Şenol Güneş'in istifası sonrasında geçici olarak teknik direktörlüğe getirilen ve 10 Kasım'da istifa eden Burak Yılmaz, Beşiktaş'tan ihraç mı edilecek? Burak Yılmaz Beşiktaş'tan neden ihraç ediliyor? Burak Yılmaz'ın suçu ne? İşte detaylar...

Burak Yılmaz Beşiktaş'tan ihraç mı edilecek? 

Beşiktaş'ta alınan kötü sonuçların ardından istifa eden Teknik Direktör Şenol Güneş'in ardından takımın başına geçen Burak Yılmaz, başarılı olmyınca görevinden istifa etmişti. Burak Yılmaz istifa sonrası takım içindeki bazı konuları gündeme getirmesiyle dikkatleri üzerine çekti. Hem yönetiminden hemde taraftardan tepki alan açıklamlar sonrası Burak Yılmaz'ın Beşiktaş'tan ihraç edileceği ileri sürüldü.

Burak Yılmaz Beşiktaş'tan neden ihraç ediliyor? 

Burak Yılmaz neden ihraç ediliyor? Sorusu taraftarın en çok merak ettiği konuların başında geliyor.  Beşiktaş'a 2021 yılında bizzat üyelik kartını Başkan Ahmet Nur Çebinden alan Burak Yılmaz'ın istifa sonrası kulubün iç sorunlarına ilişkin yaptığı açıklamaları sonrası kulüpten ihracı gündeme geldi. 

Deniz Tarağı yemek caiz mi? Deniz Tarağı yemek caiz mi?

Beşiktaş Seçme ve Sicil Kurulu Üyesi Gizem Uslu Akın, “Burak Yılmaz’ın sözlerini gördüm. Hem sözleri hem de görevi bıraktıktan sonra sergilediği tutumlardan ötürü Beşiktaş üyeliğinden men edilmesi gerektiğine inanıyorum.” dediği bir paylaşım yaptı.

Uslu Akın, “Yapacağım ilk iş Disiplin Kurulumuza üyeliğinin sonlandırılması için dilekçe sunmak olacak.” şeklinde konuştu.

Verilen dilekçenini yönetim kruulunda değerlendireliceği ve nihayi kararın o zaman belli olacağı belirtililiyor.

Burak Yılmaz'ın suçu ne? Burak Yılmaz ne demişti?

Beşiktaş’ın başarısız sonuçlar almasından ve takım içindeki krizlerden sorumlu tutulan Burak Yılmaz, görevinden istifa etti. Burak Yılmaz, ayrılık sonrası yaptığı açıklamada, Beşiktaş’ı bırakmak istemediğini, ancak kendisine yeterli zaman verilmediğini belirtti. Ayrıca, Vincent Aboubakar’ın gelecek 4 aylık parasını istediğini ve bu yüzden son maçlarda oynamadığını öne sürdü. Yılmaz ayrıca, takımda disiplinsizlik olduğu bazı oyuncuların misafiri geldiği için antremanlara katılmayıp kafetaryalarda oturduğunuda söylemişti. Burak Yılmaz'ın bu açıklamları hem kulüp hem de taraftar nezdinde tepkiyle karşılan. Burak Yılmaz ayrıca istifa sonrası kulüp binasından çıktıktan 5 dakika sonra yeni teknik direktör Rıza Çalımbay'ın kulüp binasına girmesinide şarşıdığını ''bunlarda oluyormuş'' sözleriyle sitemde bulunmuştu.