Manisa Büyükşehir Belediyesi ve Ahmetli Belediyesi işbirliğinde yapımı gerçekleştirilecek olan 27 metre uzunluğunda 3 açıklıklı betonarme menfez köprünün yapım çalışmaları başladı. Yaklaşık 2 hafta içerisinde beton işlerinin biteceği köprü, yaklaşık 1 ay sonra da vatandaşların kullanımına sunulacak. Gerçekleştirilen çalışma, mahalle muhtarları ve vatandaşlar tarafından da memnuniyetle karşılandı. 

Büyükşehir ve Ahmetli Belediyesi İşbirliğinde Köprü Yapımına Başlandı (7)_1280x720

Meteoroloji 5 İl ve Çevresini uyardı Meteoroloji 5 İl ve Çevresini uyardı

Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün ile Ahmetli Belediye Başkanı Ahmet Alhan imzaladığı protokol çerçevesinde, Ahmetli’de yapımı gerçekleştirilecek olan 27 metre uzunluğunda 3 açıklıklı betonarme menfez köprünün çalışmaları başladı. Ahmetli Belediyesi’nin yapımını gerçekleştireceği menfez imalatı için Manisa Büyükşehir Belediyesi de menfeze ait giderlerin yüzde 50’sini karşılayacak. Manisa Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Ali Öztozlu, Ahmetli Belediye Başkanı Ahmet Alhan, Yol Yapım, Bakım ve Onarım Dairesi Başkanı Kurtuluş Kuruçay, Şube Müdürleri ve Mahalle muhtarları ile birlikte çalışmaları yerinde inceledi. Çalışmalar hakkında mahalle muhtarları ve vatandaşlara bilgi veren Genel Sekreter Yardımcısı Ali Öztozlu ve Belediye Başkanı Ahmet Alhan, köprünün ilçeye halkına hayırlı olmasını temenni etti. 

Cengiz Ergün Başta Olmak Üzere Emeği Geçenlere Teşekkür Ediyorum

Köprünün ilçe için olmazsa olmaz denilebilecek bir çalışma olduğunu söyleyen Ahmetli Belediye Başkanı Ahmet Alhan, “Yakınımızda Anadolu Lisesi var. Öğrencilerimizin yoğun olarak kullandığı bir bölge. Daha önceden burada konut yoktu. İhtiyaçta çok fazla yoktu. Şimdi burada yeni konutlar yapıldı. Nüfus da yoğunlaşınca burada köprüye ihtiyaç oldu. Yapılacak köprü ulaşımı da kolaylaştırmış olacak. 30 gün sonra üzerinden vasıtalar geçmeye başlayacak. Başta Büyükşehir Belediye Başkanımız Cengiz Ergün olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı. 

Ahmetli Halkına Hayırlı Olsun 

Manisa Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Ali Öztozlu ise, “Ahmetli Belediyesi ile beraber Ahmetli halkına sunacağımız eser arkamızda duruyor. Ahmetli Belediye Başkanımız Ahmet Alhan, Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Cengiz Ergün’e konuyu ilettiğinde Başkanımız ivedilikle ihalesinin yapılması talimatını verdi.  Resmi prosedür ve DSİ onayları alındıktan sonra ihalesini gerçekleştirdik. 15 gün içerisinde beton işlerinin biteceği ve 1 ay sonra vatandaşlarımızın kullanımına hazır hale gelecek olan köprü, Ahmetli halkımız için çok büyük önem arz eden bir proje. Şimdiden Ahmetlili vatandaşlarımıza hayırlı uğurlu olmasını diliyorum” dedi. 

aydın polis (1)

Cengiz Başkan’dan ve Ahmet Başkan’dan Allah Razı Olsun

Güldede Mahalle Muhtarı Recep Mercan da çalışmadan duyduğu mutluluğu ifade etti. Muhtar Mercan, “Kepçenin ilk vurulduğu günden itibaren bende yüksek bir gurur ve heyecan var. Burada daha önce kullanılan köprü tehlike arz ediyor. Böyle bir hizmet gelince ben de dahil olmak üzere birçok kişi söyleyecek kelime bulamaz. Bu mutluluk için cümle bulmak zor. Sebep olanlarda, emeği geçenlerden, katkıda bulunanlardan, özellikle Cengiz Başkan’dan ve Ahmet Başkan’dan Allah razı olsun” diye konuştu. 

Büyükşehir ve Ahmetli Belediyesi İşbirliğinde Köprü Yapımına Başlandı (15)_1280x853

Kaynak: Haber Merkezi