Geçen sezonun sonunda 20 milyon euro ve bonuslar karşılığında Real Madrid'in yolunu tutan Türk futbolunun süper starı Arda Güler Real Madrid'de bir türlü istediği şansı elde edemedi. Genç yıldız henüz hiç maça çıkmadan 2 kez ciddi sakatlık sorunları yaşadı ve kendini toparlayamadı.

Akıllara Arda Güler bir takıma kiralık olarak gider mi? Sorusu gelirken Sarı-lacivertli taraftarları heyecanlandıracak iddia İspanyol basınından geldi. İşte o iddianın detayları...

Arda Güler Fenerbahçe'ye gelecek mi? 

Defensa Central'ın haberine göre Fenerbahçe Sportif direktörü Mario Branco Real Madrid'in kapısını çaldı ve Arda'yı yarım sezonluk kiralama teklifi yaptıklarını iletti. Madrid tarafı henüz konu ile ilgili olumlu ya da olumsuz bir dönüş yapmazken konuyu düşünme kararı aldı.

Galatasaray Adana Demirspor maçı 11 nasıl olacak? Abdülkerim ve Sanchez oynayacak mı? Galatasaray Adana Demirspor maçı 11 nasıl olacak? Abdülkerim ve Sanchez oynayacak mı?

Fenerbahçe'nin yaptığı teklifin detaylarına gelcek olursak; Fenerbahçe Arda'yı yarım sezon kiralamak için Madrid'e 1 milyon euro ücret ödemeyi düşünüyor. Yönetim Arda'ya da yine yarım sezonluk 1 milyon euro maaş vermeyi düşünüyor.

Arda Güler tarafı oynamak istiyor ve Real Madrid'de şuan oynamalarına olanak sağlayacak bir ortam yok gibi görünüyor. Bu nedenle Arda'da eski takımına dönmeye sıcak bakıyor. 

Real Madrid teknik direktörü Arda ile ilglili son kararı verecek. Eğer Ancelotti Arda'nın gitmesine izin verirse genç oyuncuyu yarım sezon daha Türkiye'de izleyeceğiz.

Avrupa Şampiyonası için oynama şartı

A milli takım teknik direktörü Vincenzo Montella geçtiğimiz günlerde Real Madrid antrenmanını ziyaret etmişti. Montella burada Arda ile görüştü ve kendisi için ne kadar önemli olduğundan bahsetti.

Montella ayrıca Arda'ya süre alması gerektiğini yoksa Şampiyonada takımda yer bulmasının zor olduğundan bahsetti. Bu sebeple de Arda'nın Fenerbahçe'ye dönmesi durumunda Avrupa Futbol Şampiyonasında ilk 11 olarak sahaya çıkmasına kesin gözüyle bakılıyor

Kaynak: Enes Kocatürk