Maden Aramasına Bilir Kişi İncelemesi Yapıldı Maden Aramasına Bilir Kişi İncelemesi Yapıldı

Alaşehir’de sokak köpekleri özellikle Tepeköy ve Baklacı Mahallesi mevkiilerinde risk oluşturuyor. Sokağa bırakılan köpeklerin aniden yola fırlamaları kazaları beraberinde getiriyor.

Havanın karardığı saatlerde seyir halinde olan sürücülerin daha dikkatli ve yavaş seyretmeleri gerekiyor. Çevre köylerde yaşayanlar domuz sürüleri ve sokak köpeklerinden haberdar oldukları için araç kullanırken tedbirli davranıyorlar.

Ancak bölgeye yabancı olan diğer sürücüler tehlikeden haberdar olmadıkları için bu güzergâhda hız yapıyor ve önlerine aniden çıkan köpek veya domuza çarparak kaza yapıyorlar.

alaşehirde köpek dehşeti

İLÇE MERKEZİNDE MOTOSİKLET KAZASINA NEDEN OLDU 

Geçtiğimiz günlerde yola aniden fırlayan sokak köpekleri Kurtuluş Mahallesi Adnan Menderes Caddesi üzerinde motosiklet kazasına neden oldu. S.Ö.(42) yönetimindeki motosiklet seyir halindeyken bir anda yola fırlayan sokak köpeği ile karşı karşıya kaldı.

Köpeğin motosikletin altında kalmasını engellemek için ani fren yapan sürücü dengesini kaybederek düştü. Sürücü, kazada yola savrularak metrelerce sürüklendi. Yaralanan motosiklet sürücüsü ambulansla hastaneye kaldırıldı.

OTOMOBİL ŞARAMPOLE DEVRİLDİ 

Sokak köpekleri ilçe genelinde çok sayıda kazaya neden olurken kazanın son adresi Tepeköy Mahallesi oldu. Geçtiğimiz günlerde Işıklar Mahallesi'nden Alaşehir istikametine gitmekte olan aracın önüne atlayan köpek kazaya neden oldu.

Sürücünün köpeğe çarpmamak için ani manevra yapması sonucu otomobil bağlık alana uçtu. Meydana gelen kazada can kaybı veya yaralanma yaşanmazken araçta maddi hasar meydana geldi. 

Vatandaşlar yetkililerin bir an önce önlem almasını isterken, meydana gelen kazalarda hem hem sokak hayvanlarına üzüldüklerini, hem de olası kazalarda can güvenliği olmadığı için araç sürücülerini düşündüklerini belirttiler.

Kaynak: Haber Merkezi