2002 Türkiye ve Dünya güzeli Azra Akın diğer ünlülerin aksine kameralardan uzak bir hayat yaşamayı tercih ediyor. Birçok dizi ve filmde rol alan Dünya güzeli Akın hayatını kendisi gibi çok ünlü olmayan biriyle birleştirmeyi tercih etti. 2017 yılında 4 yıllık ilişkilerini evlilik ile taçlandıran Azra Akın ve Atakan Koru o günden beri mutlu ve magazinden uzak bir evlilik hayatı sürdürüyor. Kameralara pek yansımadıkları için insanlar Azra Akın ve eşi Atakan koru hakkında pek çok araştırma yapıyor. İşte Azra Akın eşi kim Atakan Koru ne iş yapıyor? Atakan Koru kimdir? Atakan Koru nereli? Atakan koru kaç yaşında? Atakan Koru'nun anne ve babası kimdir? Gibi soruların ayrıntılı cevapları...

Atakan Koru kimdir? Atakan Koru nereli? Atakan koru kaç yaşında?

Atakan Koru, doğum yeri Edirne Keşan olan bir İşletme Mühendisliği mezunudur. İstanbul Teknik Üniversitesi’nde eğitim gören ve İtalyanca, İngilizce, İspanyolca ve Portekizce dillerini konuşabilen Atakan Koru 2017 yılında Azra akın ile evlenerek ülke gündemine girmiştir.

Recep Baltaş kimdir? Technopat'tan neden kovuldu? Recep Baltaş kimdir? Technopat'tan neden kovuldu?

2013 yılında bir spor salonunda tanışan ikili 4 yıl boyunca mutlu bir ilişki yürütmüşlerdir. Brezilyada Rio karnavalı sırasında tatil yaptıkları esnada Azra Akın'a evlenme teklifi yapan Atakan Koru olumlu cevap alınca düğün tarihine karar vermişlerdir. Bu gelişmelerin ardından 26 ağustos 2017 yılında Tekirdağ'da bir bağ evinde Trakya usulü bir düğünle evlenen çift o günden beri evliliklerini sürdürüyor. 

Azra Akın ve Atakan Koru'nun evliliklerinin meyvesi olarak 2018 yılında oğulları Demir dünyaya gelimiştir.

Atakan Koru kimdir Atakan Koru nereli Atakan koru kaç yaşında

Azra Akın eşi kim Atakan Koru ne iş yapıyor?

Atakan Koru'nun ailesi memleketleri İpsala'da çiftçilik ile uğraşan bir aile olarak karşımıza çıkıyor. Atakan Koru'da ailesi ile birlikte yüzlerce dönüm arazide Çeltik üretimi yapıyor. Ayrıca Atakan Koru İstanbul'da çok büyük bir AVM'de Kafe işletmeciliği yapıyor.

Atakan Koru'nun anne ve babası kimdir

Atakan Koru'nun anne ve babası kimdir?

Tekirdağ'lı bir aile olan Koru ailesi uzun yıllardan beri aile geleneği olan çiftçilik işlerini halen sürdürmeye devam ediyor. Atakan Koru'nun babası bir Ziraat Mühendisi olan Ahmet Koru'dur. Atakan Koru'nun annesi ise emekli bir Öğretmen olan Saniye Koru olarak karşımıza çıkıyor.

Kaynak: Muhammed Çakır