Vatandaşlarımızın merak ettiği konulardan biri olan Bitlisli Berkıs'ın kim olduğu gerçek olup olmadığı sorgulanıyor. Peki Bitlisli Berkıs kimdir, gerçek mi, Bitlisli Berkıs hangi köy? İşte detaylar...

Bitlisli Belkıs kimdir? 

Bitlisli Berkıs, Bitlis şehrinde büyü yapmasıyla ünlü ve esrarengiz bir biçimde kaybolan bir kadındır. Bazı kaynaklara göre, Bitlisli Berkıs sadece bir söylenti veya bir sinema kahramanıdır, gerçekte var olmamıştır. Bazı kaynaklara göre ise, Bitlisli Berkıs, sakat doğan çocukları kaçıran ve insana benzeyen bir cinnia veya bir ifrit olduğunu söyleyen bir büyücüdür. Bitlisli Berkıs’ın asıl kimliği ve başına gelenler hakkında net bir bilgi bulunmamaktadır. Bu konu, ilgi duyanların ve korku tutkunlarının dikkatini çekmektedir. Bitlisli Berkıs, Hasan Karacadağ’ın Dabbe 5 filminde de yer alan bir karakterdir.

Bitlisli Berkıs Kimdir Bitlisli Berkıs Yaşıyor Mu (1)

Diyarbakır muhtar adayı Simurg Sarsılmaz kimdir kaç yaşında aslen nereli? Diyarbakır muhtar adayı Simurg Sarsılmaz kimdir kaç yaşında aslen nereli?

Bitlisli Belkıs hikayesi

Bitlisli Belkıs, Türkiye’de dilden dile dolaşan korku ve esrar dolu bir hikâyedir. Hikâyede, Bitlis’teki bir köyde doğan bebeklerin hepsi sakat ve hasta olmaktadır. Köylüler, bunun bir büyü veya lanet yüzünden olduğuna inanır ve Bitlisli Belkıs isimli bir kadına yardım isterler. Belkıs, bebekleri iyileştirmek için tuhaf törenler düzenler, fakat aslında bebekleri çalarak evinde tuttuğu anlaşılır.

Bitlisli Berkıs Kimdir Bitlisli Berkıs Yaşıyor Mu (2)

Köylüler, Belkıs’ın evine gittiklerinde, evin uzun zamandır boş olduğunu ve içinde dehşet verici canavarların bulunduğunu keşfederler. Jandarma ise köyde hiç Belkıs isminde bir kadının yaşamadığını belirler. Bu hikâyenin doğru olup olmadığına dair bir delil bulunmamaktadır. Bu hikâye, sadece bir web sitesinde yer alan bir efsanedir.

Bitlisli Belkıs yaşıyor mu?

Bitlisli Berkıs gerçek olup olmadığı, nerede yaşadığı ve ne zaman öldüğü bilinmemektedir.

Bitlisli Belkıs hangi köyde yaşıyor?

Bitlisli Belkıs’ın hangi köyden olduğu da bilinmemektedir.

Kaynak: Haber Merkezi