Kredi kullanmak isteyen vatandaşlar hangi banka ne kadar kredi veriyor ve kredi oranları ne kadar sorularını sık sık soruyorlar.İşte Başvuran %0.99 Faizli Krediyi Kapıyor! Ziraat Bankası Vakıfbank Halkbank faiz oranı şaşırtıyor. Krediler hakkında vatandaşların sorduğu tüm soruların cevapları haberimiz içerisinde yer alıyor.

Başvuran %0.99 Faizli Krediyi Kapıyor! Ziraat Bankası Vakıfbank Halkbank faiz oranı şaşırtıyor

Kredi faiz oranları, kredi türüne, kredi miktarına, vade süresine ve bankanın kredi verme stratejisine göre değişen bir kriterdir. Bu yüzden, hangi bankanın kredi faiz oranlarının daha avantajlı olduğunu belirtmek kolay değildir. İşte bazı bankalar ve kredi oranları.

İhtiyaç kredisi almak istiyorsanız en düşük faiz oranı %1,89 ile Ziraat Bankası’nda mevcuttur. Bu oranla 10.000 TL kredi kullanırsanız 36 ay vade ile aylık 377 TL ödeme yaparsınız.

Konut kredisi almak istiyorsanız en düşük faiz oranı %2,19 ile ING Bank’ta mevcuttur. Bu oranla 100.000 TL kredi kullanırsanız 120 ay vade ile aylık 1.362 TL ödeme yaparsınız.

Taşıt kredisi almak istiyorsanız en düşük faiz oranı %2,49 ile Garanti BBVA’da mevcuttur. Bu oranla 50.000 TL kredi kullanırsanız 48 ay vade ile aylık 1.426 TL ödeme yaparsınız.

Bu örnekler sadece birer yaklaşımdır ve gerçek kredi şartları değişiklik gösterebilir. Kredi faiz oranlarını karşılaştırmak için size verdiğim sitelerden yararlanabilirsiniz. Ayrıca, kredi başvurusu yaparken bankaların güncel faiz oranlarını ve kampanyalarını takip etmenizi öneririm.

Ziraat Bankası kredi seçenekleri

Ziraat Bankası, müşterilerinin farklı gereksinimlerine uygun olarak çeşitli kredi alternatifleri sunmaktadır.

Bu kredi alternatifleri şunlardır:

Tüketici Kredisi: Herhangi bir amaç için 36 ay vadeye kadar 100.000 TL’ye kadar kredi alabilirsiniz.

Bireysel Enerji Verimliliği Kredisi: Evinizi daha çevreci ve tasarruflu hale getirmek için 60 ay vadeye kadar 50.000 TL’ye kadar kredi alabilirsiniz.

Tüketici Avans Kredisi: Maaşınızı Ziraat Bankası’ndan alan kamu, emekli veya özel sektör çalışanları için 12 ay vadeye kadar 10.000 TL’ye kadar kredi alabilirsiniz.

Eğitim Kredisi: Eğitim giderlerinizi karşılamak için 36 ay vadeye kadar 100.000 TL’ye kadar kredi alabilirsiniz.

İpotekli Bireysel Finansman Kredisi: İpotek göstererek 120 ay vadeye kadar 500.000 TL’ye kadar kredi alabilirsiniz.

Enerji Verimliliği Yönetim Kredisi: Enerji verimliliği projelerine destek olmak için 60 ay vadeye kadar 500.000 TL’ye kadar kredi alabilirsiniz.

Birleştiren İhtiyaç Kredisi: Diğer bankalardan çektiğiniz kredileri tek bir kredi ile ödemek için 60 ay vadeye kadar 100.000 TL’ye kadar kredi alabilirsiniz.

İmar Barışı Kredisi: İmar barışı kapsamında yapmanız gereken ödemeler için 60 ay vadeye kadar 100.000 TL’ye kadar kredi alabilirsiniz.

Vakıfbank kredi seçenekleri

Vakıfbank ihtiyaç kredisi kampanyası, kamu çalışanları, özel sektör çalışanları ve emeklilere uygun faiz oranları ve farklı ödeme seçenekleri ile kredi imkanı sağlıyor. Vakıfbank ihtiyaç kredisi başvurusu için SMS yoluyla veya Hesapkurdu sitesi üzerinden online olarak başvurabilirsiniz.

Vakıfbank ihtiyaç kredisi faiz oranı 0.49 değil, 1.55 olarak belirlenmiştir. Kredi miktarı 3 bin lira ile 125 bin lira arasında değişmektedir. Vade süresi ise kredi miktarına bağlı olarak 3 ay ile 36 ay arasında olabilmektedir. Örneğin, 100 bin lira kredi alan bir kişi 24 ay vadede her ay 5 bin 249 TL taksit ödeyecektir.

Vakıfbank ihtiyaç kredisi kampanyasında şu ödeme seçeneklerinden birini seçebilirsiniz:

  • Her ay eşit taksitli
  • Taksitleri artan
  • Taksitleri azalan
  • 3 ay ödemesiz dönemli her ay eşit taksitli
  • 3 ayda bir eşit taksitli
  • Son taksitte balon ödemeli
  • Değişken taksitli. 

Halkbank kredi seçenekleri

Halkbank kredi ürünleri, farklı ihtiyaçlarınız ve bütçeniz için uygun faiz oranları ve vade seçenekleri ile size yardımcı olmaktadır. Halkbank kredi hesaplama aracı ile ihtiyaç kredisi, taşıt kredisi, konut kredisi ve diğer kredi türlerinin taksit ve faiz oranlarını kolayca hesaplayabilirsiniz.

Halkbank ihtiyaç kredisi ile nakit ihtiyaçlarınızı karşılamak için avantajlı faiz oranları ve esnek geri ödeme seçenekleri ile kredi alabilirsiniz. Halkbank konut kredisi ile hayal ettiğiniz evi satın almak için enflasyona bağlı veya sabit faizli kredi seçeneklerinden faydalanabilirsiniz.

Sarıgöl'de Feci Kaza! 6 yaralı Sarıgöl'de Feci Kaza! 6 yaralı

Halkbank taşıt kredisi ile yeni veya ikinci el araç satın almak için cazip koşullarda kredi imkanı sunmaktadır. Halkbank kredi başvurusu için size en yakın şubeyi ziyaret edebilir veya internet bankacılığı veya telefon bankacılığı aracılığıyla başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

Kaynak: Enes Kocatürk