Alper Gezeravcı, Türkiye’nin uzaya gönderdiği ilk insan olarak Dünya’ya geri döndü. Bu başarı, Türkiye’nin uzay macerasında yeni bir evreye girilmesini sağladı. Alper Gezeravcı’nın ardından, Tuva Cihangir Atasever, “Türkiye uzayda durmayacak, yeni araştırmalar ve buluşlar yapmaya devam edecek” dedi ve önemli bir bilgi paylaştı. Şimdi, Türkiye’nin uzaydaki ikinci hedefi olan Tuva Cihangir Atasever’in uzaya gideceği tarih belli oldu. Peki Astronot Cihangir Atasever kimdir? İşte ayrıntılar...

Astronot Tuva Cihangir Atasever kimdir? 

Türkiye'nin ilk astronotu Alper Gezeravcı'nın Dünya'ya dönmesinin ardından ikinci gidecek olan isim Tuva Cihangir Atasever'in hayatı ve biyografisi araştırılıyor.  Tuva Cihangir Atasever, Türkiye’nin ilk insanlı uzay görevine yedek olarak seçilen bir Türk mühendis ve astronot adayıdır.

Astronot Cihangir Atasever Kimdir Kaç Yaşında Aslen Nereli (1)

1992 yılında Ankara’da dünyaya gelmiştir. Bilkent Üniversitesi’nde elektrik-elektronik mühendisliği lisansını bitirmiş, ardından Kaliforniya Üniversitesi’nde aynı alanda yüksek lisans yapmıştır. ROKETSAN’da aviyonik sistem mühendisi olarak çalışmıştır. ABD’de astronot eğitimi almış ve Alper Gezeravcı ile birlikte Türkiye’nin uzay yolcuları olarak açıklanmıştır. Cumhurbaşkanı Erdoğan, 2023 yılında TEKNOFEST’te yaptığı konuşmada bu haberi duyurmuştur.

Apaçi Mustafa kimdir kaç yaşında? Apaçi Mustafa evlendi mi? Apaçi Mustafa kimdir kaç yaşında? Apaçi Mustafa evlendi mi?

Astronot Cihangir Atasever Kimdir Kaç Yaşında Aslen Nereli (2)

Tuva Cihangir Atasever ne zaman uzaya gidecek?

Nisan 2024’te uzay yolculuğuna çıkacak olan Tuva Cihangir Atasever, Türkiye’nin ikinci astronotu olup, Türk milletinin onur duyacağı bir kişilik olarak gösterilecek.

Sıkça Sorulan Sorular

Tuva Cihangir Atasever kaç yaşında?

1992 doğumlu olan Atasever 32 yaşındadır.

Tuva Cihangir Atasever evli mi?

Tuva Cihangir Atasever'in evli olup olmadığı hakkında bir bilgi bulunmamaktadır.

Tuva Cihangir Atasever aslen nereli?

Atasever aslen Ankaralı'dır.

Kaynak: Haber Merkezi