Sosyal medyada, İstanbul Milletvekili Sena Nur Çelik’in esnaf ziyaretleri sırasında bir dükkan sahibinin kendisine tepki gösterip mağazasına almadığı ve bu yüzden gözaltına alındığı iddia edilen bir video yayıldı. Ancak, bu iddiaların doğru olmadığı belirlendi. X (önceden Twitter olarak bilinir) kullanıcıları tarafından paylaşılan ve ses kaydı içermeyen güvenlik kamerası görüntüsü, sosyal medyada tartışmalara neden oldu.

Malatya'da bir deprem daha! Malatya'da bir deprem daha!

Görüntülerde, İstanbul Milletvekili Sena Nur Çelik ve beraberindekilerin esnaf ziyareti yaparken, bir işletme sahibinin içeri girmelerine izin vermemesi yer alıyor. Bazı kullanıcılar, “AK Parti Milletvekili Sena Çelik, Sultangazi’de dükkanına almadığı için Esra Güneş isimli esnafı gözaltına aldırdı. CHP Sultangazi adayı Ferhat Epözdemir, Güneş’i ziyaret edip geçmiş olsun dileklerini iletti.” şeklinde yorumlar ekleyerek videoyu paylaştılar. Peki, Esra Güneş kimdir? İşte ayrıntılar...

Esra Güneş kimdir?

Yerel seçimler için son hazırlıklarını yapan siyasi partiler, seçim kampanyalarının final aşamasına geldi. Seçmenler yarın, belediye başkanlarını belirlemek üzere oy kullanacaklar. İstanbul gibi kritik bölgelerdeki seçim yarışları sırasında gergin anlar yaşandı. Sultangazi’de, bir kadın esnafın dükkanına girmesine izin vermediği AKP İstanbul Milletvekili Sena Nur Çelik, kadını zorla gözaltına aldırdı.

Gelinlik mağazası sahibi Esra Güneş, yaşananlar karşısında şaşkına döndü ve polis merkezinde gereksiz yere saatlerce tutulduğunu ifade etti. Güneş, polis tarafından kendisine ‘işlemin uzun süreceği ve ifadesinin alınacağı’ söylendiğini aktardı. Güneş, “Benim yanımda başka bir vardı onu nöbetçi savcıya sevk ettiler, beni beklettiler. Bana burada bizimle misafirsiniz dediler” CHP Sultangazi Belediye Başkan Adayı Ferhat Epözdemir, Güneş’i ziyaret ederek geçmiş olsun dileklerini iletti.

Kaynak: Haber Merkezi