Torbalı Belediyesinin Sosyal Yardımlaşma Müdürlüğü'ne bağlı ekipler, günlük olarak yemek götürdükleri yaşlı adamdan haber alamayınca adamın evine gittiler. Yaşlı adamı kötü vaziyette bulan ekipler hemen harekete geçti.

Torbalı Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü personeli, yemek servisi yaptıkları 63 yaşındaki Ali K.'nin hayatını kurtardı. Belediye ekipleri, bugün yemek götürdüklerinde yaşlı adamın dün yemeklerini almadığını fark etti. Yaşlı adamın antidepresan tedavisi gördüğünü öğrenen belediye personelleri Cevriye Kırlı ve Şükrü Aydemir, komşularına sordu. Komşuların ‘2 gündür görmedik’ demesi üzerine Cevriye Kırlı, evi kontrol etmeye karar verdi. Kırlı, evin arka penceresini açarak içeri girdi. Yaşlı adamı yerde çıplak halde yatarken buldu. Adam bilinçliydi ama hiç tepki vermiyor ya da hareket etmiyordu. Üzeri sinek ve böcek doluydu. Vücudunda döküntüler vardı.

İTFAİYE BALYOZLA KAPIYI KIRDI

Uluslararası Altın Saat Kulesi Ödülleri Festivali İzmir'de başladı Uluslararası Altın Saat Kulesi Ödülleri Festivali İzmir'de başladı

Yaşlı adam 2 gündür kurtarılmayı bekliyordu. Sağlık ve itfaiye ekipleri eve geldi. Kapıyı balyozla kırdılar. Ali K.'yi folyoya sarıp evden çıkardılar. Torbalı Devlet Hastanesi’ne götürüp tedavi ettiler. alındı. Öte yandan yaşlı adamın hayatını kurtaran belediye personellerinden Cevriye Kırlı, “Ali amcaya düzenli olarak her gün yemek götürüyoruz. Bazen evde olmadığı için, verandadaki masaya yemeklerini bırakıyoruz. Dün de öyle yaptık. Bugün kapıyı çaldığımızda yine açmadı. Sonra masadan dünkü yemeklerin alınmadığını gördük. Kuşkuya kapıldık, sonrası da malum. O’nu fark ettiğimizde konuşmaya çalıştık ancak tepki veremiyordu. Eli bile kıpırdamıyordu. Hemen polise ve sağlık ekiplerine haber verdik.
İnşallah kısa sürede sağlığına kavuşur” dedi.

Torbalı Belediye Başkanı Mithat Tekin, dikkatleri ile hayat kurtaran belediye çalışanlarını kutladığını belirterek, “Personelimizin dikkati ve görevlerinde aldıkları sorumlulukla bugün bir vatandaşımızı hayata tekrar kazandırmasına vesile olması bizleri gururlandırdı. İşlerini layıkıyla yapan mesai arkadaşlarımızı kutluyorum” dedi. 

Kaynak: Haber Merkezi