Türkiye’nin önde gelen holdinglerinden Altınbaş Holding’in sahibi olan aile, başarılarıyla olduğu kadar son zamanlarda Türkiye magazinin de gündeminde! Yalı Çapkını’nda geçen hikâye ile benzerlik gösteren Altınbaş ailesi kimdir, sizin için cevapladık...

altinbas-ailesi

Altınbaş Ailesi Kimdir? Altınbaş Kuyumculuk Ailesi Nasıl Büyümüştür?

Türkiye'nin sayılı zenginlerinden olan Altınbaş ailesi hikâyesi herkes tarafından merak edilmektedir. Özellikle ailenin başarı hikâyesi dikkat çekiyor. “Altınbaş Ailesi kimdir?” Sorusunun cevabını sizler için derledik. İşte, detaylar…

Altınbaş ailesi, Türkiye'nin en köklü iş ailelerinden biridir. Ailenin temelleri, 1923 yılında Gaziantep'te çiftçi bir ailenin çocuğu olarak dünyaya gelen Mehmet Altınbaş tarafından atılmıştır.

Mehmet Altınbaş, 10 yaşında kömür alıp satarak ticaret hayatına başlamıştır. 1950'li yıllarda Gaziantep'te ziynet ve takı toptan alım satım işine girişmiştir.

Mehmet Altınbaş'ın çocukları, aile şirketini büyütmek ve geliştirmek için büyük çaba sarf etmişlerdir. Mehmet Altınbaş, 1975 yılında Altınbaş mücevherat perakende sektörüne girmiştir.

1996 yılında ise medyaya reklam vermesiyle, kuyumculuk sektöründe ilk reklam veren firma olma özelliği taşımaktadır. Aynı zamanda Altınbaş kuyumculuk, Türkiye kuyumculuk sektöründe bayilik sistemini ilk kuran firma olarak bilinmektedir.

Günümüzde Altınbaş Holding, enerji, finans, mücevherat, lojistik ve eğitim alanlarında faaliyet gösteren bir holdingtir.

Altınbaş Holding, Türkiye'nin en değerli markalarından biri olarak kabul edilmektedir.

Altınbaş ailesi soyağacı şu şekildedir:

Mehmet Altınbaş

  • İmam Altınbaş
  • Ali Altınbaş
  • Sofu Altınbaş
  • Nusret Altınbaş

İmam Altınbaş

  • Batuhan Altınbaş

Ali Altınbaş

  • Serdar Altınbaş
  • Fatoş Altınbaş

Mehmet Altınbaş Kimdir?

mehmet-altinbas

Mehmet Altınbaş, 1923 yılında Gaziantep'te dünyaya gelmiştir. Çiftçi bir ailenin çocuğu olan Mehmet Altınbaş, 10 yaşında kömür alıp satarak ticaret hayatına başlamıştır. 1950'li yıllarda Gaziantep'te ziynet ve takı toptan alım satım işine girmiştir.

Çalışkan ve azimli bir iş insanı olan Mehmet Altınbaş, Altınbaş kuyumculuk ailesini büyütmek ve geliştirmek için büyük çaba sarf etmiştir.

1975 yılında Altınbaş mücevherat perakende sektörüne hızlı bir giriş yapmıştır.

1996 yılında ulusal medyada yer alan reklamlarıyla, kuyumculuk sektöründe ilk reklam veren firma olmuştur ve aynı zamanda da 1997 yılında Türkiye kuyumculuk sektöründe bayilik sistemini ilk kuran firma olmuştur.

Diren Polatoğulları Kimdir? Yalı Çapkını'nın Kazım Ağası Nereli, Kaç Yaşında? Diren Polatoğulları Kimdir? Yalı Çapkını'nın Kazım Ağası Nereli, Kaç Yaşında?

Mehmet Altınbaş, 2003 yılında hayatını kaybetmiştir.

Altınbaş ailesi çocukları ise şu şekildedir:

İmam Altınbaş Kimdir?

imam-altinbas-kimdir

İmam Altınbaş, 1965 yılında Gaziantep'te dünyaya geldi. İmam Altınbaş, İstanbul Teknik Üniversitesi'nde İnşaat Mühendisliği okudu.

İmam Altınbaş, 1985 yılında aile şirketinde çalışmaya başladı. 1998 yılında Altınbaş Holding Yönetim Kurulu Başkanı oldu. İmam Altınbaş, Altınbaş Holding'in büyümesinde ve gelişmesinde önemli rol oynadı.

Ali Altınbaş Kimdir?

ali-altinbas

Ali Altınbaş, Mehmet Altınbaş'ın diğer oğludur. 1967 yılında Gaziantep'te dünyaya gelen Ali Altınbaş, İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi mezundur.

Ali Altınbaş, 1990 yılında aile şirketinde çalışmaya başladı. 2004 yılında Altınbaş Holding Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı oldu. Ali Altınbaş, Altınbaş Holding'in yurtdışı yatırımlarında önemli rol oynadı.

Sofu Altınbaş Kimdir?

sofu-altinbas

Sofu Altınbaş, 1962 yılında Araban'da doğdu. İlk ve orta öğrenimini Gaziantep'te tamamladı. İş hayatına, babası Mehmet Altınbaş'ın liderliğinde önemli başarılara imza atan bir ailede yetişmiştir.

1970'li yıllarda, babasının Kuzey Kıbrıs'ın Lefkoşa şehrinde altın ticaretine başlamasıyla birlikte Sofu Altınbaş da iş dünyasına adım atmıştır.

Merak Konusu: Yalı Çapkını Altınbaş Ailesi Mi?

altinbas-ailesi-yali-capkini

“Altınbaş Ailesi Kimdir?” sorusunu cevapladık. Bu aile ilgili en merak edilen konulardan biri ise; Altınbaş ailesi Yalıçapkını dizisi ilişkisiydi.

Gülseren Budayıcıoğlu'nun aynı adlı romanından uyarlanan Yalı Çapkını dizisi, son dönemlerde oldukça popüler olmuştur. Bununla beraber bu ailenin gerçekte var olup olmadığı merak edilmeye başlamıştır.

Dizide İstanbul'un en köklü ailelerinden biri olan Korhan ailesinin hikayesini anlatıyor. Dizinin başrollerinde Çetin Tekindor, Mert Ramazan Demir ve Afra Saraçoğlu yer alıyor.

Dizinin yayınlanmaya başlamasından bu yana, izleyiciler arasında Korhan ailesinin gerçekte hangi aileye ait olduğuna dair bir merak oluşmuş durumda. Bazı izleyiciler, Korhan ailesinin Altınbaş ailesini temsil ettiğini düşünüyor.

Medyada yer alan iddialara göre, Yalı Çapkını dizisinde Korhan Ailesi'nin gerçekte Altınbaş Ailesini temsil ettiği söyleniyor.

Çetin Tekindor'un canlandırdığı Halis Ağa'nın Altınbaş Holding'in kurucusu Mehmet Altınbaş olduğuna dair iddialar bulunuyor. Ayrıca, dizide Halis Ağa'nın oğlu Orhan Korhan'ın da İmam Altınbaş olduğu ifade ediliyor.

Yalı Çapkınının hikayesi, Altınbaş ailesinin hikayesi ile benzerlik gösterse de aile tarafından buna yönelik bir açıklama yapılmamıştır.

Altınbaş ailesi kimdir sorusunun cevabını bulduktan sonra görüyoruz ki; aile ve dizi arasındaki benzerlik, sadece ailelerin iş hayatı ve memleketlerinin aynı olmasıdır.

Sıkça Sorulan Sorular

Altınbaş Ailesi kimdir hakkında diğer merak edilen sorular aşağıdaki gibidir:

Altınbaş Ailesi Nerede Oturuyor, Nerelidir?

Altınbaş ailesi kimdir ve ne iş yapar sorularının cevaplarının ardından ünlü ailenin nerede oturduğuna göz atalım.

Başarılı bir aile olan Altınbaş ailesi, İstanbul'da bulunan Hamlacı Yalısı’nda oturmaktadır. Ailenin merkezi, İstanbul'un Maslak semtinde bulunan Altınbaş Holding'in genel merkezidir. Aile üyelerinin çoğu, İstanbul'un farklı semtlerinde yaşamaktadır.

Altınbaş ailesi, Gazianteplidir. Ailenin kökleri, Gaziantep'in Araban ilçesine dayanmaktadır.

Altınbaş Ailesi Ne İş Yapar?

Altınbaş ailesi, mücevherat sektöründe faaliyet göstermektedir. Altınbaş Holding, Türkiye'nin en büyük mücevherat şirketlerinden biridir.

Sadece ziynet ve mücevher değil; aynı zamanda yıllar içerisinde lojistik eğitime kadar birçok sektörde başarıları ile yer almışlardır.

Altınbaş Ailesinin Gelinleri Nereli?

Kuyumcu Altınbaş ailesinin gelinleri de oldukça merak konusu olmuştur. En çok merak edilen sorulardan biri de “Altınbaş ailesinin gelinleri nereli?” sorusudur. Biz de sizler için araştırdık…

Altınbaş ailesinin gelinlerinin nereli olduğuna dair bilgiler aşağıdaki gibidir:

  • Nusret Altınbaşın eşi Hukukçu Ayşegül Altınbaş Almanya Aachen doğumludur.
  • Batuhan Altınbaş ile yakın zamanda dünya evine giren Ece Kask Altınbaş ise, ABD'li bir diplomat olan babasının görev yeri olan Türkiye'de doğdu. Annesi, ödüllü yazar ve gazeteci Elif Pisacane'dir. Ece Kask Altınbaş hem Amerika hem de Türkiye vatandaşıdır.

Altınbaş Ailesinin Serveti Nedir?

Altınbaş ailesi kimdir sorusundan sonra merak edilen bir diğer detay ise kuyumcu Altınbaş ailesinin servetidir.

Holdingin yurtiçinde 110, yurt dışında 20 konsept mağazası bulunmaktadır. Altınbaş kuyumculuk ailesi sürekli büyümeye devam eden global bir markadır.

Altınbaş ailesinin serveti, son yıllarda önemli bir artış göstermiştir. Bu artış, Altınbaş Holding'in uluslararası pazarlarda büyümesine ve yeni yatırımlar yapmasına dayanmaktadır. Altınbaş ailesinin serveti, Türkiye ekonomisine ve istihdamına önemli katkılar sağlamaktadır.

Kaynak: Hatice Zeybek