29-30 Eylül, 1 Ekim tarihlerinde düzenlenecek festival, değerli yerli ve yabancı sanatçıları İzmirli sanatseverlerle bir araya getirecek. Festival'de Zülfü Livaneli’ye Homeros Roman/Müzik Onur Ödülü, Ataol Behramoğlu’na Homeros Şiir Onur Ödülü ve Valeriu Stancu’ya Konuk Yazar Onur Ödülü verilecek. Başkan Serdar Sandal “Bayraklı’yı uluslararası boyuta taşıyan ve edebiyat- sanat şölenine herkesi bekliyoruz” iafdelerini kullandı.

29-30 Eylül-1 Ekim tarihleri arasında ikincisi düzenlenecek olan Bayraklı Uluslararası Edebiyat/ Sanat Festivali, sanatseverlere unutulmaz bir deneyim yaşatacak. Festivalin direktörlüğünü ünlü şair Tuğrul Keskin yaparken, açılış galası tarihi Smyrna Höyüğü’nde gerçekleşecek. Festival boyunca Tepekule Kongre Merkezi’nde çeşitli sunumlar ve oturumlar izleyicilerle buluşacak. Değerli sanatçıların katılacağı festivalde, söyleşiler, şiir okumaları, belgesel gösterimleri ve tiyatro oyunları gibi birçok etkinlik yer alacak. Ayrıca festivalde, Zülfü Livaneli’ye Homeros Roman/Müzik Onur Ödülü, Ataol Behramoğlu’na Homeros Şiir Onur Ödülü ve Valeriu Stancu’ya Konuk Yazar Onur Ödülü takdim edilecek. Festivalin sunuculuğunu yapan İlker Karagöz’e Homeros Değer Ödülü, festivalin emektarı Şair Ünal Ersözlü’ye ise Homeros Emek Ödülü verilecek.

Bayraklı Uluslararası Edebiyat/ Sanat Festivali, “Homeros Kentinde” sloganıyla 29-30 Eylül-1 Ekim tarihleri arasında gerçekleşecek. Festivalde, İlber Ortaylı ve Metin Uca’nın söyleşisi, Levent Üzümcü, Orhan Aydın ve Gülcan Altan’ın rol aldığı “Unutma Bizi” tiyatro oyunu, Nebil Özgentürk’ün Nazım Aramızda belgeseli gibi birçok etkinlik izleyicileri bekliyor. Ayrıca, Zülfü Livaneli, Ataol Behramoğlu, Valeriu Stancu, Nedim Gürsel, Altan Gördüm, Sevinç Erbulak, Tamer Levent, Ercan Kesal, Pelin Batu, Haydar Ergülen, Turgay Kantürk, Tuğrul Tanyol, Emel İrtem, Nilay Özer ve daha pek çok sanatçı festivalde söyleşiler yapacak. Festivalin direktörlüğünü Tuğrul Keskin yaparken, sunuculuğunu İlker Karagöz üstlenecek. Festivalde ayrıca 40 Resim 40 Homer sergisi de açılacak.

Festival Gala Gecesi’nde Teyfik Rodos, Görkem Ezgi Yıldırım, Zeynep Halvaşi ve Barış İnce “Edebi Şarkılar Konseri” verecek. 30 Eylül Cumartesi günü Onur Açıkhava Tiyatrosu’nda Geniş Merdiven, Mikail Aslan ve 1 Ekim Pazar günü Bayraklı Sahil’de Mertcan Titiz, Kardeş Türküler konserleri yapılacak. 

Cemil Tugay CHP üyeleriyle görüştü: 'Aydınlık yarınlara olan inancımızdan asla geri adım atmayacağız' Cemil Tugay CHP üyeleriyle görüştü: 'Aydınlık yarınlara olan inancımızdan asla geri adım atmayacağız'

KENT KİMLİĞİNE DEĞER KATACAK

Bayraklı Belediye Başkanı Serdar Sandal, “İzmir’in kalbi Bayraklı’da kent kimliği adına önemli bir değer haline getirdiğimiz Uluslararası Homeros Edebiyat/Sanat Festivalinin ikinci yılında yine Türkiye ve dünya edebiyatının, sanatının önemli isimlerini Bayraklımızda ağırlayacağız. Tarihimizle, doğamızla, turizm ve ticaret potansiyelimizle 3 gün boyunca şiir dinletileri, konserler, resim sergisi, tiyatro, belgesel gösterimi ve edebiyat söyleşilerini sanatseverlerle buluşturacağız. Herkesi bu sanat ve edebiyat şölenimize davet ediyoruz” dedi.

Kaynak: Haber Merkezi