Mobil El Dış İskeleti TEKNOFEST’te ödül kazandı Mobil El Dış İskeleti TEKNOFEST’te ödül kazandı

Bodrum Belediyesi, okullara ve öğrencilere eğitim desteği sağlıyor. Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü, ihtiyaç sahibi öğrencilere kırtasiye malzemesi yardımında bulunuyor. Bu yardımdan yararlanmak isteyen vatandaşlar, Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü’ne bizzat başvurarak talep kaydı yaptırabiliyor.

Bodrum Belediyesi, eğitim desteği kapsamında ihtiyaç sahibi öğrencilere kırtasiye malzemesi paketi dağıtıyor. Bu paketler, okul seviyelerine ve müfredata uygun olarak hazırlanıyor. Paketlerde defter, kalem, boyama seti, kalemlik, cetvel, yapıştırıcı, resim ve müzik defteri, yardımcı kitaplar ve sözlükler gibi malzemeler bulunuyor. İlk etapta 650 öğrenciye ulaşan paketlerin dağıtımı devam ediyor.

Ayrıca, Bodrum Belediyesi, yeni dönemin ilk gününde okulları ziyaret ederek öğrencilere akıl oyunları seti de hediye ediyor. Bu setler, öğrencilerin zeka ve becerilerini geliştirmek için tasarlanmış oyunlar içeriyor.

Tüm öğrencilere başarılı bir eğitim-öğretim dönem  geçirmelerini dileyen Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, “Ülkemizin geleceği için çocuklarımız ve onların aldığı eğitim çok önemli. Bu konuda belediye olarak her zaman eğitimin yanındayız. Sosyal belediyecilik anlayışıyla adımlarımızı atarak yeni eğitim-öğretim yılında ihtiyaç sahibi ailelerimize kırtasiye desteği veriyoruz. Diğer taraftan kreş ve gündüz bakımevlerimizi bir bir hizmete alıyoruz. Ayrıca Türk Eğitim Vakfı (TEV) ile imzaladığımız iş birliği protokolüyle ‘Okutan Bodrum’ projesini hayata geçiriyoruz. Bodrum halkı ile ilçemizde çeşitli maddi sebeplerden dolayı eğitimine devam edemeyen veya devam etmekte zorluk yaşayan öğrencilerimiz için var gücümüzle çalışıyoruz. Yaptığımız bu çalışmalarla eğitimde fırsat eşitliğini desteklemeye devam edeceğiz” dedi.

Kaynak: Haber Merkezi