Antalya, Türkiye’nin en güzel ve en çok ziyaret edilen şehirlerinden biridir. Antalya’da havanın temizliği ve sağlıklılığı, hem yerli hem de yabancı turistler için önemli bir kriterdir. Peki, Antalya'nın en temiz havası olan ilçesi hangisi? bu sorunun cevabı haberimizde...

Antalya

Antalya'nın en temiz havası

Antalya, Türkiye’nin güneyinde bulunan ve Akdeniz’e kıyısı olan bir ildir. Nüfusu 2022 yılı sonunda 2.688.004 kişiye ulaşmıştır. Ülkenin en önemli turizm merkezlerinden biri olarak kabul edilir. Yaz sezonunda yerli ve yabancı turistlerin akınına uğrar. Şehrin alanı 20.177 km²dir. İlde ortalama olarak km2 başına 130 kişi düşer. Nüfus bakımından en büyük ilçesi Kepez’dir. 2021 yılında 591.895 kişi yaşamaktadır. Nüfus yoğunluğu en yüksek ilçe ise km2 başına 5429 kişi ile Muratpaşa’dır. Antalya’da 19 ilçe ve belediye vardır. Bu belediyelerin toplamda 914 mahallesi bulunur.

İlin tamamı Akdeniz Bölgesi’nde yer alır ve Antalya Körfezi ile Batı Toroslar arasındaki alanda kuruludur. Yüzölçümü açısından Türkiye’nin en büyük beşinci ilidir. Çevresinde Muğla, Burdur, Isparta, Konya, Karaman ve Mersin illeri bulunur.

Antalya şehri, 1980’li yıllardan itibaren ikliminin elverişliliği ve turizm faaliyetleri sayesinde hızla büyümüş ve il de bugün Türkiye’nin en kalabalık beşinci ili haline gelmiştir. Antalya’nın ekonomisi ticaret, tarım ve turizme dayanır.

Antalya ilinin içinde bulunduğu bölge tarih boyunca birçok uygarlığa ev sahipliği yapmıştır ve Türkiye’de en fazla antik kent barındıran ildir. Sırayla Likya, Lidya, Pamfilya, Bergama, Roma, Bizans, Selçuklu, Osmanlı ve Türkiye Cumhuriyeti egemenliğinde kalmıştır. Ancak hiçbir uygarlığın başkenti olmamıştır.

İlde Akdeniz iklimi hakimdir. İl topraklarının çoğu tahıl ekilen platolardan oluşur.

Türk Silahlı Kuvvetleri’ne bağlı 3. Piyade Eğitim Tugayı Komutanlığı ve Hava Meydan Komutanlığı Antalya’dadır.

Antalya G20 Zirvesi’nin (2015) ve Expo 2016’nın düzenlendiği şehirdir.

Antalyanın iklimi

Antalya ilinin iklimi, Akdeniz iklimi özelliklerini taşımaktadır. Yaz mevsimi sıcak ve kurak, kış mevsimi ise ılıman ve yağışlıdır. Başka bir ifadeyle, “Mutedil Deniz ve Sıcak Deniz İklim Sınıfı”na dahildir, ancak iç kesimlerde “Soğuk Yarı-Kara İklim” tipi de görülebilir. Yazın ortalama sıcaklık 28-36 ° derece civarındadır. Gün ortasında sıcaklık 40 ° derecenin üzerine çıkabilir. Ocak ayında ise sıcaklık ortalama 10-20 ° derece arasında değişmektedir. Kıyı bölgesinde kar yağışı çok nadirdir, don olayı ise kışın her yıl görülmez. Yağışsız günlerde hava açık ve güneşlidir. İlin yıllık ortalama nispi nem oranı %64’tür.

Antalya’nın sahil şeridinde yazlar hem uzun hem de sıcaktır. Kışlar ise serinliğe yakın ılık geçer. Yazın pek rastlanmayan yağmur, en çok kış aylarında ve daha az olarak ilkbahar ve sonbahar aylarında sağanak şeklinde düşer. Yılın sadece 40-50 günü bulutlu ve yağışlıdır. Antalya, yılda ortalama 300 güneşli günü, 18.7 derece yıllık sıcaklık ortalaması ile yılın her mevsimi turizm faaliyetlerine uygun, nadir yerlerden biridir. Yılın dokuz ayı denize girmek mümkündür.

Antalya’da kaydedilmiş günlük en fazla yağış miktarı: 232.8 kg/m2; günlük en hızlı rüzgâr: 155.5 km/sa ve en fazla kar kalınlığı 5.0 cm’dir 

Antalyanın coğrafyası

Antalya ili, Türkiye’nin güneybatısında, Akdeniz Bölgesi’nin batısında yer alır. Doğusunda Mersin, Konya ve Karaman, kuzeyinde Isparta ve Burdur, batısında Muğla illeri ile komşudur. Güneyinde Akdeniz, kuzeyinde Toroslar ile çevrilidir. İlin yüzölçümü 20.177 km2 olup, Türkiye’nin % 2.6’sına, Akdeniz Bölgesi’nin ise % 17.6’sına denk gelir.

İl topraklarının büyük bir bölümü (%77.8) dağlık, küçük bir bölümü (%10.2) ova ve geri kalanı (%12) engebelidir. Toroslar’ın birçok zirvesi 2500-3000 metreyi geçer. Batıda Teke yöresinde geniş platolar ve havzalar bulunur. Bu alanda kireçtaşlarının erimesiyle karstik şekiller çok yaygındır. Mağaralar, düdenler, su çıkaranlar, dolinler, uvalalar ve polyeler gibi karstik oluşumlar görülür. İlin topoğrafyası iklim, tarım, demografi ve yerleşme açısından farklılıklar yaratır. Bu farklılıklar sahil ve yayla bölgesi olarak adlandırılır.

Antalyanın ilçeleri

Antalya'nın ilçeleri

Antalya, Akdeniz Bölgesi’nin batısında yer alan ve Türkiye’nin en kalabalık beşinci şehri olan bir ildir. Antalya  19 ilçeye ayrılmıştır. Antalya’nın ilçeleri şunlardır:

 • Akseki: Antalya’nın en eski ilçelerinden biridir. Nüfusu 9.569’dur. Tarihi ve doğal güzellikleriyle ünlüdür.

 • Aksu: Antalya’nın merkezine yakın bir ilçedir. Nüfusu 79.257’dir. Antalya Havalimanı ve EXPO 2023 fuar alanı bu ilçede yer almaktadır.

 • Alanya: Antalya’nın en büyük ve en turistik ilçelerinden biridir. Nüfusu 312.319’dur. Alanya Kalesi, Kleopatra Plajı, Damlataş Mağarası gibi pek çok tarihi ve doğal zenginliğe sahiptir.

 • Demre: Antalya’nın batısında yer alan bir ilçedir. Nüfusu 26.133’tür. Noel Baba olarak bilinen Aziz Nikolaos’un doğduğu yerdir. Ayrıca Likya Uygarlığı’nın önemli kentlerinden Myra ve Andriake antik kentleri de bu ilçededir.

 • Döşemealtı: Antalya’nın merkez ilçelerinden biridir. Nüfusu 79.806’dır. Karain Mağarası, Termessos Antik Kenti, Kurşunlu Şelalesi gibi doğal ve kültürel mirasları barındırır.

 • Elmalı: Antalya’nın en yüksek rakımlı ilçesidir. Nüfusu 35.298’dir. Elmalı halısı, Elmalı türküsü, Elmalı pişmaniyeleri gibi kültürel değerleriyle tanınır.

 • Finike: Antalya’nın batısında yer alan bir ilçedir. Nüfusu 53.135’tir. Portakal üretimiyle ünlüdür. Limyra, Arykanda, Trysa gibi antik kentlere ev sahipliği yapar.

 • Gazipaşa: Antalya’nın doğusunda yer alan bir ilçedir. Nüfusu 50.821’dir. Gazipaşa Havalimanı bu ilçede bulunur. Selinus, Adanda, Nephelis gibi antik kentler ile Yalan Dünya Mağarası gibi doğal güzellikleri vardır.

 • Gündoğmuş: Antalya’nın en küçük ilçesidir. Nüfusu 6.951’dir. Dağlık ve ormanlık bir alanda kurulmuştur.

 • İbradı: Antalya’nın kuzeyinde yer alan bir ilçedir. Nüfusu 8.857’dir. Ormana adını veren antik kent bu ilçededir.

 • Kaş: Antalya’nın batısında yer alan bir ilçedir. Nüfusu 60.845’tir. Kaş, Türkiye’nin önemli dalış merkezlerinden biridir. Patara, Xanthos, Kekova gibi antik kentler ile Meis Adası gibi turistik yerleri vardır.

 • Kemer: Antalya’nın batısında yer alan bir ilçedir. Nüfusu 46.975’tir. Kemer, Türkiye’nin en popüler tatil beldelerinden biridir. Olimpos, Phaselis, İdyros gibi antik kentler ile Tahtalı Dağı gibi doğal güzellikleri vardır.

 • Kepez: Antalya’nın en kalabalık ilçesidir. Nüfusu 556.033’tür. Antalya’nın önemli sanayi ve ticaret merkezlerinden biridir. Düden Şelalesi, Antalya Hayvanat Bahçesi, Antalya Bilim Merkezi gibi ilgi çekici yerleri vardır.

 • Konyaaltı: Antalya’nın merkez ilçelerinden biridir. Nüfusu 188.569’dur. Konyaaltı Plajı, Antalya Akvaryum, Antalya Arkeoloji Müzesi gibi popüler yerleri vardır.

 • Korkuteli: Antalya’nın kuzeybatısında yer alan bir ilçedir. Nüfusu 53.231’dir. İslamlar, Üçoluk, Avlan Gölü gibi doğal güzellikleri ile İsinda, Tlos, Sura gibi antik kentleri vardır.

 • Kumluca: Antalya’nın batısında yer alan bir ilçedir. Nüfusu 67.864’tür. Domates üretimiyle ünlüdür. Olympos, Rhodiapolis, Gagai gibi antik kentler ile Adrasan Koyu, Gelidonya Feneri gibi doğal güzellikleri vardır.

 • Manavgat: Antalya’nın doğusunda yer alan bir ilçedir. Nüfusu 241.312’dir. Manavgat Şelalesi, Side Antik Kenti, Titreyengöl gibi turistik yerleri vardır.

 • Muratpaşa: Antalya’nın merkez ilçelerinden biridir. Nüfusu 528.237’dir. Antalya’nın tarihi ve kültürel merkezidir. Kaleiçi, Yivli Minare, Atatürk Parkı gibi önemli yerleri vardır.

 • Serik: Antalya’nın doğusunda yer alan bir ilçedir. Nüfusu 139.770’tir. Serik, Türkiye’nin önemli golf merkezlerinden biridir. Aspendos, Perge, Selge gibi antik kentler ile Kurşunlu Şelalesi, Köprülü Kanyon gibi doğal güzellikleri vardır.

Antalya' da gezilecek yerler?

Antalya' da gezilecek yerler

 • Düden Şelalesi: Antalya’nın en ünlü doğal güzelliklerinden biri olan Düden Şelalesi, 40 metreden aşağı doğru süzülerek Akdeniz’e dökülür. Şelalenin etrafında piknik yapabileceğiniz, fotoğraf çekebileceğiniz ve manzaranın tadını çıkarabileceğiniz bir park bulunmaktadır.

 • Hadrian Kapısı: Antalya’nın en önemli tarihi yapılarından biri olan Hadrian Kapısı, MS 130 yılında Roma İmparatoru Hadrian için yapılmıştır. Üç kemerli anıtsal zafer takı, Kaleiçi’nin girişinde yer alır ve üzerindeki kabartmalar ve yazıtlarla dikkat çeker.

 • Yivli Minare: Antalya’nın simgelerinden biri olan Yivli Minare, 13. yüzyılda Selçuklu Sultanı Alaaddin Keykubat tarafından yaptırılmıştır. 38 metre yüksekliğindeki minarenin gövdesi mavi ve turuncu renkli tuğlalarla süslüdür. Minarenin yanında bir de cami, medrese ve türbe bulunmaktadır.

 • Konyaaltı Plajı: Antalya’nın en popüler plajlarından biri olan Konyaaltı Plajı, şehir merkezine yakın bir konumda yer alır. 7 kilometre uzunluğundaki plaj, mavi bayraklıdır ve temiz suyu, ince kumu ve çeşitli aktivite imkanlarıyla ziyaretçilerini cezbeder.

 • Kurşunlu Şelalesi: Antalya’nın Aksu ilçesinde bulunan Kurşunlu Şelalesi, 18 metre yükseklikten dökülerek göl oluşturur. Şelalenin çevresindeki ormanlık alanda yürüyüş yapabilir, kuş sesleriyle dinlenebilir ve piknik yapabilirsiniz.

 • Patara Antik Kenti: Antalya’nın Kaş ilçesinde bulunan Patara Antik Kenti, Likya uygarlığının en önemli kentlerinden biridir. Kentte pek çok tarihi kalıntı görebilirsiniz, ancak en dikkat çekici olanı dünyanın ilk demokratik meclis binasıdır. Ayrıca Patara Plajı da görülmeye değerdir.

 • Saat Kulesi: Antalya’nın Kalekapısı meydanında bulunan Saat Kulesi, 1909 yılında Sultan II. Abdülhamit’in tahta çıkışının 25. yılını kutlamak için yapılmıştır. Dört tarafında saat bulunan kule, şehrin önemli simgelerinden biridir.

 • Hıdırlık Kulesi: Antalya’nın Kaleiçi bölgesinde bulunan Hıdırlık Kulesi, 2. yüzyılda inşa edilmiştir. 14 metre yüksekliğindeki kule, hem deniz feneri hem de gözetleme kulesi olarak kullanılmıştır. Kulenin üst katından muhteşem bir deniz manzarası seyredebilirsiniz.

 • Antalya Hayvanat Bahçesi: Antalya’nın Kepez ilçesinde bulunan Antalya Hayvanat Bahçesi, 1989 yılında kurulmuştur. Hayvanat bahçesinde 856 adet hayvan türü bulunmaktadır. Aslan, kaplan, deve, zebra gibi evcil ve yırtıcı hayvanları görebilir, piknik ve mangal yapabilirsiniz.

 • Karaalioğlu Parkı: Antalya’nın Muratpaşa ilçesinde bulunan Karaalioğlu Parkı, falezler üzerine kurulmuş bir parktır. 70 bin metrekarelik alana sahip olan park, hem deniz hem de dağ manzarasına sahiptir. Park içinde çay bahçeleri, çocuk oyun alanları ve Hıdırlık Kulesi bulunmaktadır.

 • Selfie Park Antalya: Antalya’nın Muratpaşa ilçesinde bulunan Selfie Park Antalya, Avrupa’nın en büyük selfie müzesidir. 50’den fazla fotoğraf konsepti bulunan parkta, dekorlarla etkileşime girerek eğlenceli ve yaratıcı fotoğraflar çekebilirsiniz.

 • Olympos Antik Kenti: Antalya’nın Kumluca ilçesinde bulunan Olympos Antik Kenti, eski Yunanca’da “ulu dağ” anlamına gelmektedir. Likya uygarlığının önemli kentlerinden biri olan Olympos’ta pek çok tarihi kalıntı görebilirsiniz. Ayrıca Olympos Plajı ve Yanartaş da görülmeye değerdir.

 • Köprülü Kanyon: Antalya’nın Manavgat ilçesinde bulunan Köprülü Kanyon, Türkiye’nin en uzun kanyonudur. Kanyon içinde Köprüçay Nehri akar ve rafting yapmak için idealdir. Ayrıca kanyonun etrafında yürüyüş, kamp, bisiklet gibi doğa sporları yapabilirsiniz.

 • Aspendos Antik Kenti: Antalya’nın Serik ilçesinde bulunan Aspendos Antik Kenti, Roma döneminden kalma en iyi korunmuş tiyatroya sahiptir. 15 bin kişilik kapasitesi olan tiyatro, günümüzde de konser ve festival gibi etkinliklere ev sahipliği yapmaktadır.

 • Perge Antik Kenti: Antalya’nın Aksu ilçesinde bulunan Perge Antik Kenti, Anadolu’nun en büyük antik kentlerinden biridir. Kentte Helenistik, Roma ve Bizans dönemlerine ait pek çok yapı görebilirsiniz. Stadyum, tiyatro, agora, hamam, sütunlu cadde gibi kalıntılar dikkat çeker.

 • Termessos Antik Kenti: Antalya’nın Korkuteli ilçesinde bulunan Termessos Antik Kenti, Toros Dağları’nın eteklerinde kurulmuş bir kenttir. Kentte pek çok tarihi yapı görebilirsiniz, ancak en etkileyici olanı tiyatrodur. Tiyatronun arka planında muhteşem bir dağ manzarası vardır.

 • Saklıkent Kayak Merkezi: Antalya’nın Beydağları Milli Parkı’nda bulunan Saklıkent Kayak Merkezi, Türkiye’nin en güneydeki kayak merkezidir. 1850-2450 metre arasında değişen yükseklikte pistleri olan merkezde kayak ve snowboard yapabilirsiniz.

 • Kaputaş Plajı: Antalya’nın Kaş ilçesinde bulunan Kaputaş Plajı, Türkiye’nin en güzel plajlarından biridir. Turkuaz rengi suyu, beyaz kumu ve falezleriyle göz kamaştıran plaj, Kaputaş Kanyonu’ndan gelen tatlı su kaynağına da sahiptir.

 • Phaselis Antik Kenti: Antalya’nın Kemer ilçesinde bulunan Phaselis Antik Kenti, Likya uygarlığının önemli liman kentlerinden biridir.

Antalya’nın En Temiz Plajları Nelerdir?

Antalya’nın En Temiz Plajları Nelerdir

Bu sorunun cevabını bulmak için Mavi Bayrak kriterlerine bakmak gerekir. Mavi Bayrak, belirli çevresel kriterleri karşılayan plaj veya marinalara verilen bir etikettir. Mavi Bayraklı plajlar, temiz, güvenli ve bakımlıdır.

Antalya’da birçok plaj Mavi Bayraklıdır, ancak bunlar arasından en temiz olanları şunlardır:

 • Kaputaş Plajı: Antalya’nın Kaş ilçesinde bulunan Kaputaş Plajı, turkuaz renkli suları ve kanyon yapısıyla göz kamaştırır. Plaj sit alanı içerisinde bulunur ve doğal güzelliğini korur.

 • Konyaaltı Plajı: Antalya’nın merkezinde yer alan Konyaaltı Plajı, kristal berraklığındaki suları ve ince kumlu sahiliyle dikkat çeker. Plajda duş, tuvalet, soyunma kabinleri gibi modern tesisler bulunur. Ayrıca su sporları yapmak için de idealdir.

 • Olympos Plajı: Antalya’nın Kumluca ilçesinde bulunan Olympos Plajı, antik bir kent olan Olimpos’un hemen yanında yer alır. Plaj, temiz ve berrak denizi, altın rengi kumu ve çam ormanlarıyla çevrili doğal güzellikleriyle göz alır. Burada denize girmek, aynı zamanda doğanın sükûnetini ve huzurunu da hissetmek demektir.

 • Kleopatra Plajı: Antalya’nın Alanya ilçesinde bulunan Kleopatra Plajı, adını Mısır Kraliçesi Kleopatra’dan alır. Plaj, yüzmek için mükemmel olan uzun bir kumlu kıyı şeridine sahiptir ve Antalya’nın muhteşem manzaralarını sunar.

Antalya’nın En Temiz Havası Hangi İlçede?

Antalya'nın En Temiz Havası Hangi İlçede

Antalya, Türkiye’nin en güzel ve en çok ziyaret edilen şehirlerinden biridir. Antalya’da havanın temizliği ve sağlıklılığı, hem yerli hem de yabancı turistler için önemli bir kriterdir. Peki, Antalya’nın en temiz havası hangi ilçededir?

Bu sorunun cevabını bulmak için Mavi Bayrak kriterlerine bakmak gerekir. Mavi Bayrak, belirli çevresel kriterleri karşılayan plaj veya marinalara verilen bir etikettir. Mavi Bayraklı plajlar, temiz, güvenli ve bakımlıdır.

İşte Antalya'nın en temiz havası olan o ilçesi

Korkuteli

Antalya'nın En Temiz Havası Hangi İlçede (1)

Korkuteli’nin Tarihi ve Doğal Güzellikleri...

Antalya’nın en güzel ilçelerinden biri olan Korkuteli, hem tarihi hem de doğal güzellikleriyle ziyaretçilerini büyülüyor. Korkuteli, Likya, Roma, Bizans, Selçuklu, Osmanlı ve Cumhuriyet dönemlerine ait pek çok tarihi eser ve kalıntıya ev sahipliği yapıyor. Ayrıca ilçede pek çok yayla, göl, şelale ve ormanlık alan da bulunuyor.

Korkuteli’nin en önemli tarihi yerlerinden biri Termessos Antik Kenti’dir. Toros Dağları’nın eteklerinde kurulmuş olan Termessos, Anadolu’nun en iyi korunmuş antik kentlerinden biridir. Kentte tiyatro, agora, nekropol, gymnasium, odeon gibi yapılar bulunmaktadır. Termessos’un muhteşem manzarası ve doğası da görülmeye değerdir.

Korkuteli’nin diğer bir tarihi yer ise Ariassos Antik Kenti’dir. Korkuteli-Antalya karayolunun 48. kilometresinde yer alan Ariassos, Roma dönemine ait bir kenttir. Kentte surlar, kapılar, hamam, su kemerleri, mezarlar ve kilise gibi kalıntılar bulunmaktadır. Ariassos’un su kemerleri özellikle dikkat çekicidir.

Korkuteli’nin tarihi güzellikleri bunlarla sınırlı değildir. İlçede ayrıca Kızılaliler Kalesi, Üçoluk Kalesi, Sinekkale gibi pek çok kale ve sur kalıntısı da bulunmaktadır.

Korkuteli’nin doğal güzellikleri de tarihi kadar etkileyicidir. İlçede pek çok yayla, göl, şelale ve ormanlık alan bulunmaktadır. Bunlardan bazıları şunlardır:

 • Gökbük Yaylası: Korkuteli’nin en güzel yaylalarından biri olan Gökbük Yaylası, 1500 metre yükseklikte yer alır. Yayla, temiz havası, yeşil doğası ve serin suyuyla ziyaretçilerini cezbeder.

 • Uçansu Şelalesi: Korkuteli’nin Yeşilyayla mahallesinde bulunan Uçansu Şelalesi, 70 metre yükseklikten dökülerek görsel bir şölen sunar. Şelalenin etrafında piknik yapabileceğiniz alanlar bulunmaktadır.

  Vali Ünlü, derse girerek öğrencilere eşlik etti Vali Ünlü, derse girerek öğrencilere eşlik etti
 • Avlan Gölü: Korkuteli’nin Avlan mahallesinde bulunan Avlan Gölü, bir krater gölüdür. Gölün çevresi çam ormanlarıyla kaplıdır ve gölde balık avlamak mümkündür.

Korkuteli’nin doğal güzellikleri bunlarla da bitmiyor. İlçede ayrıca Karacaören Baraj Gölü, Çubuk Gölü, Karain Mağarası gibi pek çok doğa harikası da bulunuyor.

Korkuteli’ni ziyaret etmek isteyenler için ilçede konaklama imkanları da mevcuttur. İlçede hem lüks hem de uygun fiyatlı oteller, pansiyonlar ve kamp alanları bulunmaktadır. Korkuteli’nde tatil yapmak isteyenler için en uygun zaman ise ilkbahar ve sonbahar aylarıdır.

Korkuteli, Antalya’nın hem tarihi hem de doğal güzellikleriyle dolu bir ilçesidir. Korkuteli’ni ziyaret ederek hem kültürel hem de doğal bir tatil yapabilirsiniz.

Antalya, Türkiye’nin en güzel ve en çok ziyaret edilen şehirlerinden biridir. Antalya’da havanın temizliği ve sağlıklılığı, hem yerli hem de yabancı turistler için önemli  bir soru daha merak konusu oldu.Dünyanın turzim başkentleri arasında bulunan Antalya' nın en temiz havası olan ilçe hangisi ?Yapılan anket çalışmaları ve birebir görüşmelerin ardından Antalya'nın en temiz havası olan ilçesi hangisi? Sorusuna cevap olarak  Korkuteli  ilçesini söylemek doğru olacaktır.

Sıkça sorulan sorular...

 Antalya'nın en zengin ve elit  ilçesi hangisi?

Antalya pek çok doğal güzelliği ve denizleri ile dikkat çeken bir şehir. Dünyanın turzim başkentleri arasında bulunan Antalya hakkında burada yaşamak isteyen vatandaşlar pek çok soru soruyor, bu soruların başında ise Antalya'nın en zengin ve elit  ilçesi hangisi? Sorusu geliyor. Yapılan anket çalışmaları ve birebir görüşmelerin ardından Antalya'nın en zengin ve elit ilçesi hangisi? Sorusuna cevap olarak Kaş ilçesini söylemek doğru olacaktır.

 İzmir mi Antalya mı hangi şehrin kızları daha güzel?

Vatandaşlar İzmir ve Antalya'nın kızlarının arasında hangi şehrin kızlarının daha güzel olduğunu sürekli soruyorlar. İzmir Ege Bölgesinde Antalya ise Akdeniz Bölgesinde en güzel kızların bulunduğu şehir olarak dikkat çekiyor. İzmir mi Antalya mı hangi şehrin kızları daha güzel? Sorusunun cevabını sizler için araşatırdık. Yaptığımız anket çalışmaları sonucunda İzmir mi Antalya mı hangi şehrin kızları daha güzel? Sorusunun cevabı olarak Antalya şehrinin kızlarının daha güzel olduğu sonucuna ulaşılmıştır. 

Antalya mı? Mersin mi? Muz'un anavatanı neresi?

Manavgat Side Antik Kenti Nerede? Antalya Side Antik Kentine Nasıl Gidilir? Side Antik Kenti hangi saatlerde açık?

Kaynak: Hatice Zeybek