Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün aramızdan ayrılışının yıl dönümü dolayısıyla mesaj yayınladı. Başkan Ergün, “57 yıllık ömrüne destansı zaferler, devrimler, yenilikler ekleyen ve milletimize Cumhuriyet gibi önemli bir mirası bırakan büyük Atatürk, yüzyıllarca unutulmayacak ve aziz milletimizin kalbinde her zaman yaşayacaktır” dedi.
Atatürk’ün aramızdan ayrılışının yıl dönümü dolayısıyla mesaj yayınlayan Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, mesajında şunlara yer verdi: “Bugün; ömrünü ülkesinin ve milletinin geleceği için feda etmiş, eğilen başların tekrar umutla geleceğe bakmasını sağlamış Cumhuriyetimizin kurucusu büyük önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün sonsuzluğa göç edişinin 85’inci yıl dönümüdür. Büyük önderimiz Mustafa Kemal Atatürk; yalnızca iyi bir komutan ve iyi bir devlet adamı değil, aynı zamanda büyük bir fikir insanıdır. O’nun ilke ve devrimleriyle Türkiye Cumhuriyeti, çağdaş bir ülke olma yolunda ilerlemiş ve bugünlere gelmiştir.

Tahta kaşık kadınların vazgeçilmezi Tahta kaşık kadınların vazgeçilmezi

Başkan Ergün, “Atatürk, kalbimizde her zaman yaşayacaktır” (1)

O’nun ilke ve devrimlerine bağlı kalarak, bizlere armağan ettiği şanlı Türkiye Cumhuriyeti’ni daha da ileriye taşımak için çok çalışmamız gerektiğine inanıyorum. 57 yıllık ömrüne destansı zaferler, devrimler, yenilikler ekleyen ve milletimize Cumhuriyet gibi önemli bir mirası bırakan büyük Atatürk, yüzyıllarca unutulmayacak ve aziz milletimizin kalbinde her zaman yaşayacaktır. Bu duygularla aramızdan ayrılışının 85’inci yıl dönümünde, büyük önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ü bir kez daha saygıyla ve minnetle anıyorum. Aziz ruhu şad olsun.”

Kaynak: Haber Merkezi