Yüksek kar getirili "Fatih Terim fonu" vaadiyle aralarında Arda Turan, Fernando Muslera ve Emre Belözoğlu gibi isimlerin de bulunduğu pek çok kişiyi dolandırdığı iddia edilen Seçil Erzan davasında bilirkişi raporundan yeni detaylar ortaya çıkmaya devam ediyor. İşte detaylar...

Candaş Gürol kimdir? Kaç yaşında ve nereli? 

Av. Dr. Candaş GÜROL, 1997’de Saint Michel Fransız Lisesi’nden ve 2002’de Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun oldu. 2003’te İstanbul Barosu’na kayıt yaptırdı ve ardından Galatasaray Üniversitesi Kamu Hukuku Tezli Yüksek Lisans Programı’na kabul edildi. Prof. Dr. Köksal Bayraktar’ın danışmanlığında “Milletlerarası Ceza Hukuku’nda Adli Yardımlaşma” konulu bir tez hazırladı.

Candaş Gürol Kimdir Kaç Yaşında Ve Nereli Candaş Gürol Seçil Erzan Ilişkisi Nedir (1)-1

İkinci yüksek lisansını Poitiers Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde Ceza Hukuku ve Suç Bilimleri üzerine yaptı ve Doç.Dr.Laurent Desessard’ın danışmanlığında “Fransa’nın Taraf Olduğu Ceza İşlerinde Adli Yardımlaşma Öngören İkili Sözleşmeler” başlıklı bir tez hazırladı. 2004’te aynı üniversitenin Doktora programına kabul edildi ve 2011’de “Türk Ceza Hukuku’nun Uluslararasılaşması” konulu teziyle doktorasını tamamladı.

Av. Dr. Candaş GÜROL, Ceza Hukuku ve Fikri ve Sınai Haklar Hukuku alanlarında bir dizi makale yazmıştır. Bu makaleler, Suç ve Ceza Dergisi, Türkiye Barolar Birliği Dergisi ve Ord.Prof.Dr.Sulhi Dönmezer’e Armağan gibi yayınlarda yer almıştır.

Candaş Gürol Kimdir Kaç Yaşında Ve Nereli Candaş Gürol Seçil Erzan Ilişkisi Nedir-1

Askerlik görevini Ege Ordusu Bornova 57.nci Topçu Tugay K.lığı Disiplin Subaylığı’nda tamamlamıştır.

GÜROL, Galatasaray Spor Kulübü, Türk İtalyan Ticaret Derneği, Türk Ceza Hukuku Derneği, Dahi İyi Yargı Derneği, Tüsiad Fikri Haklar Çalışma Gurubu ve Saint Michel Lisesi Mezunlar Derneği gibi çeşitli kuruluşlara üyedir. Ayrıca, olimpik yay dalında lisanslı bir okçudur. Fransızca, İtalyanca ve İngilizce dillerinde yetkinliği bulunmaktadır.

Candaş Gürol Seçil Erzan ilişkisi nedir?

Candaş Gürol ile Seçil Erzan sevgiliydi. Gürol ve Erzan bir süre sonra ayrıldı. Ardından şu ifadeleri dile getirdi;

Dolandırıcılık iddialarının ardından ifade veren Gürol, Seçil ile olan ilişkisinin neden sonlandığını şöyle anlattı: Her şey yolunda giderken, 2022’nin Kasım ayının sonlarına doğru Seçil ile aramızda bir mesafe oluşmaya başladı. Artık gün içinde Seçil’e ulaşamıyordum.

Normalde benimle birlikteyken telefonla konuşan Seçil, artık başka bir odada gizli konuşmalar yapmaya başlamıştı. Sürekli olarak yalanlarını ortaya çıkarıyordum.

İçimde bir şüphe oluşmuştu. Daha doğrusu, hayatında başka biri olduğunu düşünmeye başlamıştım. Ocak ayında nişanımızı iptal ettik ve Şubat ayında ilişkimizi tamamen bitirdik.

 Seçil Erzan’ın eski sevgilisi: ‘’Yoksa yeni kurbanlar, pardon yeni müşteriler buldunuz mu?’’

Yüksek kar getirili "Fatih Terim fonu" vaadiyle aralarında Arda Turan, Fernando Muslera ve Emre Belözoğlu gibi isimlerin de bulunduğu pek çok kişiyi dolandırdığı iddia edilen Seçil Erzan davasında bilirkişi raporundan yeni detaylar ortaya çıkmaya devam ediyor. Erzan'ın kırık telefon ve sim kartının incelenmesiyle hazırlanan raporda, Erzan’ın eski sevgilisi olduğu öne sürülen Candaş Gürol’un, Erzan’a ‘’Yoksa yeni kurbanlar, pardon yeni müşteriler buldunuz mu?’’ şeklinde mesaj attığı aktarıldı.

Landy Parraga kimdir? Nereli? Öldü mü? Landy Parraga kimdir? Nereli? Öldü mü?

Candaş Gürol Kimdir Kaç Yaşında Ve Nereli Candaş Gürol Seçil Erzan Ilişkisi Nedir (2)
Yüksek kar getirisi bulunan güvenilir bir fon olduğunu ve Fatih Terim gibi isimlerin de bu fona dahil olduğunu söyleyerek aralarında tanınmış futbolcular Arda Turan, Fernando Muslera, Emre Belözoğlu ve Selçuk İnan’ın da bulunduğu 21 kişiyi yaklaşık 25 milyon dolar ile 7 milyon 384 bin lira dolandırdığı iddia edilen Şube Müdürü Seçil Erzan’ın davasında bilirkişi raporu hazırlandı. Erzan'ın kırık telefon ve sim kartının incelenmesiyle hazırlanan ve İstanbul 41.Ağır Ceza Mahkemesi’ne sunulan 553 sayfalık bilirkişi raporunda, Erzan’ın eski sevgilisi olduğu öne sürülen Avukat Candaş Gürol ile mesajlaşmaları ortaya çıktı.

‘’Para aramıza girdi’’

Erzan’ın Gürol’u ‘Avukat Candaş’ şeklinde kaydettiğinin ve daha sonra mesajlaşmalarını sildiğinin aktarıldığı raporda, silinen mesajların geri getirildiği kaydedildi. 24 Şubat 2023’deki mesajlara ise şu şekilde yer verildi:
"Gürol: Bana çok yalan ve eksik şey anlattın. Para aramıza girdi. Erkan’dı, paraydı, kardı, zarardı.
Erzan: 10 bin usdı almak zorundaydım. Pazartesi iade edeceğim.
Gürol: Neyin içindesin inan bilmiyorum. Öğrenmek de istemiyorum.
Erzan: Bir şeyin içinde değilim".

‘’Bu şartlarda ben senle evlenmem’’

27 Şubat 2023’deki mesajlarda ise şu ifadeler yer aldı:
"Gürol: Biz evleneceksek her şeyi söylememiz, bilmemiz gerekmez mi? Böyle olmaz ki Seçil. Böyle gizli saklı işler beni çok kırdı.
Erzan: Ben seni kırmak istemiyorum.
Gürol: Ama bilmediğim çok şey var aşkım. Tam bir sır küpüsün.
Erzan: Aşkım detaylı konuşalım ne olur.
Gürol: Ben açık açık söyleyeyim. Bu şartlarda ben senle evlenmem. Böyle yalan, dolan, gelemem aşkım. Sen bana güzel bir konuşma hazırla, zamana bırakalım. Her gün yeni bir yalan çıkıyor ve kariyerimi de riske edecek gibi duruyor bu durum. Gerçeği anlatana kadar ben bir adım atmayacağım. Evin, araban hepsi gitti bak. Çok emekle geldim inan ben buraya. Yalanların ve sen benden uzak durun".

‘’Hepiniz ilk günden beri işi organize ettiniz’’

2 Mart 2023 tarihli yazışmalar ise şu şekilde yer aldı:
"Gürol: Ne oldu? Çeten ve sen. İşleri çözdünüz mü? Yoksa yeni kurbanlar, pardon yeni müşteriler buldunuz mu?
Erzan: Sorun yok.
Gürol: Eminim.
Erzan: Dalga mı geçiyorsun? Eminim derken? Beni merak ediyorsan iyiyim, senlik de bir sorun yok. Ben de çözmeye çalışıyorum.
Gürol: Kim bilir olayın aslı nedir. Nasıl Erkan, sen, diğerleri. Hepiniz ilk günden beri işi organize ettiniz.
Erzan: Özür dilerim seni üzdüğüm için".

‘’Sen bu işi Denizbank ile yapmadın’’

7 ve 8 Mart 2023’deki mesajlarda ise şu ifadeler kullanıldı:
"Gürol: Bana gerçeği söyle, sen kiminle bu işlere girdin tam olarak. Araştırtma bana.
Erzan: Ne olur uğraşma Candaş.
Gürol: Sen bu işi Denizbank ile yapmadın.
Erzan: Ben kendim yapmaya çalıştım burada.
Gürol: Hocayla bir yakınlaşman oldu ben eminim. Bilmediğim daha çok şey var ben eminim.
Erzan: Bak bu işten kurtulmayayım ki yok, ne Fatih ne hoca ilişkisi".

‘’Gel beni al buradan, kaçır’’

10 Mart 2023’deki mesajlarda ise şu ifadeler kullanıldı:
"Erzan: Arda, Hakan Ateş’i arayacağım diyor. Gel beni al buradan, kaçır.
Gürol: Ben göçmen kaçakçısı mıyım? İnsanları dolandırdın. Bedeli varsa ödeyeceksin. Gel beni kaçır lafa bak.
Erzan: Tamam yazma.
Gürol: Ne verdin sen bana aylardır yalandan başka? İnsanlara yaşattığına bak.
Öte yandan, 20 Kasım’da görülen davanın ilk duruşmasında ise Erzan’ın tutukluluk halinin devamına hükmedilmiş, duruşma 12 Ocak tarihine ertelenmişti". 

Kaynak: Haber Merkezi