tom Bishop rolünde
 • Catherine McCormack Elizabeth Hadley rolünde
 • Stephen Dillane, Operasyonlardan Sorumlu Direktör Yardımcısı Chuck Harker olarak
 • Larry Bryggman, Merkezi İstihbarat Troy Folger Müdür Yardımcısı olarak
 • Muir'in Sekreteri Gladys Jennip rolünde Marianne Jean-Baptiste
 • Ken Leung, CIA Ajanı Li rolünde
 • David Hemmings, CIA Vaka Görevlisi Harry Duncan rolünde
 • Michael Paul Chan, CIA Ajanı Vincent Vy Ngo rolünde
 • Garrick Hagon Merkezi İstihbarat Direktörü Cy Wilson olarak
 • Todd Boyce, CIA Ajanı Robert Aiken rolünde
 • Matthew Marsh Dr.William Byars rolünde

Casus Oyunu (Spy Game) filmi ne zaman çekildi?

Film, 5 Kasım 2000 ile 19 Mart 2001 tarihleri ​​arasında Fas'ta ve Budapeşte'de çekildi ve orijinal olarak Mike van Diem tarafından yönetilecekti. Pitt, bu proje için The Bourne Identity'de başrolü oynamayı bıraktı. Dünya prömiyerini 19 Kasım 2001'de Mann Ulusal Tiyatrosu'nda yaptı.

Kaynak: Haber Merkezi