Son zamanlarda  adı pek çok kez duyulan Dr. Buğra Gökçe kim olduğu araştırılıyor. Buğra Gökçe kimdir? Kaç yaşında? Nereli? Dr. Buğra Gökçe nerede çalışıyor işte detaylar..

Dr. Buğra Gökçe kimdir?

Dr. Buğra Gökçe  Türk Akademisyen ve şehir planlayıcıdır.  1974 yılında doğmuştur.

İzmir Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreterliği görevini 2017-2022 yılları arasında başarıyla yürüten Dr. Buğra Gökce, 1 Haziran 2022 tarihinden itibaren İstanbul Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı ve 1 Şubat 2023 tarihinden itibaren de İETT Genel Müdürü olarak atandı.

Mahmet Fatih Yalçınkaya kimdir? Kaç yaşında ve nereli? Mahmet Fatih Yalçınkaya kimdir? Kaç yaşında ve nereli?

Dr. Gökce, 1974 yılında Ankara’da doğdu. Gazi Üniversitesi Mimarlık Fakültesi Şehir ve Bölge Planlama Bölümü’nden 1995 yılında lisans, 2000 yılında yüksek lisans derecesi aldı. 2008 yılında ODTÜ Şehir Planlama Anabilim Dalı’ndan doktora derecesi aldı. Doktora tezi İngilizce olarak bir uluslararası yayınevi tarafından yayınlandı.

Dr. Gökce, 1996-2009 yılları arasında Ankara Büyükşehir Belediyesi İmar Dairesi’nde çok sayıda planlama çalışması yaptı ve Ankara 2023 Nazım Planlama çalışmalarını koordine etti. 2009-2010 yıllarında İzmir 2 Numaralı Kültür ve Tabiat Varlıkları Koruma Bölge Kurulu Başkanlığı görevini üstlendi. 2010-2014 yıllarında Çankaya Belediyesi’nde yatırımlardan sorumlu başkan yardımcılığı görevini yürüttü. 2014-2016 yıllarında İzmir Büyükşehir Belediyesi’nde Fen İşleri Daire Başkanı olarak görev yaptı. 2016 yılı Eylül’ünde vekaleten atandığı İzmir Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreterliği görevine 2017 Mart başında asaleten getirildi ve Mayıs 2022 tarihine kadar bu görevi sürdürdü.

Dr. Gökce, kamu görevinin yanı sıra akademik çalışmalarına da devam etti. 2005-2014 yılları arasında ODTÜ ve Gazi Üniversitelerinde yarı zamanlı öğretim görevlisi olarak ders verdi. 2007 yılında Japon Hükümetinin verdiği burs ile Japonya’da planlama ve kentsel ulaşım yatırımları konusunda lisansüstü eğitim aldı. 2008 yılında İzmir 2 Numaralı Kültür ve Tabiat Varlıkları Koruma Bölge Kurulu Üyeliğine seçildi. TMMOB Şehir Plancıları Odası’nda 2002-2007 yılları arasında çeşitli kademelerde yöneticilik görevleri üstlendi ve 2006-2007 yıllarında Oda’nın Genel Başkanlığı görevini yaptı. Çok sayıda akademik yayın ve bildirisi de bulunan Dr. Gökce, kentsel planlama, kentsel ulaşım, kentsel tasarım, peyzaj planlama, inşaat teknolojileri ve yapılaşma süreçleri konularında uzmanlaştı.

Dr. Buğra Gökçe kaç yaşında?

Dr. Buğra Gökçe 1974 yılında doğmuştur şunda 49 yaşındadır.

Dr. Buğra Gökçe nereli?

Dr. Buğra Gökçe Ankaralıdır.

Dr. Buğra Gökçe nerede çalışıyor?

Dr. Gökce, İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nde Genel Sekreter Yardımcısı ve İETT Genel Müdürü olarak yeni görevlerine başladı. İstanbul’un altyapı, üstyapı, ulaşım ve kentleşme sorunlarına çözüm üretmek için çalışmalarını sürdürecek.

Buğra Gökçe İzmir Belediye Başkanı mı olacak?

İstanbul Büyükşehir Belediyesinde genel sekreter yardımcılığı görevini üstlenen Buğra Gökçe bu görevinden istifa ederek dikkatleri üzerine çekmişti.

Kulislerde yer alan iddialara göre Buğra Gökçe İzmir Büyükşehir Belediyesi için başkan adaylığını açıklayacak.

Kaynak: Haber Merkezi