Strasbourg acil servisleri şu anda Renault Clio'nun üzerine göktaşı düşme ihtimalini araştırıyor. Göktaşı çarptığını görenler gözlerine inanamıyor.

Yerel itfaiye şefi Matthieu Colobert Metro'ya şunları söyledi: "Varışta, aracın tavanından, alt gövdesinden ve yakıt deposundan geçen yaklaşık 50 santimetre çapında nispeten büyük bir darbe fark ettik. " 

Araştırma şu ana kadar hiçbir radyoaktivitenin olmadığını ortaya çıkardı; bu da Dünya'daki kayalara benzer şekilde yalnızca az miktarda radyoaktif madde içerdiğinden bir göktaşı olması demektir.

İsrail cuma namazı sırasında Mescid-i Aksa'ya gaz bombası attı İsrail cuma namazı sırasında Mescid-i Aksa'ya gaz bombası attı

Arabaya göktaşı çarptı! Görenler şok oldu (1)

Müfettişler şüpheli göktaşını araçta bulamadıklarını söylerken, yakınlarda fındık büyüklüğünde, hafif ve kahverengi bir taş olduğuna dair önsezileri olduğunu da sözlerine ekledi.

Colobert, çarpışmanın etkisinin göktaşının 'parçalanması' kadar güçlü olabileceğini söyledi. 

Meteorlar atmosfere girdiklerinde 160.000 mil/saat hıza kadar hareket edebilirler, hızları önemli ölçüde yaklaşık 200 ila 400 mil/saat'e düşer. Nükleer fizikçi ve göktaşı uzmanı Dr Tim Gregory, kayanın göktaşı olduğuna ikna olmadığını söyledi.

Arabaya göktaşı çarptı! Görenler şok oldu (2)

Kaynak: Haber Merkezi