Manisa'nın Alaşehir İlçesindeki Uluslararası Kültür, Sanat ve Üzüm Festivali'nde düzenlenen "Üzüm Lezzetleri Yarışması" renkli anlara sahne oldu.

“Üzüm Lezzetleri Yarışması”, Manisa’nın Alaşehir ilçesinde devam eden 5. Uluslararası Kültür, Sanat ve Üzüm Festivali’nin renkli etkinliklerinden biri oldu. Üzümle yapılan lezzetli tariflerin yarıştığı etkinlikte jüri üyeleri Yaşar Çataldere, Ferhat Kabataş, Hüseyin Korkmaz, Esra Gizem Güngör, Hacer Karagöz ve Ayla Sevimli’ydi. Yarışma hem izleyicilerin hem de jüri üyelerinin beğenisini kazandı.

Yarışmada yemekler lezzet, görünüş ve emek üzerinden değerlendirildi. Ümran Yeşil 53 puanla birinci, Zehra Eriş 52 puanla ikinci ve Seçil Özdemir 49 puanla üçüncü oldu.

Yarışmadan sonra açıklama yapan Alaşehir Belediye Başkanı Ahmet Öküzcüoğlu, "Bu yıl üzüm festivalinde üzümlü lezzetler yarışması düzenledik. Birbirinden lezzetli tatlı, tuzlu, etlisine kadar ürünlerimiz yarıştı. Kadınlarımız sergiledikleri ürünleriyle hem sunumuyla, hem tadıyla kıyasıya yarıştılar. Amacımız sultaniye üzümün hak ettiği yere ulaşması ve onun katma değerli ürünlerin içerisinde yer almasının sağlanması. Bu tür çalışmalarla inşallah sultaniye üzümü tüm lezzetlerin arasında tat vermeye devam edecek" dedi.

Osmanlı mirası Ayvacık Halıları yok olmamak için savaşıyor Osmanlı mirası Ayvacık Halıları yok olmamak için savaşıyor

Yarışma sonunda birinciye yarım, ikinciye çeyrek, üçüncüye gram altın verilirken, yarışmaya katılanların tümüne içerisinde çeşitli hediyeler bulunan birer çanta hediye edildi.

Kaynak: İHA