Bergamalılar, Zeytinpark’ta Avrupa Şampiyonası finalinde Sırbistan’la karşılaşan A Milli Kadın Voleybol Takımı’nı Türk Bayraklarıyla destekledi ve Filenin Sultanları’nın şampiyonluğunu birlikte kutladı.

Buca Belediyesi’nden patili dostlara özel festival Buca Belediyesi’nden patili dostlara özel festival

Filenin Sultanları, Avrupa Şampiyonası’nda 3. altın madalya peşindeydi. Bu tarihi anı kaçırmak istemeyen vatandaşlar, Zeytinpark’taki dev ekranda milli takımı destekledi. Türk bayraklarıyla süslenen parkta, heyecan ve coşku doruktaydı.

Bergama Belediye Başkanı Hakan Koştu ailesiyle birlikte Zeytinpark’ta kurulan dev ekrandan maçın heyecanına  ortak oldu. Maç sonucu açıklama yapan Hakan Koştu; “Avrupa’nın Şampiyonu olmak çok gurur verici. 2023 Avrupa Kadınlar Voleybol Şampiyonasında Sırbistan’ı yenerek şampiyon olan kızlarımızı gönülden tebrik ediyorum. Cumhuriyetimizin 100. yılında ülkemize yaşattıkları gurur için minnettarız. Türk kadınının mücadeleci ruhunu tüm dünyaya gösterdiler. Gösterdikleri üstün performansla bir kez daha Türkiye’yi gururla temsil ettiler. Voleybol takımımızın başkanlığını yapan, oyuncularımızın her an yanında olan Türkiye Voleybol Federasyonumuzun Başkanı Sayın Mehmet Akif Üstündağ’ı da tebrik ederim. Bu gururu bize yaşattıkları için teşekkürler” dedi.

Kaynak: Haber Merkezi