Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, meclis üyelerine tarımsal ve kırsal kalkınma çalışmalarını anlattı. Başkan Ergün, Akhisar ilçesinde dolu afeti nedeniyle zarar gören Çamönü Mahallesi’ndeki üreticilere sera naylonu desteği vereceklerini söyledi.

Kırsal kalkınmayı desteklemek için hayat geçirdikleri üzüm sergi bezi dağıtımının geçen ay tamamlandığını söyleyen Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, “Bunun yanında tarlada, bağda çalışan tarım işçilerimizi ziyaret ederek, onlara koruyucu ekipman veriyoruz. Bugün itibariyle de zeytin kasası dağıtımını başlattık. Toplamda 120 bin zeytin kasasını üreticilerimize teslim edeceğiz. Ayrıca dün çiftçilerimize dağıtmak üzere 50 ton yem bitkisi tohumu ihalesini gerçekleştirdik. Yine kırsal kalkınma noktasında 40 mahallemiz ve kooperatiflerimiz için 66.000 metre sulama borusu desteği ihalesini 5 Ekim tarihinde yapacağız. Hayırlı olmasını diliyorum” diye konuştu.

Yenişehirlioğlu; Türkiye yüz yılı başlıyor Yenişehirlioğlu; Türkiye yüz yılı başlıyor

Akhisar'ın Çamönü Mahallesi’nde meydana gelen dolu afetinden zara gören üreticilere geçmiş olsun dileklerini ileten Başkan Ergün, “Sizlerin de bildiği gibi küresel ısınma ve iklim değişikliği yağış rejimlerini de olumsuz etkiledi. Geçtiğimiz hafta Akhisar ilçemizde yaşanan dolu yağışı çiftçilerimizin ürünlerine ve seralarına zarar verdi. Çamönü Mahallemizde de dolu yağışından etkilenen 124 üreticimize 13 ton sera naylonu vererek destek olacağız. Sera naylonlarının hemen alımını yaparak önümüzdeki hafta üreticilerimize teslim etmeyi planlıyoruz. Yüce Allah, milletimizi afetlerden korusun” dedi.

Kaynak: Haber Merkezi