Manisa'nın Ahmetli ilçesinde, Turgutlu Narkotik Suçlarla Mücadele Grup Amirliği ekiplerince, Manisa Celal Bayar Üniversitesi Ahmetli Meslek Yüksek Okulu öğrencilerinin bulunduğu yaklaşık 150 kişiye uyuşturucu ile mücadele farkındalık ve bilgilendirme faaliyetlerini içeren seminer düzenlendi.

uyuşturucu ve şiddet semineri (3)

İlk ödemeler yatırıldı ikinci taksit ödemeleri ne zaman yatırılacak ? İlk ödemeler yatırıldı ikinci taksit ödemeleri ne zaman yatırılacak ?


Seminerde, uyuşturucunun zararları, uyuşturucu ile mücadelede hukuki süreç, uyuşturucu bağımlılığından kurtulma yolları gibi konular ele alındı. Öğrenciler, uyuşturucu ile mücadele konusunda bilgilendirildi ve broşürler dağıtıldı.

Ayrıca, seminerin ardından açılan stantta, kadına karşı şiddetle mücadelede farkındalık eğitimi kapsamında KADES ve Kadına El KALKAMAZ konularında bilgilendirme ve broşür dağıtımı yapıldı.

uyuşturucu ve şiddet semineri (1)

Seminerde konuşan Turgutlu Narkotik Suçlarla Mücadele Grup Amirliğinden bir yetkili, "Uyuşturucu, insanlığın ve toplumların en büyük sorunlarından biridir. Uyuşturucu ile mücadelede en önemli unsur farkındalıktır. Bu seminerde, öğrencilerimizi uyuşturucu ile mücadele konusunda bilgilendirmek ve farkındalık oluşturmak istedik. Ayrıca, kadına karşı şiddetle mücadelede de farkındalık oluşturmak için stant açtık. Bu konuda da vatandaşlarımızı bilgilendirmek ve farkındalık oluşturmak için çalışmalarımızı sürdüreceğiz" dedi.

Seminer, öğrencilerin sorularıyla sona erdi.

HABER:SERKAN ÖZCAN