Manisa Büyükşehir Belediyesi Mezarlıklar Dairesi Başkanı Aydoğan İra, Alaşehir ilçesinde mezarlıkların güvenliğinin sağlanması amacıyla himaye tel çit çalışması yapılan mahalle mezarlıkları ile çevre duvarı yapılan merkez mezarlığında incelemelerde bulundu. İra, mezarlık güvenliği noktasında çalışmalarına devam edeceklerini söyledi.  

Alaşehir’in Mezarlıkları Büyükşehir’le Güvenli Hale Getiriliyor (3)

Manisa Büyükşehir Belediyesi Mezarlıklar Dairesi Başkanı Aydoğan İra, Mezarlıklar Bakım Onarım Şube Müdürü Gözde Koç ve teknik ekipleriyle birlikte Alaşehir ilçesini ziyaret ederek; Gümüşçay, Sarıpınar, Narlıdere Mahalle mezarlıkları ile merkez mezarlığında incelemelerde bulundu. Program kapsamında ilk olarak Gümüşçay Mahalle Mezarlığında tamamlanan tel çit çalışmaları incelendi. İncelemelere, Gümüşçay Mahallesi Muhtarı Şahin Coşkun da katıldı. Yapılan himaye tel çit çalışmasının önemine değinen Mahalle Muhtarı Coşkun, Başkan Cengiz Ergün’e ve ekiplerine teşekkür etti. 

Alaşehir’in Mezarlıkları Büyükşehir’le Güvenli Hale Getiriliyor (1)

Sarıpınar Mezarlığı Güvenli Hale Geldi

Gümüşçay Mahalle Mezarlığının ardından Mezarlıklar Dairesi Başkanı Aydoğan İra ve beraberindekiler, Sarıpınar Mahallesi’ni ziyaret etti. Mahalle Muhtarı Gürkan Kırbaş tarafından karşılanan Büyükşehir heyeti, himaye tel çit çalışmasıyla güvenli hale getirilen mahalle mezarlığında inceleme gerçekleştirdi.

Muhtar Kırbaş, mezarlığın güvenliği noktasında yapılan himaye tel çit çalışmasının mahalle halkını mutlu ettiğini belirterek, teşekkürlerini dile getirdi.

Narlıdere Mezarlığı’nda da Tel Çit Çalışması Tamamlandı 

Mezarlıklar Dairesi Başkanı Aydoğan İra, ilçeye bağlı Narlıdere Mahalle Mezarlığında tamamlanan himaye tel çit çalışmasını da inceledi. Mahalle Muhtarı Sinan Bahçalı, yapılan çalışmalar nedeniyle Büyükşehir Belediyesi ekiplerine ve Başkan Cengiz Ergün’e teşekkür etti.

Halk otobüsleri kooperatifinden Başkan Ergün'e destek teşekkürü Halk otobüsleri kooperatifinden Başkan Ergün'e destek teşekkürü

Çalışmalar Devam Edecek

Büyükşehir heyeti, çevre duvar yapım çalışması tamamlanan merkez mezarlığı ve gasilhane hizmet binasında da incelemelerde bulundu. Mezarlıkların güvenli hale gelmesi için program kapsamında faaliyetlerini sürdürdüklerini belirten Mezarlıklar Dairesi Başkanı Aydoğan İra, mezarlıkların güvenliği, bakımı, onarımı ve temizliği noktasında çalışmalarına devam edeceklerini söyledi. 

Kaynak: İHA