Azerbaycan'dan gelen heyet, Manisa Büyükşehir Beldiye Başkanı Cengiz Ergün'ü ziyaret etti. Ziyarette her iki şehre özgü hediyeler karşılıklı takdim edildi. 

Salihli TSO, Cumhuriyet’in 100. yılına özel 100 öğrenciye burs verdi Salihli TSO, Cumhuriyet’in 100. yılına özel 100 öğrenciye burs verdi

Kardeş şehir olan Manisa ve Şirvan’dan heyetler buluştu. Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, Kardeş Şehir Protokolü’nü imzalamak üzere Manisa’ya gelen Azerbaycan’ın Şirvan şehri Belediye Başkanı Kürdoğlu Muradov, Şirvan Vali Yardımcısı Aynur Farzaliyeva ve beraberindeki heyeti makamında konuk etti. Ziyarette Manisa Büyükşehir Belediye Başkan Danışmanı Nursel Ustamehmetoğlu, Genel Sekreter Yardımcısı Ergün Aksoy ve Manisa Azerbaycan Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Şentürk Hoşgül ile dernek üyeleri de katıldı. Başkan Ergün, Azerbaycanlı konuklarına Atatürk’lü fincan, kaftanlı tablo ve Manisa ürünleri hediye etti. Şirvan Belediye Başkanı Muradov ise Başkan Ergün’e üzerinde iki devlet bir millet yazan çerçeveyi hediye etti. Ziyarette iki ülke arasında sosyal ve ticari ilişkileri geliştirmek ve yatırım fırsatları aramak için fikir alışverişinde bulunuldu. Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün ziyarette Azerbaycan heyetini, Manisa’nın kurtuluşu olan 8 Eylül dolayısıyla düzenlenecek olan Fener Alayı ve Cumhuriyet Meydanı’na yapılacak olan konsere davet etti.

Kaynak: Haber Merkezi