Türkiye’nin tarihi ve doğal güzellikleri ile dolu olan Aydın, ülke genelindeki gençleri ağırlamaya devam ediyor. Gençlik ve Spor Bakanlığı koordinesindeki “Anadoluyuz Biz” projesi çerçevesinde Aydın’a gelen Malatyalı gençler, Aydın Gençlik Merkezi liderleri eşliğinde Aydın’ı keşfetti. Projenin bir parçası olarak, Malatya’dan Aydın'a gelen misafirler, Aydın'ın güzelliklerini keşfetmeye devam ederken, gençlerin ilk durağı Adnan Menderes Müzesi oldu. Rehber eşliğinde müzeyi gezen gençler hem Adnan Menderes’i yakından tanıdı hem de tarihi bir yolculuğa çıktı.

aydını keşfettiler (3)

Anadoluyuz Biz Projesi çerçevesinde gerçekleştirilen şehitlik ziyareti ise milli birlik ve vatanseverlik duygularını paylaşmanın gururunu yaşattı. Program dahilinde Aydın’ın tarihi ve kültürel mekanlarını gezen gençler, çeşitli etkinlikler gerçekleştirip güzel dostluklar kurarak hem kardeşlik hem kültür köprüsü oluşturdular.

Konu ile ilgili Aydın Gençlik Merkezi’nden yapılan açıklamada “Malatya'dan Aydın'a gelen sevgili misafirlerimize, Anadoluyuz Biz projesi çerçevesinde Aydın'ın zengin kültürel mirasını keşfetmek ve güzel hatıralar biriktirmek amacıyla Aydın'a hoş geldiniz dedik. Aydın'ın güzelliklerini keşfetmeye başladık ve Adnan Menderes Müzesi'ni ziyaret ederek tarih ve kültür dolu anları birlikte yaşadık. Şehrimizin kalbini esnaf ziyaretleriyle tanıdık, akşam değerlendirme toplantıları ile harika bir günü daha tamamladık. Kuşadası Milli Parkı'nda doğa yürüyüşü, Botanik Park gezisi ve Oleatrium Zeytin ve Zeytinyağı Tarihi Müzesi ziyaretiyle doğal güzellikleri ve zeytinin tarihini yakından gördük. Recep Tayyip Erdoğan İlkokulumuzda kültürler arası etkinliklerle keyifli vakit geçirdik. Şehitlik ziyaretiyle milli birlik ve vatanseverlik duygularımızı paylaştık. Gençlerimiz için düzenlediğimiz veda etkinliğinde geleneksel pasta keserek bu güzel deneyimi birlikte kutladık. Başta Gençlik ve Spor İl Müdürü Cenap Fillikçioğlu olmak üzere Aydın Gençlik Merkezi Müdürü, Gençlik Liderleri ve Gönüllü Gençlik Liderlerine misafirperverliklerinden dolayı teşekkür ediyoruz. Anadoluyuz Biz projesiyle, misafirperverlik ve kültür paylaşımı değerlerimizi yaşatmaktan gurur duyuyoruz. Bu birliktelikle güzel hatıralar biriktiriyor ve gençlerimize unutulmaz deneyimler sunuyoruz” ifadeleri yer aldı.

Aydın’da KOM ekipleri göz açtırmadı Aydın’da KOM ekipleri göz açtırmadı

aydını keşfettiler (2)

Kaynak: İHA