TOKİ Başkanı Ömer Bulut, proje kapsamında hangi illerde ve ne zaman konutların inşa edileceğine dair ayrıntılı bilgileri paylaştı. İşte projenin detayları ve öne çıkan şehirler içeriğimizde.

Ömer Bulut, 81 ilde başlayacak olan 250 bin sosyal konut projesine dair merak edilenleri yanıtladı. Bulut, geçtiğimiz yıl kasım ayında başlayan ve 2023 yılı başında tamamlanan kura çekimleri sonrası konut sahibi olacak adayların merakla beklediği inşaat başlangıç tarihlerini açıkladı. Deprem felaketi sonrası ertelenen proje, Samsun, Ankara, İzmir, İstanbul, Trabzon, Ordu ve Giresun gibi şehirlerde 2024 yılından itibaren hızla hayata geçirilecek.

TOKİ 250 Bin Sosyal Konut Projesiyle Ev Sahibi Olma Fırsatını Açıkladı

TOKİ Başkanı Ömer Bulut, projenin detaylarını paylaşırken şunları söyledi: “Deprem bölgesinde inşaatlarımız devam ederken diğer şehirlerimizdeki sosyal konut çalışmalarımızı da sürdürüyoruz. 250 bin sosyal konut uygulamasında 50 bin konutun ihalesini tamamladık. İstanbul için de çalışmalarımızı bitirdik ve yılbaşı sonrası temeller atılmaya başlanacak.” İstanbul başta olmak üzere, 81 ilde inşa edilecek sosyal konut projeleriyle binlerce vatandaşın ev sahibi olma hayali gerçek olacak.

Vali Ünlü, derse girerek öğrencilere eşlik etti Vali Ünlü, derse girerek öğrencilere eşlik etti

250 Bin Sosyal Konut Projesi: İnşaatlar Ne Zaman Başlayacak?

Depremin yaralarını sarmak ve konut ihtiyacını karşılamak amacıyla hayata geçirilecek bu büyük proje, 6 Şubat’ta meydana gelen depremin ardından ertelenmişti. Şimdi ise projenin yeniden rayına oturtulduğunu ve inşaatların planlandığı gibi başlayacağı müjdesi verildi.

Ömer Bulut’un açıklamalarına göre, projenin bir parçası olan İstanbul’daki sosyal konutların inşaatına yılbaşı sonrasında başlanacak. Diğer illerde ise 2024 yılı itibarıyla çalışmalar start alacak.

Sosyal konut projeleri hakkında daha fazla bilgi almak ve gelişmeleri takip etmek için TOKİ’nin resmi web sitesini ziyaret edebilirsiniz. Aynı zamanda başvuru şartları ve konutların özellikleri hakkında detaylı bilgilere de web sitesi üzerinden ulaşabilirsiniz. Ev sahibi olma hayaliniz TOKİ ile gerçek oluyor!