Sosyal Medyadaki fenomenleri Bahar ve Nihal Candan kardeşler Dilan ve Engin Polat'ın ardından tutuklanmalarıyla dikkat çekti. Vatandaşlar Bahar Nihal Candan neden tutuklandı? Candan kardeşlerin suçu ne? Bahar Nihal Candan kardeşler nasıl zengin oldu? Sorularının cevabını arıyor. İşte detaylar...

10 Aralık Kim milyoner Olmak ister olacak mı? Neden yok? Milyoner yayından kalktı mı? Milyoner hangi gün yayınlanıyor? 10 Aralık Kim milyoner Olmak ister olacak mı? Neden yok? Milyoner yayından kalktı mı? Milyoner hangi gün yayınlanıyor?

Bahar Nihal Candan neden tutuklandı?

Bahar ve Nihal Candan, iki ünlü sosyal medya yıldızı ve moda yarışmacısıdır. Ancak onlar, bir dolandırıcılık çetesine katılmak ve kirli paralarını temizlemekle suçlanarak gözaltına alındılar. Bu çete, devletten ucuz fiyata araç aldıklarını söyleyerek insanları kandırmıştır. Bahar ve Nihal Candan’ın, bu çetenin gizli ortakları ve kasaları olduğu öne sürülmektedir. Bu suçlamalar, polisin yaptığı baskın ve arama sonrasında belirlenmiştir. Bahar ve Nihal Candan’ın yakalanma haberi, sosyal medyada çok konuşulmuştur. 

Bahar ve Nihal Candan kardeşlerin suçu ne?

Bahar ve Nihal kardeşlerin suçu ne sorusu ise vatandaşların bir başka merak ettiği konuların başında geliyor.  Bahar ve Nihal Candan kardeşlerin dolandırıcılık örgütüyle bağlantılı olduğu bu nedenle Sazan Sarmalı adı verilen bir dolandırıcılık yöntemiyle çok sayıda kişiyi mağdur ettikleri iddia edildi. İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’na yapılan bir suç duyurusu, Candan kardeşlerin bu suç örgütüyle ilişkilerini ortaya çıkardı . Suç duyurusunda, Nihal Candan’ın çete lideriyle sevgili olduğu, Bahar Candan’ın ise onunla birlikte örgütün gizli kasası olduğu öne sürüldü.

Candan kardeşler kimdir? 

Fenomen kardeşle  başlangıçta araçlar sorun çıkmadan teslim edilerek güven sağlanıyor, daha sonra talebin artması ve büyük vurgun yapılacak para miktarına ulaşılması bekleniyordu. Bu arada 20’den fazla talep geldi, bazıları arabalarını ve evlerini takas için şirkete bıraktı . Ancak daha sonra araçlar gelmedi ve dolandırıcılar kayıplara karıştı. Mağdurların başvurusu üzerine soruşturma açıldı.

Bahar Nihal Candan kardeşler nasıl zengin oldu?

Bahar ve Nihal Candan'ın nasıl zengin olduğu merak eidliyor. Bahar ve Nihal Candan kardeşlerin bu suç örgütüyle nasıl irtibat kurdukları ve nasıl zenginleştikleri ise henüz belli değil. Ancak suç duyurusunda, Candan kardeşlerin moda programlarında “saf rolü” oynayarak meşhur oldukları, sosyal medyada lüks yaşamlarını paylaşarak fenomen oldukları, böylece suç örgütünün gizli kasası oldukları iddiaları yer aldı. Ayrıca, suç örgütünün yemeklerine ve toplantılarına katıldıkları, çete lideriyle samimi oldukları, örgütün paralarını yurt dışına çıkardıkları ve kara para akladıkları da ileri sürüldü .

Bahar ve Nihal Candan kardeşler, bu iddialara karşı suskunluğunu bozmadı. Ancak tutuklanan ve soruşturma altında olan diğer suç örgütü üyelerinin verdikleri ifadeler, Candan kardeşlerin durumunu belirleyecek gibi görünüyor.

Bahar ve Nihal Candan Kardeşlerin dahil olduğu örgüt ne? Adı ne?

Sazan Sarmalı adlı bir dolandırıcılık yöntemiyle çok sayıda mağdur yarattıkları öne sürülen Bahar ve Nihal Candan kardeşlerin bağlı oldukları örgütün ismi henüz açıklanmadı. Bu yöntemde, iflas eden şirketlerin filo araçlarının TMSF veya vergi daireleri tarafından çok düşük fiyatlara satıldığı iddia edilerek, araç almak isteyenlere yüzde 10 komisyon ve peşin para talep ediliyor. Suç duyurusuna göre, Nihal Candan çetenin lideriyle sevgili, Bahar Candan ise örgütün gizli parası olarak rol alıyor . Bu iddiaların gerçekliği henüz ispatlanmamış olup, soruşturma sürüyor.

Kaynak: Haber-Hatice Zeybek