NBA'de Houston Rockets forması giyen milli basketbolcumuz Alperen Şengün bu sezon gösterdiği performans ile dikkatleri üzerine çekmeyi başarmış durumda.

Alperen Şengün takımı Houston Rockets'ın başarılı grafiğinde yeni takım arkadaşı Van Vleet ile birlikte en çok öne çıkan isim. Peki Alperen All-Star olur mu? İşte detaylar...

Alperen Şengün NBA All-Star olur mu? Alperen Şengün All-Star seçilir mi?

Alperen Şengün henüz 21 yaşında olmasına rağmen NBA'de parlamaya devam ediyor. Houston Rockets forması ile 3. sezonunu geçiren Şengün bu sezon başından beri bir All-Star performans sergiliyor desek yanlış olmaz.

İstatistik kağıdında her alanı doldurmayı başaran başarılı oyuncu hakkında özellikle NBA çevrelerince en sık sorulan soru Alperen All-Star olur mu? Sorusu olarak dikkat çekiyor.

Alperen'in All-Star olma şansı şuan oldukça yüksek olarak gösteriliyor. Birkaç gün önce oyuncuların bireysel performansları ile bu sezonki konumlarını değerlendiren bir yapay zeka programı Alperen'i NBA'in en iyi 14. oyuncusu olarak gösterdi.

Bu bize şöyle bir ışık tutabilir. Alperen Şengün 24 oyuncunun All-Star seçildiği bir durumda en iyi 14 oyuncudan biri olduğu için kesinlikle kendisine bu kadroda yer bulacaktır.

Alperen Şengün bu sezon başından beri 29 dakika ortalama süre alıyor. Oyuncumuz bu aldığı 29 dakikada 14.8 sayı ve 9 ribaund ortalamaları ile performans gösteriyor. Alperen bu istatistiklerinin yanı sıra maç başı 4 asistte yaparak adeta bir Jokic klonu olduğunu bir kez daha bizlere kanıtlıyor.

Deniz Tarağı yemek caiz mi? Deniz Tarağı yemek caiz mi?

NBA 2024 All-Star mücadelesi 18 Şubat 2024 tarihinde gerçekleştirilecek. İndiana ev sahipliğinde düzenlenecek olan etkinlikte Alperen Şengün All-Star final gecesi etkinliğinde yer alırsa, Mehmet Okur'un ardından bu başarıyı gösteren 2. Türk basketbolcu olarak tarihe adını altın harflerle yazdıracak.

Kaynak: Enes Kocatürk-Abdullah Akar