Adalet ve Kalkınma Partisi (AKP) tarafından 2023 yılında milletvekili adayı olarak gösterilen fakat seçilemeyen Ahmet Şanlı kimdir sorusuna cevap veriyoruz… 

Ahmet Şanlı Kimdir Nerelidir?

Ahmet Şanlı kimdir kaç yaşında nereli Ahmet Şanlı hangi partiden milletvekili oldu mu (1)

Sosyal medyadaki paylaşımları ve adaylığı ile adından söz ettiren Ahmet Şanlı’nın hayatı, kariyeri ve faaliyetleri hakkında edindiğimiz bilgileri paylaştık. 

İstanbul’da yaşayan Ahmet Şanlı’nın 33 yaşında olduğu bilinse de kendisinin kişisel ve özel hayatıyla ilgili kesin bilgiler bulunmamaktadır.

Avukat olduğu bilinen Ahmet Şanlı, 2009 yılında İstanbul’da kurulan Şanlı Hukuk Bürosu’nun kurucusu ve ortağıdır. Bu büroda ticari hukuk, idari hukuk, yatırım hukuku, gayrimenkul hukuku ve dava takibi gibi alanlarda hizmet vermektedir.
Şanlı’nın paylaştığı bilgiler arasında sosyoloji, ilahiyat ve sanayi politikaları alanında çalışmalar yaptığı da yer almaktadır. 

Ahmet Şanlı Hangi Partiden Aday Oldu?

Ahmet Sanli Kimdir 2

Ahmet Şanlı, 2023 yılındaki genel seçimlerde AK Parti’den milletvekili adayı olmuştur.

Ahmet Şanlı Milletvekili Oldu Mu?

Ahmet Şanlı, 2023 yılında AK Parti’den milletvekili adayı olmuş ancak seçilememiştir.

Ahmet Şanlı Mesleği Ne?

Ahmet Sanli Kimdir 3

Aslen avukat olan ve bir avukatlık bürosu da bulunan Ahmet Şanlı’nın sosyal medya platformlarındaki ‘hakkında’ kısmında güncel olarak ‘Sanayi Politikaları Uzmanı’ yazmaktadır. 

Instagram’da 530 bin, X’de 49 bin, Youtube’da ise 37 binden fazla takipçisi bulunmaktadır. Özellikle Youtube’da sokak röportajları ile gündeme gelmiştir. Bu kesitleri Instagram hesabında da paylaşmaktadır. 

Şanlı Hukuk Bürosu'ndan Uluslararası Hizmet...

Ahmet Sanli Kimdir

2009 yılında kurulan Ahmet Şanlı hukuk bürosu, tecrübeli ve genç kadrosu ile kendilerine danışan müvekkillere en iyi hizmeti vermeyi amaçlıyor. 

Avukatlık meslek ilkeleri doğrultusunda en doğru hukuki çözümü sunuyorlar. Şanlı Hukuk Bürosu aynı zamanda Düsseldorf, Frankfurt ve Ankara’da çözüm ortaklarıyla uluslararası hizmet de veriyor. 

Entry time expired ne demek? Anlamı ne? Entry time expired ne demek? Anlamı ne?

Bu sayede İngilizce ve Almanca dillerinde de danışmanlık verebiliyorlar. 

Tecrübeli ekip ise farklı hukuki alanlarda uzmanlaşmış hem yerel hem de uluslararası mevzuata hâkim olan avukatlardan oluşmaktadır. 

Şanlı Hukuk Bürosu’nun misyonu ise Türkiye’de ve dünyada hukukun üstünlüğünü sağlamak ve hukuki bilincin gelişmesine katkıda bulunmaktır. Büro, hukukun evrensel ilkelerine saygılı ve toplumsal sorumluluk sahibi bir kurum olarak faaliyet göstermektedir. Büro, aynı zamanda sosyal sorumluluk projelerine de destek vermektedir.

2023 Türkiye Genel Seçimlerinde İstanbul 3.Bölge AK Parti Milletvekili Aday Adayı olarak gösterilen Ahmet Şanlı, meclise girememiştir. Merak edilen isim hakkında sosyal medyadaki paylaşımlarından fazla bilgi bulunmamaktadır.

Kaç yaşında ve nereli olduğu tam olarak bilinmese de Ahmet Şanlı’nın güncel olarak yaşamını İstanbul’da sürdürdüğü bilinmektedir. 

Aktif olarak avukatlığa devam edip etmediği hakkında net bir bilgimiz bulunmuyor. Fakat X adlı sosyal medya platformundaki hakkında kısmında kendisini sosyolog, ilahiyatçı, hukukçu ve sanayi politikaları uzmanı olarak tanıttığını söyleyebiliriz. 

Kaynak: Hatice Zeybek