AKP’nin Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı adayı Ahmet Metin Genç, Trabzonspor ile Fenerbahçe arasındaki maç sonrası gerçekleşen olaylar hakkında açıklama yaptı. Ayrıca, Fenerbahçe Kulübü Başkanı Ali Koç’un ligden çekilme ile ilgili yaptığı açıklamalara da değinerek, konu hakkındaki düşüncelerini ifade etti. Ali Koç'un açıklamalarına karşılık olarak Ahmet Metin Genç'in açıklamaları merak ediliyor.  Ahmet Metin Genç Fenerbahçeye ne dedi? İşte tüm detaylarıyla haberimzide açıkladık...

Ahmet Metin Genç hangi partili?

Ahmet Metin Genç'in hangi partili olduğu merak konusu oldu. Metin Genç ak partili olduğu bilinmektedir. 2001’de Adalet ve Kalkınma Partisi’nin (AK Parti) kuruluş çalışmalarına katıldı ve Trabzon’da partinin kurucu il yönetiminde yer aldı. 2002’de AK Parti Trabzon İl Başkanı olarak seçildi. 2004’te AK Parti Genel Merkezi tarafından yeniden İl Başkanlığı görevine getirilen Genç, 2006 ve 2009 yıllarındaki kongrelerde bu göreve tekrar seçildi ve 2007’de milletvekili adayı olarak yedinci sıradan yer aldı.

Ahmet Metin Genç Hangi Partili Eşi Kim Serveti Ne Fenerbahçeye Ne Dedi (2)

Ahmet Metin Genç, 1972’de Trabzon’un Maçka Ormanüstü Köyü’nde dünyaya geldi. İlk eğitimini Maçka Cumhuriyet İlkokulu’nda, liseyi ise Maçka İmam-Hatip Lisesi’nde bitirdi. 1994’te Dokuz Eylül Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun oldu ve 1995’te Trabzon’da avukatlık yapmaya başladı. 1997’de Tekirdağ Çorlu’da askerlik görevini yerine getirdi.

Metin Genç, İngilizce ve Arapça’yı orta seviyede konuşabilen Genç, evli ve iki çocuk babasıdır.

Ahmet Metin Genç eşi kim?

Ahmet Metin Genç'n eşinin kim olduğu merak ediliyor.Ahmet Metin Gnç'in eşi Arzu Genç'tir. Arzu Genç iki çocuk annesidir. 

Ahmet Metin Genç Hangi Partili Eşi Kim Serveti Ne Fenerbahçeye Ne Dedi

Sarıgöl'de Zirai İlaçlama İçin Üzüm Bağına Giden Adam Ölü Bulundu! Sarıgöl'de Zirai İlaçlama İçin Üzüm Bağına Giden Adam Ölü Bulundu!

Arzu Genç, Trabzon'da hayatlarını sürdürmektedir. Tahmini 40/ 45 yaş aralığında olduğu bilinmektedir. Arzu Genç hakkında fazla bilgi bulunmamaktadır.

Ahmet Metin Genç serveti ne?

Ahmet Metin Genç'in serveti gündem oldu. Ahmet Metin Genç’in toplam varlığına ilişkin kesin ve kamuya açık bilgiler mevcut değildir. Yaygın olarak, Genç’in Trabzon’daki emlak yatırımlarına ve sahibi olduğu bir hukuk bürosuna sahip olduğu bilinir. Aynı zamanda, 2002 ile 2014 yılları arasında Trabzon’da AK Parti İl Başkanlığı görevini üstlenmiş ve bu pozisyondan elde ettiği gelirlerle servetini arttırdı.

Genç’in varlıklarının kaynağı konusunda çeşitli tahminler bulunmakta, bazıları onun siyasi ilişkilerinden ve etkisinden faydalanarak bu serveti elde ettiğini iddia ederken, diğerleri ise bunun emlak yatırımları ve avukatlık pratiğinden geldiğini savunur. Genç’in servetinin ne kadar olduğu ve kaynağı konusunda net bir bilgi olmadığı için, bu konuda kesin bir yargıya varmak zor.

Ahmet Metin Genç Fenerbahçeye ne dedi?

Geçen günlerde yaşanan Fenerbahçe ve Trabzonspor maçı sonrasında arbede çıkmıştı. Taraftarların sahaya atlaması sonucunda büyüyen kavgada Fenerbahçe'li oyuncularda taraftarlara karşılık vermişti. Yaşanan olaylardan sonra Ali Koç açıklama yapmıştı. Ali Koç'un açıklamalarına karşılık olarak Trabzon belediye başkan adayı Ahmet Metin Genç'ten cevap geç gelmedi. 

Fenerbahçe Kulübü Başkanı Ali Koç, sarı-lacivertli takımın olağanüstü bir genel kurul toplantısı yapacağını ve bu toplantıda ligden çekilip çekilmeme meselesinin üye oylarına sunulacağını duyurdu. Trabzonspor ile Fenerbahçe arasındaki maç sonrasında taraftarların sahaya inmesi ve oyunculara yönelik saldırıları neticesinde ortaya çıkan kaotik durum hakkında açıklama yapan Genç, Fenerbahçe’nin ligden ayrılma ihtimaliyle ilgili dikkat çekici açıklamalarda bulundu.

Trabzon belediye başkan adayı Ahmet Metin Genç şu açıklamaları yaptı;

"Belli ki burada bir tezgâh var. Sonrasında açıklamalar tamamen bizim hemşerimizin sinir uçarına dokunan açıklamalar.  İşin buraya gelmesine neden olan olayları detaylı bir şekilde, at gözlüklerini çıkarıp görmek gerekir. Burada bizi asıl ilgilendiren oradaki provokasyonu adliyenin, yargının devletin güvenliğin ortaya çıkarması. Burada provokasyon olduğunda hemfikiriz. Hem de ciddi provokasyon var. Tribünlerin bu şekilde gerilmesine bir zemin hazırlanmış."

"Ben maçı canlı izledim. Orayı provoke edenlerden bazılarının içinde maalesef Fenerbahçe’nin futbolcuları da var. Geçen hafta hakemi tehdit eden, 'Sen buradan çıkamazsın' diyen adam bu hafta Fenerbahçe’nin kadrosunda. Yedek kalecisi provokasyon yapıyor. Öteki oyuncusu iki elin arasından yumruğu gösteriyor. Nedir bunlar? Bunları nereye koyacaksınız?

Bunları bir yere oturtacaksınız. Masuma yatmanın alemi yok. Öteki 2 futbolcusu yerdeki adama tekme atıyor. Geçtiğimiz hafta başlayan algı operasyonları ile birlikte, saha kenarında ve maç sonunda ben onlara sporcu demekten utanıyorum tamamen tetikçi hüviyetinde yaptıkları el kol hareketleri ile taraftarlarımızın sinir uçlarına dokunmuş ve tansiyonu bile bile yükseltmiştir."

"Futbol teröründen bahsedenlerin, daha çok geçmedi, polis otosunu yaktıkları görüntüler ortada. Kimse bu şehrin insanına, Trabzonspor’umuza ve taraftarlarımıza asla terörist muamelesi yapamaz, yapmaya da kalkamaz. Özellikle sosyal mercilerde Trabzon’umuz adına Milli Güvenlik Sorunu yakıştırması yapanlar bu olayları hatırlasınlar. Unutulmasın ki terörist siyasetinin giremediği ve giremeyeceği kenttir Trabzon.

Bu şehrin her köşesi şehitlerimizin isimleri ile süslenmiştir. Herkes haddini bilecek. Kimse gerçekleştirdiği terbiyesizliğe bu şehri ve bu şehrin insanını meze etmeyecek."

"Düşürebiliyorsa düşürsün bakalım. Düşürsün, lig düzelir belki. 13 sene önce de aynısını söylemişti. Düşürsün bakalım. İşi öyle provoke etmeye gerek yok. Burada bir olay var, devlet yargı, ele almış inceliyor ama benim şehrimi bunların üzerinden karalamaya hiç Allah’ın kulunun hakkı yoktur. Buna müsaade etmeyiz. Dün de etmedik, bugün de etmeyiz."

"Sahaya yabancı madde atan, şiddet yapan bizim tarafımızdan da varsa cezasını çekecek zaten. Ama aynı soruşturma o sahada yerdeyken, ona tekme vuran Fenerbahçeli futbolculara da yapılacak. Biz bunu talep ediyoruz. İş hakkaniyetle soruşturulsun ona göre hareket edilsin. Bir tane provokatif diyelim girdi sahaya. Sana gelip vurmamış ki. Çullanmışsın üzerine dövüyorsun ve yerdeyken tekme atıyorsun. Bütün bunların soruşturulması lazım." 

"Tabi ki taraftarımızın bu kışkırtmalara yenik düşüp sahaya girmesi kabul edilemez. Futbol disiplinine aykırıdır. Sahaya giren seyirci gerekli maç cezalarını almalıdır, alacaktır da. Fakat sadece seyircimiz değil kanun önünde eşitlik gereğince herkes yaptığı eylemin karşılığındaki cezayı ayrıcalık görmeksizin almalıdır. Güvenlik güçleri tarafından etkisiz hale getirilen taraftara yumruk ve ölümcül nitelendirilebilecek şekilde tekme atan futbolcuların hakkında gerekli soruşturma başlatılarak en ağır cezanın alınması noktasında yaşanan tüm süreci dikkatli bir şekilde takip edeceğiz." İfadelerini kullandı.

Kaynak: Haber Merkezi