Akhisar ilçesinde, Hacıishak Mahallesi Alt Eylül Okulu ışıklar mevkiinde bulunan bir markette bugün saat 03.00 sıralarında gerçekleşen soygun girişimi sonucu, S.A. (51) isimli şüpheli şahıs suçüstü yakalandı ve daha sonra gözaltına alındı. Olay, marketin giriş kapısı camını kırarak içeri giren S.A. tarafından gerçekleştirildi.
Market içerisinden 3 adet Petek marka 2 kiloluk şeker, 5 adet 1 kiloluk Çaykur Rize marka çay, 1 adet Ofçay marka 1 kiloluk çayın çalındığı olayda şahıs, suçüstü yakalandı. Ancak şüpheli şahıs, elinde bulunan tek atımlık el yapımı silahla olayı gözlemleyen vatandaşlara ve görevli polislere tehdit etti.


Polis ekipleri olay yerine ulaştığında şüpheliyi etkisiz hale getirerek gözaltına aldı. Şüpheli şahsın silahı da emniyet güçleri tarafından muhafaza altına alındı. Akhisar İlçe Emniyet Müdürlüğü'ndeki işlemlerinin ardından S.A. Akhisar Cumhuriyet Başsavcılığının talimatları doğrultusunda mahkemeye sevk edildi.

Manisa'da, 1'i kadın3 ceset bulundu Manisa'da, 1'i kadın3 ceset bulundu


Mahkeme kararıyla S.A., tutuklanarak cezaevine gönderildi. Akhisar ilçesinde gerçekleşen bu olayın ardından güvenlik güçleri, halkın huzur ve güvenliğini sağlama konusundaki kararlılıklarını bir kez daha göstermiş oldu.

Kaynak: Haber: Pınar Gezici-Hatice Zeybek