Brent petrolün varil fiyatı 80 dolara kadar gerilemişti. Düşüşün etkisiyle motorin fiyatlarına indirim gelmesi gündemde. 13 Kasım Pazartesi gecesinden itibaren geçerli olacağı öğrenilenindirime göre; motorinin litre fiyatı1 lira 64 kuruş aşağıya gelecek.

Özkan Mamati kimdir? Ne iş yapıyor? Aslen nereli? Hayati İnanç hakkında ne söyledi? Özkan Mamati kimdir? Ne iş yapıyor? Aslen nereli? Hayati İnanç hakkında ne söyledi?

Petrol fiyatlarındaki düşüş eğilimi devam ediyor ve bu, özellikle benzin ve mazot gibi akaryakıt ürünlerinin fiyatları üzerinde belirleyici bir rol oynuyor. Brent petrolün varil fiyatı son olarak uluslararası piyasalarda 80.42 dolar seviyelerinden işlem görüyor.

13 Kasım'da indirim geliyor

Sektör içerisinden alınan bilgilere göre, 13 Kasım Pazartesi gecesinden itibaren geçerli olmak üzere motorinin litre fiyatına 1 lira 64 kuruş indirim gelecek. Benzin fiyatlarında ise herhangi bir değişiklik beklenmiyor.

İndirim sonrasında fiyatlar nasıl olacak?

İndirimle sonrasında motorinin litre fiyatı yaklaşık olarak İstanbul’da 36.38 TL’ye, Ankara’da 36.96 TL’ye, İzmir’de 37.14 TL’ye inecek.

Benzinin litre fiyatı ortalama İstanbul’da 34.55 TL, Ankara’da 35.20 TL, İzmir’de 35.31 TL seviyesinde seyrediyor.

Kaynak: Haber Merkezi