Türk iş insanı ve spor yöneticisi Göksel Gümüşdağ'ın hayatı ve biyografisi araştırılıyor. Göksel Gümüşdağ kimdir, aslen nereli, gibi soruların detayları haberimizde...

Göksel Gümüşdağ kimdir?

İstanbul’da 10 Ekim 1972’de doğan Göksel Gümüşdağ, Anadolu Üniversitesi İktisat ve Bilgi Üniversitesi İşletme bölümlerinden mezun olmuştur. Gümüşdağ Elektronik San. Ve Tic. LTD’nin Yönetim kurulu başkanlığını yürüten Gümüşdağ, bir ara İBB Spor’un başkanlığını da yapmıştır. 2011’de Mehmet Ali Aydınlar TFF Başkanı seçilince TFF Başkan vekilliğine getirilmiş ancak Mehmet Ali Aydınlar istifa ettikten sonra o da görevi bırakmıştır.

Göksel Gümüşdağ Kimdir Göksel Gümüşdağ Hangi Takım Taraftarı (2)

Gümüşdağ, evli ve 2 çocuk babasıdır. İstanbul Büyükşehir Belediyesi Meclis 2. Başkan Vekili olarak görev yaparken aynı zamanda Kulüpler Birliği Vakfı’nın Başkanlığını da üstlenmiştir. 2014’te Süper Lig ekiplerinden İstanbul Başakşehir’in başkanlığına seçilmiştir. Şu anda İstanbul Bilgi Üniversitesi Mütevelli Heyeti’nde yer almaktadır.

Mithat Baydur hangi partiden? Aslen nereli kaç yaşında? Mithat Baydur hangi partiden? Aslen nereli kaç yaşında?

Göksel Gümüşdağ Kimdir Göksel Gümüşdağ Hangi Takım Taraftarı (3)

 Göksel Gümüşdağ hangi takım taraftarı?

Sıkça sorulan sorulardan biri olan Göksel Gümüşdağ Fenerbahçeli mi, Göksel Gümüşdağ Galatasaraylı mı, hangi takımlı gibi soruların cevapları araştırılıyor. Göksel Gümüşdağ’ın tuttuğu takım bilinmemektedir. Fakat, İstanbul Başakşehir FK’ya kurulmasında ve büyümesinde katkı sağlamıştır. 

Sıkça Sorulan Sorular

Göksel Gümüşdağ kaç yaşında?

1972 doğumlu olan Gümüşdağ 51 yaşındadır.

Göksel Gümüşdağ aslen nereli?

Göksel Gümüşdağ aslen İstanbullu'dur.

Göksel Gümüşdağ serveti ne?

Gümüşdağ Elektronik San. Ve Tic. LTD’nin yönetim kurulu başkanlığını yapan Göksel Gümüşdağ, Türkiye’nin en zengin 100 iş insanından biridir. 2019 yılında yayınlanan Forbes Türkiye listesine göre, 1.3 milyar dolarlık servetiyle 38. sırada bulunmaktadır. Net servetinin ne kadar olduğu kesin olarak bilinmemektedir.

Göksel Gümüşdağ Kimdir Göksel Gümüşdağ Hangi Takım Taraftarı (1)

Göksel Gümüşdağ Erdoğan'ın neyi?

Göksel Gümüşdağ, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan’ın ağabeyi Hasan Gülbaran’ın kızı Müge Gümüşdağ ile evlidir. Yani Göksel Gümüşdağ Erdoğan'ın damadıdır.

Kaynak: Haber Merkezi