Hatay’da yağışlar felakete dönüştü, metrekareye 75 kg yağış düştü Hatay’da yağışlar felakete dönüştü, metrekareye 75 kg yağış düştü

Manisa Büyükşehir Belediyesi ve Ahmetli Belediyesi arasında Ahmetli Çayı üzerinde yapılacak olan menfez tipi dere geçiş yapısı inşa edilmesi noktasında protokol imzaladı.

Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün ve Ahmetli Belediye Başkanı Ahmet Alhan, Ahmetli Çayı üzerinde menfez tipi dere geçiş yapısı inşa etmek için protokol imzaladılar. Bu proje, yaklaşık 27 metre uzunluğunda 3 açıklıklı betonarme bir menfezden oluşacak. Menfezin maliyetinin yarısı Manisa Büyükşehir Belediyesi tarafından, diğer yarısı ise Ahmetli Belediyesi tarafından karşılanacak. Menfezin yapımını Ahmetli Belediyesi üstlenecek. Başkan Ergün, protokolü imzalarken, “Hayırlı uğurlu olsun. Köprüyü yapıyoruz. Esas vesile olan sensin. İlçemiz için hayırlı olsun. Önemli olan vatandaşa hizmet” dedi.

Ahmetli Belediye Başkanı Ahmet Alhan, “Öncelikle Büyükşehir Belediye Başkanımız Cengiz Ergün’e çok teşekkür ediyoruz. Yıllardır beklediğimiz, Güldede Mahallesi’nin de istemiş olduğu bir köprüydü. Orada Anadolu Lisesi var. Çocuklar demiryolunun üzerinden gidip geliyorlardı. Bu durum da tehlike arz ediyordu. Hayırlı bir hizmete vesile oldular. İnşallah hayırlı olur” ifadelerini kullandı.

Kaynak: Haber Merkezi