Romantik komedi dizilerinde gösterdiği performansla oyunculuğu beğenilen Başak Gümülcinelioğlu, son projeleri ile de adından söz ettirmeyi başarıyor. Şimdilerde ‘Kül Masalı’ dizisiyle gündeme gelen Başak Gümülcinelioğlu kimdir sorusunu cevapladık!

Yargı’nın Neva’sı, Birce Akalay’lı ‘Eşiğin Ötesinde’ ve ‘Bir Derdim Var’ projelerinde yer alan Başak Gümülcinelioğlu, şarkıcı kimliğiyle de kulaklarımızın pasını siliyor doğrusu! Gelin, kendisini daha yakından tanıyalım…

Başak Gümülcinelioğlu Kimdir?

Basak Gumulcineligolu Kimdir 2

Tanyeli kimdir? Tanyeli hastalığı ne? Tanyeli kaç evlilik yaptı? Tanyeli kimdir? Tanyeli hastalığı ne? Tanyeli kaç evlilik yaptı?

Kendisini ekranlarda ilk defa ATV’de yayınlanan 8. Gün dizisi ile gördüğümüz Başak Gümülcinelioğlu, 22 Ekim 1991 tarihinde İstanbul’un Fatih ilçesinde doğmuştur. 

Farklı kaynaklara göre ise Gümülcinelioğlu’nun Almanya doğumlu olduğu söylenmektedir. Fakat bu bilginin kesinliği konusunda net bir bilgi yoktur. 

Bahçelievler Anadolu Lisesi’ni bitirmiş ve ardından Bahçeşehir Üniversitesi’nde mimarlık lisansı yapmıştır. İstanbul Teknik Üniversitesi mimarlık yüksek lisansından mezun olmuştur. 

Oyunculuk eğitimleri için Londra’ya gitmiş, LAMDA Oyunculuk Okulu’nda drama ve kamera önü oyunculuk eğitimleri almıştır. Türkiye’de ise bu eğitimler için Müjdat Gezen Sanat Merkezi’nde bulunmuştur. 

Aldığı eğitimler ile tiyatro oyunculuğuna başlayan Başak Gümülcinelioğlu, bir süre sonra televizyon dizilerinde de kendisine yer edinmeyi başarmıştır. En bilinen rolleri ise ‘Erkenci Kuş’ dizisindeki ‘Deniz Keskin’ ve ‘Sen Çal Kapımı’ dizisindeki ‘Pırıl Baytekin Sezgin’ karakterleridir. 

Çıkış yaptığı projesi ise Kanal D’nin en sevilen dizilerinden olan Yargı’daki Neva karakteridir. 

Başak Gümülcinelioğlu Kaç Yaşında?

Başak Gümülcinelioğlu, 22 Ekim 1991’de doğmuştur. 32 yaşındadır. Ekim ayında 33 yaşında olacaktır.

Başak Gümülcinelioğlu Nereli? Başak Gümülcinelioğlu Göçmen Mi?

Bazı kaynaklara göre Almanya doğumlu, bazı kaynaklara göre ise Türkiye doğumlu olan Başak Gümülcinelioğlu’nun ailesinin Osmanlı İmparatorluğu yıkıldığında Gümülcine’den göç eden Türk azınlıktan olduğu söylenmektedir. 

Bu bilgi, Başak Gümülcinelioğlu’nun ailesinin Gümülcine’den Türkiye’ye göç ettiğini düşündürmektedir. Ancak, bu bilginin kaynağı belirtilmemiş ve doğruluğu kesin değildir.

Başak Gümülcinelioğlu Dizileri

Basak Gumulcineligolu Kimdir 4

2018’den bu yana TV ekranlarında gördüğümüz güzel oyuncu Başak Gümülcinelioğlu, birçok farklı türde dizi projesi ile karşımıza çıkmıştır. 

Başak Gümülcinelioğlu, rol aldığı dizi ve filmler şunlardır:

 • 8. Gün (2018): ATV’de yayınlanan bu dizide, genç Şehnaz Yüksel’i canlandırmıştır.
 • Erkenci Kuş (2019): Star TV’de yayınlanan bu dizide, Deniz Keskin adlı bir reklamcıyı oynamıştır.
 • Sen Çal Kapımı (2020-2021): FOX’ta yayınlanan bu dizide, Pırıl Baytekin Sezgin adlı bir iş kadını ve psikoloğu oynamıştır.
 • Yargı (2021-2022): Kanal D’de yayınlanan bu dizide, Neva Seçkin adlı bir savcıyı canlandırmıştır.
 • Sipahi (2022-2023): Show TV’de yayınlanan bu dizide, Ezgi Sancaklı adlı bir gazeteci ve yazarı canlandırmıştır.
 • Sen, Ben, O (2023): BluTV'de yayınlanan romantik komedi türünde bir dizidir.
 • Bir Derdim Var (2023): Kanal D’de yayınlanan dizide bir sosyal hizmet uzmanı olan Sibel’e can vermiştir.
 • Kül Masalı (Yakında)

Başak Gümülcinelioğlu Şarkıları

Basak Gumulcineligolu Kimdir 3

Başak Gümülcinelioğlu şarkıcı ve söz yazarı olarak da biliniyor. Çeşitli programlarda bilinen ve sevilen şarkılarının cover’ını yapmasının yanı sıra; bazı programlarda sahne alıyor ve kendisine ait şarkıları da müzik platformlarında yayınlıyor. 

Not: Başak Gümülcinelioğlu, Sen Çal Kapımı dizisinde seslendirdiği Sen Çal Kapımı adlı şarkısıyla Number One Video Müzik Ödülleri’nde En İyi Dizi Müziği ödülünü kazanmıştır.

Başak Gümülcinelioğlu’nun şarkıları aşağıdaki gibidir:

 • Sen Çal Kapımı (2020)
 • Bir Anda (2020)
 • Beni Bana Sorma (2021)
 • O Melek Sen Misin (2021)
 • Kiraz (2021)
 • Neler Mümkün (2022)
 • Sen, Ben, O (2023)

Başak Gümülcinelioğlu Eşi Kimdir?

Başak Gümülcinelioğlu’nun eşi, oyuncu Çağrı Çıtanak’tır. Başak Gümülcinelioğlu ile uzun süredir aşk yaşayan Çağrı Çıtanak, 2022 yılında Kemerburgaz’da evlenmiştir.

Çağrı Çıtanak Kimdir?

Basak Gumulcineligolu Kimdir

Antakya doğumlu olan Çağrı Çıtanak, 1990 yılında dünyaya gelmiştir. Henüz 10 yaşındayken 4 sene boyunca aldığı temel tiyatro eğitimi ile sahne tozunu yutmaya başlamıştır. Bu süre zarfında da Antakya Belediyesi Şehir Tiyatroları’nda oynamıştır.

Üniversite eğitimi için İstanbul’a taşınan Çıtanak, profesyonel oyunculuk kariyerine burada başlamıştır. Kendisini ilk olarak ‘Babam Sınıfta Kaldı’ dizisindeki başroller arasında izlemiştik. Sonrasında ‘Tatlı İntikam’ dizisinde yardımcı ana karakter oynamış ve adından söz ettirmiştir.

Vatanım Sensin projesindeki başarılı performansı da onu hem çıkış yakaladığı hem de aşkı bulduğu ‘’Sen Çal Kapımı’’ dizisine götürmüştür.

Başak Gümülcinelioğlu Çağrı Çıtanak Nasıl Tanışmıştır?

2020 yılında yayın hayatına başlayan Sen Çal Kapımı dizisinde rol arkadaşı olan Başak Gümülcineliolğlu ve Çağrı Çıtanak zaman içerisinde gelişen arkadaşlıklarını bir birlikteliğe dönüştürmüştür. 2022’de Kemerburgaz’da dünyaevine giren çift, evliliklerini sürdürmektedirler.

Başak Gümülcinelioğlu Instagram

Başak Gümülcinelioğlu Kimdir Kaç Yaşında Nereli 1

Instagram hesabını aktif olarak kullanan Başak Gümülcinelioğlu, yeni projelerini ve iş birliklerini buradan duyurmaktadır. Ayrıca özel hayatına dair paylaşımlar da yapmaktadır.

Kendisini sosyal medyada da takip etmek isteyenler Instagram'da ''@basakgumulcinelioglu'' kullanıcı adıyla bulabilirler. 

Kaynak: Hatice Zeybek