Yeşilçam'ın klasiklerinden biri olan başrolünde Fatma Girik'in oynadığı  Ana Kurban Can Kurban filmi vatandaşlar tarafından sıkça aratılan filmlerden biri haline geldi. Peki Ana Kurban Can Kurban filminin konusu ne? Ne zaman çekildi? Oyuncuları kim? Gibi soruların cevaplarını sizler için haberimizde derledik...

Ana Kurban Can Kurban filminin konusu nedir?

Film, bir annenin oğlu için yaptığı fedakârlıkları anlatıyor. Seher, Almanya’ya çalışmaya giden oğlu Turhan’dan bir daha haber alamaz. Yıllarca oğlundan haber alacağı günü bekler.

Ana Kurban Can Kurban filminin konusu ne Ne zaman çekildi Oyuncuları kim (1)

Bir gün Turhan eve ağır yaralı bir halde döner. Eve geldiğinin duyulmasını da istemez. Fakat Turhan’ı tedavi eden doktor, durumdan şüphelenince polise haber verir. Seher, yaralı haldeki Turhan’ı alarak kaçar. Ancak bu zorlu yolculuk Turhan ile ilgili gerçekleri de ortaya çıkaracaktır.

Kemal Sunal'ın oynadığı Sosyete Şaban filminin konusu nedir? Oyuncuları kimler ve film nerede çekildi? Kemal Sunal'ın oynadığı Sosyete Şaban filminin konusu nedir? Oyuncuları kimler ve film nerede çekildi?

Ana Kurban Can Kurban filmi nerede çekildi?

Ana Kurban Can Kurban filmi Isparta’nın Eğirdir ilçesinde çekildi. Filmin çekimleri için Isparta merkezine 34 kilometre mesafede bulunan Eğirdir ilçesinin farklı noktalarında ve bölgelerinde çekim setleri kurularak çekimler tamamlandı.

Filmin bazı sahneleri ise Höyük’te çekilmiştir. Isparta şehrine bağlı olan ve Eğirdir Gölü kıyısında yer alan Eğirdir ilçesinde çekimler tamamlanarak film gösterime girmiş ve büyük ilgi görmüştür.

Ana Kurban Can Kurban filmi ne zaman çekildi?

Film 1975 yılında çekilmiştir.

Ana Kurban Can Kurban filmi oyuncuları

  • Fatma Girik
  • Ahmet Mekin
  • Hülya Şengül
  • Ekrem Gökkaya
  • Ahmet Arkan

Ana Kurban Can Kurban filminin yönetmeni kim?

Filmin yönetmeni Fevzi Tuna'dır

Kaynak: Haber-Hatice Zeybek