Akhisar'da siyasi kulislerin hareketlendiği bir gelişme yaşandı. Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Akhisar Kadın Kolları Başkanı Fatma Celebci, görevinden istifa ettiğini duyurdu.

Sosyal medya üzerinden yaptığı duygusal açıklamada, yaşadığı üzüntüyü ve yorgunluğu dile getiren Celebci, CHP Genel Başkanı Özgür Özel'in kısa süre önce gerçekleştirdiği Manisa ziyareti sırasında Belediye Başkanı tarafından kendisine gösterilen tepkinin ve ilçe başkanının tutumlarının istifa kararında etkili olduğunu belirtti.

CHP Akhisar Kadın Kolları Başkanı Fatma Celebci istifasını verdiğini açıkladı. Sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, “Yaramın nerede olduğunu bilmiyorum. Yalnız bir yerlerim çok çok çok acıyor…! Hem saatlerce konuşabilecek kadar doluyum, hem de tek bir söz söyleyemeyecek kadar üzgün ve yorgun...İnsanın insana verdiği zararı hiç bir canlı vermemiştir.. ifadelerine yer vermiştir.

Fatma Celebci CHP Kadın Kolları Başkanlığından istifa ettiğini açıkladı. Cebeci istifa açıklamsında şu ifadelere yer verdi;

Şubat 2020 Tarihinden itibaren Cumhuriyet Halk partisi Akhisar İl Kadın Kolları Başkanlığı görevini yapmaktayım. Görev sürem boyunca parti ilkeleri ve tüzüğüne uygun olarak,partimin iktidar olması için gece gündüz çalıştım.

2019 Yılı yerel seçimlerinde Akhisar Belediye başkanlığını Cumhuriyet Halk Partisi kazanması için mevcut Belediye Başkanı Besim DUTLULU ile birlikte çalışarak partimizin kazanmasını sağladık.

Bu Çalışmalar sırasında kendisiyle herhangi bir sorun yaşamadık.

Genel Başkanımız Sayın Özgür Özel'in 06.11.2023 Tarihinde Manisa ilimize yaptığı ziyaret sırasında platformda tüm seçilmişler ve basın önünde şahsıma yaptığı sözlü ve fiili davranışı ne partimin kadın kolları kimliğimle ,ne de bir kadın olarak asla kabul edemem. Ayrıca bir partilinin bir partiliye kin ve nefret içinde olması ,ötekileştirme için bu kadar caba göstermesi de oldukça düşündürücüdür.

Ne yazık ki sözün söylendiği alan da partimi basın önünde tartışmaya açmamak ve,birlik beraberlik görüntümüzü bozmamak için cevap vermedim.

Bu süreçte beni bu konuyla ilgili aramayan Akhisar İlçe Başkanı Hayriye HACET ve Belediye Başkanı Besim Dutlulu ile çalışmam mümkün değildir.

Akhisar jandarmasından şehit ve gazi çocuklarına özel ilgi Akhisar jandarmasından şehit ve gazi çocuklarına özel ilgi

13.11.2023 Tarihi itibarıyla sürdürmekte olduğum Akhisar ilçe Kadın Kolları Başkanlığı görevimden istifa ediyorum.

Gereğinin yapılmasını arz ederim.

Sevgi ve Saygılarımla” dedi.

Kaynak: Pınar Gezici-Hatice Zeybek