Ayhan Bora Kaplan kimdir? Süleyman Soylu ile ilişkisi var mı? Nerelidir? Ne  iş yapıyor? Kaç yaşında? Ayhan Bora Kaplan Mekanları gibi sorular vatandaşlar tarafından sıkça araştırılıyor.

Ayhan Bora Kaplan kimdir? Süleyman Soylu ile ilişkisi var mı? Nerelidir? Ne  iş yapıyor? Kaç yaşında? Evli mi? Süleyman Soylu ile alakası ne? Neden gündem oldu? soruları merak ediliyor.

Ayhan Bora Kaplan kimdir? Süleyman Soylu ile ilişkisi var mı? Nerelidir?  Süleyman Soylu ile alakası ne? Neden gündem oldu? sorularının cevabı haberimizin detayında.

Ayhan Bora Kaplan kimdir?

Ankara'nın gayrı meşru alemine hâkim olan bir mafya lideri olduğu iddia edilen Ayhan Bora Kaplan'ın, hayat hikâyesi Kurtlar Vadisi dizisini aratmıyor. ilk olarak 1994 yılında uyuşturucu ticareti yapmak suçundan cezaevine girdi. 2000'li yıllarda Ankara'nın gece hayatına hâkim oldu ve birçok mekânın sahibi veya ortağı oldu. 2015 yılında oğlunun sünnet düğününe ünlü sanatçılar katıldı ve 6 iş adamı kirvelik yaptı.

Ayhan Bora Kaplan Nerelidir?

Ayhan Bora Kaplan Erzurumda doğmuştur.  Gençlik yılları Ankara yenidoğanda geçmiştir.

Ayhan Bora Kaplan'ın Süleyman Soylu ile ilişkisi var mı?

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ve kuzeni Sadık Soylu ile yakın ilişkileri olduğu iddia ediliyor. Kaplan'ın, 15 Temmuz darbe girişimi sırasında silahlı milislerinin lideri olarak darbeye karşı çıktı. Bu süreçte bir işadamını infaz ettirdiği ileri sürülüyor.

Ayhan Bora Kaplan Neden Gündem Oldu?

Ankara’nın gayrı meşru aleminde son dönemde adından sıkça söz ettiren bir mafya lideri olan Ayhan Bora Kaplan’ın suç dosyası kabarık. Kaplan’ın neden gündem olduğu ise çeşitli sebeplerle ilgilidir.

Kaplan’ın 15 Temmuz darbe girişimi gecesi silahlı milislerinin liderliğini yaptığı ve İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun talimatıyla darbecilere karşı direndiği biliniyor. Ancak bu direnişin ardından Kaplan’ın adamları Tatar aşiretinden işadamı Mahfuz Tatar’ı infaz ettiği ileri sürülüyor.

Kaplan’ın Soylu ile olan ilişkisi ve devlet içindeki bağlantıları da tartışma konusu. Soylu’nun kuzeni Sadık Soylu ile yakın arkadaş olduğu öne sürülen Kaplan’ın, Soylu’nun İçişleri Bakanlığı’na gelmesinden sonra Ankara’da daha da güçlendiği iddia ediliyor.

Kaplan’ın uyuşturucu ticareti, tefecilik, silahlı suç örgütü kurmak ve yönetmek, 15 Temmuz darbe girişimi sonrasında işadamı Mahfuz Tatar’ı infaz etmek, yolsuzluk, rüşvet, zimmet, ihaleye fesat karıştırma gibi suçlara karıştığı da iddia ediliyor.

Kaplan’ın suç dosyasının ne zaman açılacağı ise merak ediliyor. Ankara’nın mafya lideri hakkında daha fazla bilgi ortaya çıkacak mı?

Ayhan Bora Kaplan Süleyman Soylu ile arası neden açıldı?

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile Ankara’nın mafya lideri Ayhan Bora Kaplan arasında yaşanan gerginliğin perde arkası ortaya çıktı. İddialara göre, Soylu ve Kaplan arasındaki ilişki 2015 yılında başladı ve 2022 yılında bitti. İşte detaylar:

Soylu ve Kaplan’ın tanışması, 2015 yılında Kaplan’ın oğlunun sünnet düğününde gerçekleşti. Düğüne ünlü sanatçılar ve iş adamları katıldı. Bunlardan biri de Soylu’nun kuzeni Sadık Soylu’ydu. Sadık Soylu, Kaplan ile yakınlaştı ve onu kuzeni Süleyman Soylu ile tanıştırdı.

Süleyman Soylu'nun, Kaplan’ı kendisine yakın tuttuğu ve ona bazı imtiyazlar sağladığı ileri sürülüyor. İddialar arasında Kaplan'ın, Soylu’nun desteğiyle Ankara’nın gayrı meşru alemine hâkim oldu ve birçok suça karıştığıda var. Ancak 2022 yılında aralarında bir anlaşmazlık çıktığı ve ilişkileri bozulduğu ileri sürülüyor.

Gazeteci Ahmet Şık’ın iddiasına göre, anlaşmazlığın sebebi Kaplan’ın Kıbrıs’ta kumarhane almaya çalışmasıydı. Ancak Soylu, Kaplan’ın bu girişimini engelledi. Ayrıca Kaplan, Birleşik Arap Emirlikleri’nde yaşayan Sedat Peker ile görüşmek istedi, ancak sadece Peker’e yakın bazı isimlerle görüşebildi.

Soylu ve Kaplan arasındaki gerginliğin nasıl sonuçlanacağı merak ediliyor.

süleyman soylu

Ayhan Bora Kaplan Kaç Yaşında?

Ayhan Bora Kaplan 1971 doğumludur. Dolayısıyla şuanda 52 yaşındadır.

Ayhan Bora Kaplan'ın Eşi Kimdir?

Ankara’nın gayrı meşru aleminde son dönemde adından sıkça söz ettiren Ayhan Bora Kaplan’ın eşi kimdir? Bu sorunun net bir yanıtı yok.

Ancak Kaplan’ın bir oğlu olduğu ve 2015 yılında oğlunun sünnet düğününü Sheraton Oteli’nde yaptığı ortaya çıktı. Sünnet düğünü adeta yıldız yağmuruna sahne oldu. Gecede Hakan Altun, İzzet Yıldızhan ve Hande Yener gibi ünlü sanatçılar sevilen şarkılarını söyledi.

Kaplan’ın eşi neden gizli tutuluyor? Kaplan’ın eşiyle ilgili neden hiçbir bilgi yok? Bu soruların yanıtları ise merak konusu.

Ayhan Bora Kaplan Suçları Nelerdir?

Ankara’nın gayrı meşru aleminde son dönemde adından sıkça söz ettiren Ayhan Bora Kaplan’ın suç dosyası kabarık. Uyuşturucu ticareti, tefecilik, silahlı suç örgütü kurmak ve yönetmek, 15 Temmuz darbe girişimi sonrasında işadamı Mahfuz Tatar’ı infaz etmek, yolsuzluk, rüşvet, zimmet, ihaleye fesat karıştırma gibi suçlara karıştığı iddia edilen Kaplan’ın devlet içindeki bağlantıları da araştırılıyor.

Kimdir Ayhan Bora Kaplan? Nereli, nasıl bir çocukluk geçirdi, ilk olarak ne zaman ve ne yüzünden cezaevine girdi, ilk hangi suçlara bulaştı, mafya dünyasında nasıl yükseldi? Bu soruların yanıtları Ankara kulislerinde konuşuluyor.

Hayal Köseoğlu kimdir? Kaç yaşında? Nereli? Hayal Köseoğlu kimdir? Kaç yaşında? Nereli?

Kamuoyu Kaplan’ın adını ilk kez 15 Temmuz darbe girişimi gecesi duydu. İddialara göre o gece silahlı milislerinin liderliğini yapan Kaplan, dönemin Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Süleyman Soylu’nun talimatıyla Ankara sokaklarında darbecilere karşı direndi. Ancak bu direnişin ardından Kaplan’ın adamları Tatar aşiretinden işadamı Mahfuz Tatar’ı infaz etti. O tetikçilerden biri ertesi gün şüpheli bir şekilde öldürüldü.

Kaplan’ın Soylu ile olan ilişkisi de tartışma konusu oldu. Soylu’nun kuzeni Sadık Soylu ile yakın arkadaş olduğu öne sürülen Kaplan’ın, Soylu’nun İçişleri Bakanlığı’na gelmesinden sonra Ankara’da daha da güçlendiği iddia edildi. Kaplan’ın devlet içindeki bağlantılarını kullanarak kendisine ve adamlarına koruma sağladığı ve hukuki işlemlerden kaçındığı da ileri sürülen iddialar arasında.

Kaplan’ın uyuşturucu ticareti yaparak kazandığı parayla tefecilik yaptığı da ileri sürülüyor. Ankara’da gece alemi baronluğu yapan Kaplan’ın, borcunu ödemeyenleri tehdit ettiği ve şiddet uyguladığı belirtildi. Kaplan’ın silahlı suç örgütü kurduğu ve yönettiği de savcılık tarafından soruşturuluyor.

Kaplan’ın yolsuzluk, rüşvet, zimmet, ihaleye fesat karıştırma gibi suçlara da bulaştığı iddia ediliyor. Kamu kurumlarında görevli bazı kişilerle işbirliği yaptığı ve usulsüz işler yaptığı öne sürülüyor.

Ankara’nın mafya lideri Ayhan Bora Kaplan’ın suç dosyasının ne zaman açılacağı ise merak ediliyor.

Ayhan Bora Kaplan'ın Siyasi Bağlantıları Nelerdir?

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile Ankara’nın mafya lideri Ayhan Bora Kaplan arasında yaşanan gerginliğin perde arkası ortaya çıktı. İddialara göre, Soylu ve Kaplan arasındaki ilişki 2015 yılında başladı ve 2022 yılında bitti. İşte detaylar:

Soylu ve Kaplan’ın tanışması, 2015 yılında Kaplan’ın oğlunun sünnet düğününde gerçekleşti. Düğüne ünlü sanatçılar ve iş adamları katıldı. Bunlardan biri de Soylu’nun kuzeni Sadık Soylu’ydu. Sadık Soylu, Kaplan ile yakınlaştı ve onu kuzeni Süleyman Soylu ile tanıştırdı.

Süleyman Soylu'nun, Kaplan’ı kendisine yakın tuttu ve ona bazı imtiyazlar sağladığı Anakara kulislerinde sıkça dillendiriliyor. Kaplan'ın, Soylu’nun desteğiyle Ankara’nın gayrı meşru alemine hâkim olduğu ve birçok suça karıştığı ileri sürülüyor. Ancak 2022 yılında aralarında bir anlaşmazlık çıktı ve ilişkileri bozuldu.

Soylu ve Kaplan arasındaki gerginliğin bir diğer boyutu da 15 Temmuz darbe girişimi sonrasında yaşandı. İddialara göre, Kaplan’ın adamları 15 Temmuz’un hemen ardından Tatar aşiretinden işadamı Mahfuz Tatar’ı infaz etti. O tetikçilerden birinin özel harekat polisi olarak görev yaptığı iddia edildi. Bu olayın, Kaplan’ın devlet içindeki bağlantılarını ortaya koyan en kuvvetli işaret olduğu ifade ediliyor. 

Ayhan Bora Kaplan Gözaltına Yakalandı

Adı son zamanlarda sıkça duyulan suç örgütü lideri Ayhan Bora Kaplan yurtdışına çıkarken yakalandı. Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele ekipleri, uzun süredir takip ettikleri Kaplan’ı durdurarak gözaltına aldı.

Ayhan Bora Kaplan'ın yakalanma görüntüsünü izlemek için tıklayınız.

Süleyman Soylu'dan Ayhan Bora Kaplan için açıklama geldi habere ulaşmak için tıklayınız...

Ayhan Bora Kaplan Mekanları

Özellikle Ayhan Bora Kaplan Mekanları, Ayhan Bora Kaplan’ın sıklıkla vakit geçirdiği ve sevdiği mekanları anlatmaktadır. Ayhan Bora Kaplan, renkli ve hareketli bir hayata sahip olan bir kişidir ve bu nedenle mekan seçimleri de oldukça dikkat çekici olmaktadır. İşte Ayhan Bora Kaplan’ın sık gittiği mekanları:

1. Sahilside Beach Club: Ayhan Bora Kaplan’ın sık sık ziyaret ettiği mekanlardan biri olan Sahilside Beach Club, deniz manzarasıyla ünlü bir plajdır.Özellikle Kaplan, burada arkadaşlarıyla eğlenceli vakit geçirmekten hoşlanır ve yaz aylarında sık sık burada bulunur.

2. Hipe Club: Özellikle Dans etmeyi seven ve gece hayatından hoşlanan Ayhan Bora Kaplan, Hipe Club’u sık sık tercih eder. Bu mekan, müzik ve eğlence dolu gecelerin yaşandığı bir kulüptür. Kaplan, burada enerjik müzikler eşliğinde dans eder ve arkadaşlarıyla eğlence dolu bir gece geçirir.

3. Kahve Dünyası: Ayrıca Ayhan Bora Kaplan, yoğun iş temposundan biraz uzaklaşmak ve sakin bir atmosferde zaman geçirmek istediğinde Kahve Dünyası’nı tercih eder. Bu mekan, hem lezzetli kahve çeşitleri sunması hem de huzurlu bir ortama sahip olmasıyla bilinir. Kaplan, burada kitap okuyarak veya dostlarıyla sohbet ederek rahatlar.

Haber-Muhammet Çakır